Már 53 658 854 km-t sportoltatok

Atlétika - legyőzte a nyúl a félmaratoni világcsúcstartót

Bozót | 2014-06-23 | 4 hozzászólás

A kenyai Geoffrey Ronoh az atlétikában ritkán látható dolgot tett. Bár csak arra kérték az olomouci félmaratonon, hogy féltávig diktálja a tempót a maratonon tavaly világcsúcsot futó Wilson Kipsangnak, annyira jól érezte magát, hogy továbbment, majd meg is nyerte a versenyt.

Impresszív mezőny kezd összeállni a London Maratonra

Bozót | 2014-01-15 | Nincs hozzászólás!

A világsajtó hangos Mo Farah maratoni debütálásától és egyes sportújságírók máris megelőlegezik a 5000 és 10000 méter tavalyi világbajnokának a dobogós helyet, ám az áprilisban megrendezésre kerülő London Maraton elit mezőnye komoly csatát sejtet. Bekele ugyan nem lesz ott, de a világrekorder Wilson Kipsang és mások igen.

Új maratoni világrekord: 2:03:23 Wilson Kipsang, Berlin, 2013

Bozót | 2013-09-30 | Nincs hozzászólás!

A vasárnap megrendezésre került 40. Berlin Maratonon Wilson Kipsang ígéretéhez híven, kísérletet tett Makau rekordjának (2:03:38) megdöntésére és sikerrel járt. Az új rekord tehát 2:03:23.

New York félmaraton - Wilson Kipsang győzelme a hideg felett

Bozót | 2013-03-19 | Nincs hozzászólás!

A hűvös hétvégi időjárás bizonyára nem kedvez az afrikai atlétáknak, ezt bizonyította Wilson Kipsang New York-i szereplése is. Közel fél órába telt, hogy magára találjon, de akkor látszólag könnyedén hagyta maga mögött a mezőnyt.

Kipsang és Galimova győzelmét hozta a 40. Honolulu Maraton

Bozót | 2012-12-11 | 2 hozzászólás

Az idén negyvenedik alkalommal - a híres Waikiki Beach szomszédságában - megrendezett Honolulu Maratonon erős szél nehezítette a futók dolgát, a győztes idő 2:12:31.

Ugandai futó nyerte az olimpiai maratont

pen | 2012-08-13 | 4 hozzászólás

Stephen Kiprotich Ugandában született, de 17 évesen átköltözött Kenyába, hogy jobb körülmények között folytathassa edzéseit. Élete negyedik maratoni versenyén állt rajthoz vasárnap Londonban és a szakemberek nem sorolták az éremesélyesek közé.

Moses Mosop kiesett a kenyai maratoni olimpiai csapatból

pen | 2012-06-13 | Nincs hozzászólás!

Moses Mosop, akit a kenyai szövetség beválogatott a maratoni olimpiai csapatba, sérülés miatt nem tudja vállalni a részvételt Londonban. A szövetség hivatalos tájékoztatása szerint Mosop helyét Emmanuel Mutai kapja meg, aki a 2009-es vb-n második volt és 2011-ben 2:04:40-es egyéni csúccsal nyerte meg a London Maratont.

Patrick Makau kimaradt a kenyai olimpiai csapatból

pen | 2012-04-26 | 3 hozzászólás

Kimaradt a londoni olimpiára utazó kenyai csapatból a férfi maratonfutás világcsúcstartója, Patrick Makau. Az afrikai ország illetékesei szerdán jelentették be, kik indulhatnak Londonban a 42,195 km-es távon, s ekkor derült ki, hogy a tavaly szeptemberben, Berlinben 2:03:38 órával világrekordot döntött Makau kimaradt a csapatból, miután a vasárnapi London Marathont feladta.

Kipsang 2:04:44-gyel nyerte a London Marathont

pen | 2012-04-23 | Nincs hozzászólás!

A táv második felében gyilkos iramot diktáló Wilson Kipsang 2:04:44-es idővel nyerte meg a Virgin London Marathont. A nőknél hármas kenyai siker született, a győzelmet Mary Keitany szerezte meg.

200 kenyai sportoló futotta meg az olimpiai "A" szintet maratonon

pen | 2012-01-18 | 7 hozzászólás

A kenyai atlétikai szövetség közzétette 12 fős előzetes névsorát az idei olimpiai maratoni versenyre. A 12 sportoló közül végül 6 utazhat majd el Londonba. Kenyában összesen 150 férfi és 50 nő futotta meg az olimpiai „A" szintet, belőlük kellett a szövetségnek válogatnia.

Már tavasszal megdőlhet a maratoni világcsúcs

pen | 2012-01-04 | Nincs hozzászólás!

Renato Canova, a világ egyik legjobb nevű maratoni edzője szerint Patrick Makau világcsúcsa már tavasszal megdől majd, és 2012-ben nyolc futó ér majd el 2:04-en belüli eredményt.

Frankfurt Marathon: Négy másodpercen múlt a világcsúcs

pen | 2011-10-30 | 5 hozzászólás

Alig négy másodperccel maradt el a maratoni világcsúcstól az idei BMW Frankfurt Marathon győztese, a kenyai Wilson Kipsang. 40 km-nél még pontosan Patrick Makau berlini világcsúcs futásának tempójában haladt.