42.2 km Szint: 373 m

04:46 p/km (12.60 km/h)

Roth Challenge Team Arndt csapattal német színekben

Hangulatában nagyszerű verseny.

Időjárás kiszámíthatatlanul alakult, számítottunk esőre és hőségre egyaránt. Délig felhős volt, de az induláskor kisütött a nap és onnantól kezdve égetett (a karomon a ráragasztott rajtszám körül olyan jól lebarnultam, hogy még utólag is látható a 4077-es rajtszám).

Időmmel kapcsolatban felemás érzéseim vannak: örülök az új pb-nek, de ettől jobbat szerettem volna. Igaz, egy triatlon verseny és a körülmények nem az egyéni csúcs felállításáról szóltak. Reggelinél nem bírtam semmit legyűrni, gondoltam, hogy ennek nem lesz jó vége. A depóhoz 13:00 körül érkeztünk, 15:00 körül szóltak, hogy a kerékpáros várható érkezése 15:55 lesz, ehelyett 15:45 körül érkezett. 4:20-4:30 közötti tempót akartam tartani, az első 18 km-ig 4:25-ben ment szépen. Onnantól folyamatosan lassultam. Nem számítottam a 80%-ban murvás útra és a 373m szintkülönbségre. Két jó hosszú fordító volt, így folyamatosan jöttek szembe. Szinte végig előzgettem, cikkcakkban kerülgettem főleg az egyéni triatlonistákat.

A frissítés nagyon profi volt, szinte 3 km-enként, de az oda-vissza futás miatt nagy tömeggel. Befutónál vártak a német csapattársaim: Silke és Romina, akikkel ott találkoztam először és együtt futottunk be a célba.

Összességében: az úszónk a 19. helyen ért be, a kerékpáros a 6. helyen, én pedig a 4. helyen. Futók között is negyedikként értem be (ahogy a kerékpárosunk is). Jó lett volna egy harmadik hely, de bő fél óra kellett volna hozzá, amitől azért elég távol álltunk. Örültem, hogy a csapateredményt javítottam, emiatt izgultam leginkább.

Maratonnal kapcsolatban továbbra se változtak az ellenérzéseim, de mivel nem sikerült azt az időt megfutnom, amit szerettem volna, ezért ősszel újrapróbálkozom.

03:21:00 42.2 04:46 12.60 373 0 0 0