Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 50 591 912 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Atlétika - nem indulhatnak az oroszok az olimpián

Bozót | 2016-06-20  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • olimpia, 
  • nyári olimpia, 
  • Rió2016, 
  • atlétika, 
  • IAAF, 
  • dopping 
Tweet

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) tanácsa pénteken úgy döntött, hogy fenntartja az orosz szövetség (VFLA) felfüggesztését, így az ország atlétái nem indulhatnak nemzetközi versenyeken, és a riói olimpián sem, igaz, ez utóbbira nyitva hagyott egy kiskaput azoknak, akik bizonyítani tudják, hogy az országon kívül készülnek és folyamatosan ellenőrzik őket.

Az IAAF közleménye szerint a tavaly novemberben az orosz doppingellenes lépések megfigyelésére és azok segítésére felállított öttagú bizottság négy, a tagok által egyhangúlag támogatott ajánlást tett az IAAF tanácsának, mely elfogadta azokat.

 


Ezek közül az első az volt, hogy a VFLA felfüggesztését ne szüntessék meg, mert több előzetesen szabott követelménynek sem felelt meg az ország a legutóbbi ellenőrzéskor.
A bizottság az ajánlás indoklását részletezte is, kiemelve, hogy a doppingolás elfogadásának kultúrája mélyen gyökerezik az országban, s ez alapvetően mostanra sem változott meg. E mellett továbbra sem hoztak létre erős és hatékony doppingellenes rendszert, mely visszatartó erővel bírna és segítené a felderítést. Továbbá részben már igazolt gyanú vetődött fel, hogy az orosz vezetők nem támogatják a doppingellenes harcot, sőt, szisztematikus doppingrendszert működtetnek és próbálják eltitkolni a pozitív eseteket.
„Az, hogy az orosz szövetség felfüggesztését nem szüntetjük meg, azt jelenti, hogy az orosz atléták továbbra sem vehetnek részt az IAAF szabályai szerint sorra kerülő nemzetközi versenyeken, beleértve az Európa-bajnokságot és a riói olimpiát" – írta közleményében a nemzetközi szövetség.

 


A tanács a bizottság másik három javaslatát is elfogadta, s ezek közül kettő ad reményt egyes orosz versenyzők riói indulására: azok a versenyzők ugyanis, akik egyértelműen és meggyőzően bizonyítják, hogy kívül állnak az orosz rendszeren, mert külföldön, megfelelő doppingellenes rendszerrel bíró helyen élnek, s rendszeres doppingellenőrzéseken esnek át, kérvényezhetnek indulási engedélyt a nemzetközi versenyeken. Ilyen engedéllyel orosz színekben nem, csak semlegesként indulhatnak a versenyeken.
A másik elfogadott javaslat hasonló engedély kérvényezését teszi lehetővé azoknak, akik nagy segítséget nyújtanak a doppingellenes harcban. Ebben a javaslatban külön is megemlítették az orosz doppingbotrányt kirobbantó német dokumentumfilmben szerepelt Julija Sztyepanova középtávfutót.

 

 

Forrás: NSO

 

Hasonló cikkek

Olimpia - bemutatták a magyar csapat versenyszerelését

Olimpia - a NOB felülbírálná az IAAF döntését

Atlétika - Rehm protézissel indulna Rióban, az IAAF gondolkodik

Olimpia - arccal Rió felé - beszélgetés Csere Gáspárral

Seb Coe szigorúbban büntetné a doppingon ért sportolókat

Még több hasonló cikk

Négy athéni érmet vett el a NOB

Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében

Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények

Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege

Olimpia - az első napon máris két magyar arany

Olimpia - megérkezett a magyar csapat Rióba

Olimpia - a londoninál is nagyobb lehet a csapat Rióban

Rió 2016 - A MOB készen áll

Dopping - az oroszok direkt akadályozták az ellenőröket

Olimpia - egymás ellen versenyeznek az egypetéjű hármasikrek

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Karamell írta: Sziasztok! Május 16.án kezdtem el a rendszeres futást. Az 5km-es terv alapján, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat