Haeron Keitany remek futással nyerte meg a férfi 1500 méteres síkfutást Gentben, Belgiumban. A kenyai futó könnyedén tartotta a lépést Daniel Kipchirchir Komen-nel, majd amikor megszólalt az utolsó kört jelzõ harang, Keitany támadást indított, majd megelőzte riválisát és a 2009-es év legjobb idejével, 3:33,96-tal ért célba. A második helyen Komen jött be 3:34,86-tal, míg Mekkonen Gebremedhin a harmadikként futott át a célvonalon3:36.46-os idővel.
Az amerikai Bernard Lagat a franciaországi Liévinben megrendezett nemzetközi atlétikai versenyen iramfutók segítségével ért el új versenyrekordot, ami egyben a világ idei legjobb eredménye is. A nyulak remek tempót diktáltak a futáshoz: 400m - 55.70; 800m - 1:56.70 és 1000m - 2:24.53 volt. Lagat végig vezetve 3:51.34-es idővel ért célba. Őt követte Mehdi Baala, aki új francia rekordot futott (3:54.16), ezzel Eric Dubus 15 éves országos csúcsát adta át a múltnak. "Nagyon örülök, ez egy tökéletes verseny volt. Az irammenők remekül dolgoztak. Élmény volt ilyen erős mezőnyben futni. Minden tiszteletem Baala-é, ő egy igazán nagy atléta." - nyilatkozta a verseny után Lagat.

Szintén Liévinben állt rajthoz a kubai sprinter Dayron Robles, de ő kevesebb sikerrel járt. A versenyt megelőző napokban Robles vádli fájdalmakkal küzdött, és a versenyen az előfutamban az első gátvétel után elmondása szerint éles fájdalmat érzett, ezért csak bekocogott a 60 méteres gátutás céljába. A szám döntőjét végül Shamar Sands nyerte, 7.49-es új egyéni csúccsal.