Olimpia - az első napon máris két magyar arany
Az olimpiák történetében először fordult elő, hogy a magyar küldöttség az első versenynap után két aranyéremmel álljon: Rióban a párbajtőröző Szász Emese egyéniben, míg Hosszú Katinka úszó 400 méter vegyesen diadalmaskodott.
A szám egyetlen magyar indulója a legjobb 32 között kapcsolódott be a küzdelmekbe, és az észt Julija Beljajeva, valamint a dél-koreai Kang Joung Mi egyformán 15-11-es, továbbá a japán Szato Nozomi fölényes, 15-4-es legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol a francia Lauren Rembit 10-6-ra verte.
Az aranyéremért a tavaly és tavalyelőtt is világbajnok olasz Rossella Fiamingóval vívott, aki sokáig vezetett, de végül 15-13-as nagyszerű magyar diadal született.
A Vasas 33 éves, egyéniben vb-második és -harmadik, Eb-bronzérmes vívója 2008-ban, Pekingben 12., négy éve, Londonban pedig 25. volt. Rióban ő szerezte a magyar küldöttség első érmét.
"Épp a sírás kerülget, mert végre sikerült az, amiért évek óta dolgoztam" - mondta a magyar újságíróknak az eredményhirdetés után a láthatóan még mindig meghatódott bajnok, aki arra a kérdésre, hogy négy tusnyi hátrányban mire gondolt, azt válaszolta: úgy volt vele, ha már itt van a döntőben, mindent megtesz azért, hogy faragjon a különbségen. - "Ez az olasz lány nem tartozik a kedvenc ellenfeleim közé, a mérlegem nem túl pozitív ellen, de bíztam benne, hogy most meg lehet csípni."
A 400 méteres vegyesúszásban Hosszú Katinka már az első tempók után az élre állt pillangóban, 52 századdal a világcsúcs részidőn belül volt ötven méter után. Százon már majdnem egy testhosszal vezetett, az akkor második Simizu Szakiko több mint egy másodperccel volt mögötte, ahogy a világcsúcs is. Háton még inkább elhúzott, mellen sem esett vissza, sőt még nagyobb lett az előnye, az utolsó százra több mint öt másodperc előnnyel fordult, a világcsúcs részidő is messze mögötte volt. A gyorsúszáson kicsit visszaesett, ez nála mindig egy kicsit gyengébb, de a rekordja így sem volt veszélyben. A második, Maya Diradót közel öt másodperccel győzte le.
„Még nem fogtam fel, hihetetlen, olyan érzésem volt, mintha edzésen úsznék. Mindennap a négyes pályán úsztam az iramot az edzéseken, mióta itt vagyunk Rióban. Nagyon felszabadultan tudtam versenyezni. Ennél tökéletesebb nem is lehetne – utalta a világcsúcsra és a bajnoki címre – , itt van a családom is, ez életem legszebb napja" – nyilatkozta az M4-nek.
Forrás: MTI, index.hu
nagyon sajnálom hogy el marat
mármit nagyon szeretem a sportot
én is! főleg a focit! Dárdai palikáék miko jáccanak? Már úgy várom a dzsuzsit!
4 aranyérem
Vajda Attila, C-1, 1000 méter
Kovács, Janics K-2, 500 méter
Férfi vizilabda válogatott
Sors Tamás, 100 m pillangó
5 ezüstérem
Cseh László, 400 m vegyesúszás
Cseh László, 200m pillangó
Fodor Zoltán, birkózás
Cseh László, 200 m vegyesúszás
Női K-4, 1000 m
6 bronzérem
Mincza-Nébald Ildikó, párbajtőr
Kozzmann, Kiss C-2, 1000 m
Vereczkei Zsolt, 50 m hátúszás
Sors Tamás, 100 m gyorsúszás
Ráczkó Gitta, 100 m mellúszás
Sors Tamás, 400 m gyorsúszás
Szekeres Pál, tőr
4. helyezett
Boczkó Gábor, párbajtőr
Női tőr csapat
Pars Krisztián, kalapácsvetés
Női vizilabda válogatott
Kovács Ervin 50 m hátúszás
Kovács Ervin 50 m pillangóúszás
Kovács Ervin 200 m vegyesúszás
Kovács Ervin 100 m mellúszás
Sors Tamás 200 m vegyesúszás
Krajnyák Zsuzsa párbajtőr
5. helyezett
Knapek Edina, tőr
Bácsi Péter, birkózás
Gyurta Dániel, 200 m mellúszás
Férfi párbajtőr csapat
Férfi K-4, 1000 m
Kammerer, Kucsera K-2, 1000 m
Sors Tamás 50 m gyorsúszás
Papp Gábor cselgáncs
Szabó Nikolett cselgáncs
6. helyezett
Kis Gergő, 400 m vegyesúszás
Sidi Péter, légpuska
4x200-a női gyorsváltó
Zámbó Diána 50m hátúszás
gratulálok az aranyhoz