Olimpia - 500 nap múlva győri EYOF
Győrben 500 nap múlva, 2017. július 23-án kezdődik a XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF). Kadler Gusztáv elmondta, nagy várakozások előzik meg az első magyarországi olimpiai rendezvényt a Rába-parti városban.
A kajak-kenuversenyek szervezésében résztvevő Kadler Gusztáv, a Graboplast Győr VE elnöke a mob.hu-nak adott interjúban azt is kifejti, hogy amikor 2017 őszén Limában döntenek a 2024-es olimpiarendezésről - melyre Budapest is pályázik -, biztos figyelembe fogják venni a döntéshozók a győri EYOF sikerességét. "Biztos vagyok benne, hogy nem fognak csalódni, mert a város tökéletes versenyeket szokott rendezni, elég a 2015-ös maratoni kajak-kenu világbajnokságra gondolni, amivel kapcsolatban a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség elnöke elmondta, a rendezvény, az eredményhirdetés, a hozzájuk kapcsolódó kiegészítő események akár olimpiai szintűek is lehetnének. Ha egy ilyen elismerést kap valaki, az az egész városnak szól, az egész város erejét mutatja. A város mindent megtesz az EYOF sikere érdekében, gyönyörű létesítményeink vannak, és mire az EYOF elindul, tökéletes állapotban lesz minden."
Az EYOF alkalmával közel 50 európai ország, mintegy négyezer fiatalja méri össze erejét; az atlétika, a judo, a kerékpár, a kézilabda, a kosárlabda, a röplabda, a tenisz, a torna, az úszás, és magyar sportdiplomáciai sikerként a kajak-kenu kerül a programba.
Az újdonságot jelentő kajak-kenu viadalt a Mosoni-Dunán négy pályából álló versenypályán rendezik, az 500 és a 200 méteres versenyeken az indítás rajtgéppel történik majd.
Az egyes sportági szakszövetségek folyamatosan egyeztetnek a szervezőkkel és a MOB-bal. Kedden több sportág képviselői ültek tárgyalóasztalhoz a MOB székházában, ahol sportszakmai témákban történt háromoldalú egyeztetés, melyeken jelen volt Fábián László sportigazgató, dr. Bartha Csaba sportigazgató-helyettes és az utánpótlásosztály részéről Pignitzky Dorottya, a Sport XXI. program vezetője is.
Forrás: mob.hu
4 aranyérem
Vajda Attila, C-1, 1000 méter
Kovács, Janics K-2, 500 méter
Férfi vizilabda válogatott
Sors Tamás, 100 m pillangó
5 ezüstérem
Cseh László, 400 m vegyesúszás
Cseh László, 200m pillangó
Fodor Zoltán, birkózás
Cseh László, 200 m vegyesúszás
Női K-4, 1000 m
6 bronzérem
Mincza-Nébald Ildikó, párbajtőr
Kozzmann, Kiss C-2, 1000 m
Vereczkei Zsolt, 50 m hátúszás
Sors Tamás, 100 m gyorsúszás
Ráczkó Gitta, 100 m mellúszás
Sors Tamás, 400 m gyorsúszás
Szekeres Pál, tőr
4. helyezett
Boczkó Gábor, párbajtőr
Női tőr csapat
Pars Krisztián, kalapácsvetés
Női vizilabda válogatott
Kovács Ervin 50 m hátúszás
Kovács Ervin 50 m pillangóúszás
Kovács Ervin 200 m vegyesúszás
Kovács Ervin 100 m mellúszás
Sors Tamás 200 m vegyesúszás
Krajnyák Zsuzsa párbajtőr
5. helyezett
Knapek Edina, tőr
Bácsi Péter, birkózás
Gyurta Dániel, 200 m mellúszás
Férfi párbajtőr csapat
Férfi K-4, 1000 m
Kammerer, Kucsera K-2, 1000 m
Sors Tamás 50 m gyorsúszás
Papp Gábor cselgáncs
Szabó Nikolett cselgáncs
6. helyezett
Kis Gergő, 400 m vegyesúszás
Sidi Péter, légpuska
4x200-a női gyorsváltó
Zámbó Diána 50m hátúszás