Már 53 659 270 km-t sportoltatok

Triatlon - szép magyar szereplés a dél-koreai világkupa futamon

Bozót | 2013-10-15 | Nincs hozzászólás!

Október 12-én rendezték a Triatlon Világkupa dél-koreai futamát Tongjeongban, ahol Kovács Zsófi pályafutása legjobb eredményét elérve az 5. helyen zárt.

Vanek Margit 14., váltónk 8. lett Stockholmban

pen | 2012-08-27 | Nincs hozzászólás!

A londoni Olimpia utáni első világbajnoki széria futamot rendezték a hétvégén Stockholmban, ahol az olimpiai ezüstérmes, helyi Lisa Nordennek köszönhetően igencsak felfokozott érdeklődés övezte a versenyt. A négy kiutazott magyar versenyző egyéniben és váltóban is rajhoz állt.

3 magyar induló az ITU VB sorozat következő versenyén

pen | 2012-08-22 | Nincs hozzászólás!

Vanek Margit, Kovács Zsófia és Vanek Ákos képviseli majd egyéniben a magyar színeket az ITU világbajnoki versenysorozat következő fordulójában, Stockholmban, augusztus 25-26-án. A vegyes váltók versenyében is rajthoz áll majd egy magyar csapat.

Svájci siker női triatlonban, Kovács Zsófi 51.

pen | 2012-08-06 | Nincs hozzászólás!

Kovács Zsófia az 51. helyen végzett a női triatlonosok szombati versenyében a londoni olimpián. Az aranyérmet célfotó alapján a svájci Nicola Spirig nyerte a svéd Lisa Nordén előtt. A címvédő, hazai közönség előtt szereplő Helen Jenkins végül ötödik lett.

Olimpia: Női triatlon verseny - beharangozó

pen | 2012-08-01 | Nincs hozzászólás!

A triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon mutatkozott be, a versenyzők az olimpiai távon - 1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás - álltak rajthoz. Sydneyben a győzelmet Brigitte McMahon szerezte meg, ezután következett Athén, ahol Kate Allen nyakába került az aranyérem, majd Peking, ahol Emma Snowsill diadalmaskodott.

Olimpiai tudnivalók: BMX, országúti kerékpár, triatlon

pen | 2012-07-20 | 1 hozzászólás

Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat az olimpiai BMX, az országúti kerékpár és a triatlon versenyekre vonatkozóan, valamint bemutatjuk a magyar indulókat.

Egy magyar triatlonos utazhat az olimpiára

pen | 2012-05-30 | 4 hozzászólás

Egyedül Kovács Zsófia szerzett kvótát a londoni játékokra a triatlonosok olimpiai kvalifikációs ranglistájáról, amelyet vasárnap a világbajnoki sorozatba tartozó madridi versennyel zártak le.

Német és ausztrál győzelem az ITU világbajnoki sorozat első állomásán

pen | 2012-04-17 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Erin Densham és a német Steffen Justus győzött Sydneyben a 2012-es ITU világbajnoki versenysorozat első állomásán.

Spanyolországban edzőtáboroznak a magyar triatlonisták

pen | 2012-02-07 | Nincs hozzászólás!

Január 27-én érkeztek meg az edzőtábor helyszínére, Almeriába a magyar triatlonosok, köztük az olimpiai kvalifikációban érdekelt Vanek testvérek és Kovács Zsófi, Rendes Csaba, a 2012-es Csillag Program kerettagok és több Héraklész Bajnok Program kerettag.

Három magyar triatlonos küzd a londoni kvótaszerzésért

pen | 2012-02-03 | 1 hozzászólás

A kvótaszerzésre legesélyesebb három magyar triatlonos, azaz Kovács Zsófia, illetve a Vanek-testvérek, Ákos és Margit keresztülutazzák a világot, hogy megszerezzék a kvalifikációhoz szükséges pontokat a londoni olimpiára.

Három magyar triatlonos áll kvótás helyen az olimpiai ranglistán

pen | 2011-12-10 | Nincs hozzászólás!

Az idei szezon befejeztével három magyar triatlonos, Vanek Ákos, Vanek Margit és Kovács Zsófia áll kvótát érő helyen a sportág olimpiai ranglistáján.

Triatlon: Világkupa futam Dél-Koreában

pen | 2011-10-20 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai kvalifikációs versenyek 2011-es hajrájának következő futamát a koreai Tongyeongban rendezték szombaton. A férfiaknál az orosz Dmitry Polyansky remek futással nyert a spanyol Jose Miguel Perez és a belga Simon De Cuyper előtt. A nőknél a francia Jessica Harrison győzött, második lett az ír Aileen Morrison, harmadik a spanyol Zurine Rodriguez. Négy magyar versenyző is rajthoz állt.

Triatlon Eb: Boronkay Péter megvédte címét

pen | 2011-06-28 | 1 hozzászólás

A paratriatlonosok között szereplő Boronkay Péter nagy csatában megvédte címét hétvégén a spanyolországi Pontevedrában a rövidtávú Európa-bajnokságon. Junior arany- és ezüstérmet is szereztünk, legjobb felnőtt versenyzőnk, Kovács Zsófia hetedik lett.

Duatlon: Major József és Kovács Zsófia nyert Orfűn

pen | 2010-05-09 | 1 hozzászólás

Hétvégén rendezték a rövidtávú duatlon OB-t Orfűn. A 212 induló közül a férfiaknál Major József, a nőknél Kovács Zsófia volt a leggyorsabb.

Triatlon: Kuttor és Kovács győzött Balatonfüreden

pen | 2009-06-08 | 4 hozzászólás

A férfiaknál a háromszoros olimpikon Kuttor Csaba, míg a nőknél a Tiszaújvárosban is győztes Kovács Zsófia nyerte a Triatlon Tour-sorozat idei második, balatonfüredi állomását. Az olimpiai távú viadal 13:30 órára tervezett rajtját 90 perccel el kellett halasztani a viharos időjárás miatt. A 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló verseny egyúttal Európa-bajnoki válogatóverseny is volt.

Triatlon: Török és Kovács nyerte a Triatlon Tour 1. fordulóját

pen | 2009-06-04 | Nincs hozzászólás!

Kovács Zsófia (GYÖTRI Klub) és a hazai pályán versenyző Török Dániel (TVK-Mali TK) és sikerével ért véget május 31-én, vasárnap a XVIII. Tisza Triatlon keretében megrendezett idei Triatlon Tour sorozat 1. fordulója Tiszaújvárosban. A csapat ob-t a nőknél az ORTRI, a férfiaknál az Uniqa-Újbuda TC nyerte.

Duatlon: Kovács Zsófi és Kuttor Csaba nyert Somogyszilen

pen | 2009-04-08 | Nincs hozzászólás!

A korábbi évek havazása, homokvihara és esőzései után az idén kitűnő időjárás fogadta az idénynyitó duatlon ranglista verseny résztvevőit Somogyszilen. A nőknél Kovács Zsófia, a férfiaknál Kuttor Csaba győzött.