135
0
147

Tavaly 6:06 körül.   SIKERÜLT

Bringa: 180 km. Gyékényesről Nagyatádra (75km), majd három kör: Nagyatád - Ötvöskónyi - Beleg - Ötvöskónyi - Segesd - Nagyatád körön (3x35km).
A táv első etapját 2:10:16 alatt (átlag 34,54km/h-val, a 137. helyen beérve Nagyatádra) tettem meg. Párom 2:27:33 alatt (30,54km/h-val, a 8. nőként ért be Nagyatádra).

Az úszást követően 62km után értem be a Páromat, ekkora táv kellett ahhoz, hogy ledolgozzam az úszásnál "összehozott" hátrányomat. Rövid és gyors üdvözlés és kölcsönös örülés után már tekerés is tovább, mivel a szabályok igen szigorúak voltak és motoros pályabírók felügyelték a betartásukat.

A szabályokról: Bringán tilos volt a bolyozás, vagyis nem lehetett versenybringás módra, néhány centiméterrel egymás mögött tekerni a másik szélárnyékában. 10-15m-nek meg kellett maradnia a versenyzők között, ha pedig előzni akart valaki, akkor még ezen a távon kívül, jól látható módon behúzódva az út közepe felé, erős 1,5-2m oldal távolságot tartva kellett elkerülni az elől haladót. Ha valakit ilyen módon utolért egy hátulról jövő bringás, akkor azt kötelező volt elengedni. Nem lehetett azt megtenni, hogy kiállva a nyeregből, vagy vissza váltva, rágyorsítva visszaverni a rohamot. El kellett engedni, majd tempót váltva lehetett vissza előzni. Ilyet nem nagyon láttam, mert aki előzésbe kezdett az azért mindig gyorsabb is volt. Ha valaki ezt nem tartotta be és észrevették, akkor egyszer figyelmeztették, 5 percre leállították az útszélére, másodjára pedig kizárták. Az 5 percet szépen lemérték és csak utána engedték tovább a versenyzőt. Láttam egy-két ilyet.

Az örülésnek nem csak az adott okot, hogy ismét mód nyílott egymás viszontlátására, hanem az is, hogy még jó erőben versenyben van a másik és hogy eddig sikerült elkerülni a versenyzők rémálmát a defektet (illetve egyéb technikai problémákat).
Igyekeztem tartani az edzéseken teljesített tempót, ill. pulzus értékeket, de azért ott dolgozott az is, hogy verseny van. 40 kili után elkezdtem éreztem a combjaimat, de reméltem, hogy a frissítések és a folyadékpótlás kezelni tudja a kérdést. Ez hellyel-közzel meg is valósult, így különösebben nem aggódtam. Szorgalmasan és odafigyelve toltam lefelé az energia szeleteket, meg a géleket, ill. minden frissítőnél ettem amit feladtak (banán, PowerBar), meg ittam gyakran. (Sajna azért kétszer elmaradt a banán.) 140 kili után éreztem, hogy kezdek lassulni egy kicsit 160 kili után pedig már az emelkedőket egyre rosszabbul tekertem meg. De sebaj egyre közelebb volt a futás... Kiállva a nyeregből furcsa érzés volt, mert ott volt a fáradtság a lábaimban, de valahogy éreztem, hogy futni akarok, és menni is fog jól.

A három kör számokban: saját mutatók (Szilvi mutatói)
1. kör: 1:06:12. (1:13:58), 31,72km/h (28,39km/h), 128. hely (nők között 8. hely)

A harmadik körből beérve Nagyatádra jöhetett a futás. Természetesen itt volt egy kis depózás, mivel a bringásból át kellett vedleni futóvá. (Bringás cipőben elég körülményes lenne futni, így minimum egy futócipőt illik váltani.) A már említett hüvelykujjas rúgást bringázás közben is éreztem, de ezen a ponton igazán kellemet volt a sérülés, mivel csak nehézkesen sikerült "felkapnom" a futócipőimet miatta. (A cipőfűzők helyett kalapgumit használok, így a felhúzásnál kicsit határozottabb segítség kell/kellett volna a sarokrésznél.)

A 2. depó idejei: 0:4:59. (0:5:59:) hajszálra egy perc difi kettőnk között. (Mondja még valaki, hogy a nők lassan készülnek el az öltözéssel! Na jó, ez igaz, de itt nagyon "megrázta magát" Kicsi Párom! Ha nem csipkedem magam, akkor még a depóban is rám ver... :) ) A futást a depózás után a 111. helyen kezdhettem meg, Szilvi a nők között visszajött a 8. helyre.