Bozót | 2015-04-17 | Nincs hozzászólás!

Kíváló atlétánk, Papp Krisztina maratoni debütálásával kicsit több médiafigyelmet kapott a napokban.  Most két interjút ajánlunk figyelmetekbe.

Atlétika - Papp Krisztina 9. lett a Róma-Ostia félmaratonon

Bozót | 2015-03-03 | 2 hozzászólás

A 41. Roma Ostia félmaraton erős mezőnyében, második legjobb európaiként, Papp Krisztina 1;12:37 ó idővel a kilencedik helyen ért célba. Győzött az etióp Beriso Amane/1;08:43 ó. A férfiaknál a világ idei legjobbjával a kenyai Chemosin Robert Kwemoi nyerte a versenyt/00;59:37 ó.

Atlétika - vasárnap Róma-Ostia Papp Krisztával

Bozót | 2015-02-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap kerül sor a Róma-Ostia félmaratoni versenyre, amelyen a tavalyi évben Papp Krisztina az ötödik helyen ért célba. Kriszta idén is ott lesz a mezőnyben, szurkoljunk egy még jobb helyezésért!

Atlétika - Papp Krisztina harmadszor országos bajnok tízezren

Bozót | 2014-05-06 | 1 hozzászólás

A hűvösre fordult időjárásban érdekes versenyeket vívtak egy mással az idei 10 000 méteres bajnokság indulói. A nők 25 körös futamában Papp Krisztina imponálóan biztos futása és EB szintje/ 32:59,39 p.– a férfiak viadalában pedig az utolsó körig tartó izgalmas küzdelem és az új bajnok, Gregor László/29:59,74 p. látványos utolsó köre tette emlékezetessé a pasaréti estét.

Papp Krisztina 11. a félmaraton VB-n

Bozót | 2014-03-31 | 2 hozzászólás

A kenyaiak elsöprő győzelmét hozta a hétvégén Koppenhágában megrendezett félmaratoni világbajnokság. Az egyedüli magyarként résztvevő Papp Kriszta a 11. helyen ért célba az erős mezőnyben.

Papp Krisztina is indul a félmaratoni VB-n Koppenhágában

Bozót | 2014-03-27 | 8 hozzászólás

Szombaton Koppenhágában rendezik meg a 245 ezer dollár összdíjazású félmaratoni világbajnokságot, melynek Papp Krisztina személyében egyetlen magyar indulója lesz, aki akár az első tízben is zárhat a nagyon erős mezőnyben.

Erdélyi Zsófia negyedik Pravetsben, Papp Krisztina kiállt

Bozót | 2013-06-11 | Nincs hozzászólás!

„- Délutánra meleg köszöntött Pravetsre, a 28 fok körüli hőmérséklet rányomta bélyegét az eredményekre – tájékoztatta a Magyar Atlétikai Szövetséget Csoma Ferenc Bulgáriából, a 10000 méteres EK helyszinéről.

Roma-Ostia félmaraton: Papp Krisztina a hetedik

Bozót | 2013-03-04 | Nincs hozzászólás!

Wilson Kiprop a 2010-es év félmaratoni világbajnoka, pályacsúccsal nyerte a Roma-Ostia félmaratont a hétvégén. Papp Krisztina  a hetedik helyen ért célba a nők között, akárcsak tavaly.

Mezeifutó OB eredmények

Bozót | 2012-11-26 | Nincs hozzászólás!

A londoni olimpián 3000 m akadályon indult Minczér Albert, illetve Papp Krisztina sikerét hozta a szombaton Szentendrén rendezett mezeifutó országos bajnokság, mely a két hét múlva sorra kerülő Európa-bajnokság főpróbája volt.

Hét magyar atléta szerepelt az EB nyitónapján

pen | 2012-06-28 | Nincs hozzászólás!

A szerdai versenynap magyar eredményei: Kürthy Lajos bejutott a súlylökés péntek esti döntőjébe, míg 400 méteren Deák Nagy Marcell futam másodikként jutott tovább. Nem tudott tovább lépni a selejtezőből Nagy Xénia és Juhász Vanda gerelyhajításban, Szemeti Péter 800-on, Harsányi Olivér magasugrásban illetve Koroknai Tibor sem 400 gáton. Ma eddig Márton Anita és Pars Krisztián továbbjutásának örülhetünk.

Atlétika: Szerdától vasárnapig tart majd az EB

pen | 2012-06-22 | Nincs hozzászólás!

Az M2 esténként, míg az Eurosport naponta kétszer sugároz majd közvetítést a szerda reggeltől vasárnap estig tartó Atlétikai Európa-bajnokságról Helsinkiből.

Atlétikai Eb - 22 fős lesz a magyar csapat

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

Az atlétikai Európa-bajnokságra utazó magyar csapat 22 főből áll majd Helsinkiben.

Tóth László és Papp Krisztina nyerte a 10000 méteres OB-t

pen | 2012-05-04 | 4 hozzászólás

Mindkét mezőnyben az esélyesek könnyen szerezték a táv bajnoki címét. Dobogós szinten, az első két helyért folytatott versenyben, a nők futama hozott jobb eredményeket.

Magyar második és negyedik helyezés a Pozsony Maratonon

pen | 2012-04-01 | 1 hozzászólás

Bátai Réka második, Kovács Ádám negyedik helyen ért célba a Pozsony Maratonon. Prágában Atsedu Tsegay a világ idei leggyorsabb félmaratonját futotta. Papp Krisztina nyolcadik lett Berlinben.

Papp Krisztina kilencedik lett Bolzanóban

pen | 2012-01-04 | Nincs hozzászólás!

Papp Krisztina kilencedik lett a szilveszteri bolzanói utcai futóversenyen. A férfiaknál Edwin Soi, a nőknél Vivian Cheruiyot győzött. A futókat tizenötezer lelkes néző biztatta a pálya mentén.

Futás: Papp Krisztina hatodik lett Oslóban

pen | 2011-06-07 | Nincs hozzászólás!

Nem várt melegben futottak Európa legjobb 10000 méteres futói a norvég főváros legendás stadionjában, a Bislettben. A hosszúfutásnak kevésbé kedvező körülmények között a két fős magyar delegáció megállta helyét az Európa Kupán.

Atlétika: Papp Krisztina harmadik lett Milánóban

pen | 2011-03-28 | Nincs hozzászólás!

A nagyszabású Stramilano utcai félmaratonon a harmadik helyen ért célba Papp Krisztina (71:47). A végig bronzérmes pozícióban futó atlétanő az etióp Ababel Brihane (69:54) és az olasz Anna Incerti (70:41) mögött érte el értékes helyezését.

Atlétika: Kálovics Anikó bronzérmes Portsmouth-ban

pen | 2010-10-25 | Nincs hozzászólás!

Kálovics Anikó a harmadik, Papp Krisztina pedig a hetedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség legrangosabb utcai futósorozatába tartozó portsmouthi BUPA Great South Run elnevezésű viadalon.

Atlétika: Kiss Dániel és Papp Krisztina lett idén a legjobb

pen | 2010-10-21 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Atlétikai Szövetség október 20.-i elnökségi ülése döntött a 2010.év legjobb atlétái és az Év edzője címek odaítéléséről. Felnőtt versenyzők közül Kiss Dánielt és Papp Krisztinát díjazták, edző kategóriában pedig ifj. Tomhauser István kapta meg a címet.

Atlétika EB: Pars Krisztián és Kiss Dániel bronzérmes

pen | 2010-07-30 | 4 hozzászólás

A férfiak kalapácsvetés döntőjében Pars Krisztián 79,06-os dobásával harmadik lett, ezzel megszerezte pályafutása első felnőtt világverseny érmét. Németh Kristóf 73,93 m-es eredményével a kilencedik helyen végzett. Kiss Dániel 110 méteres gátfutásban megszerezte a bronzérmet. Papp Krisztina nyolcadik helyen ért célba 10000 méteren.

Atlétika: Ötödikek lettünk a csapat EB-n

pen | 2010-06-23 | 2 hozzászólás

A magyar válogatott az ötödik helyen zárta az atlétikai csapat Európa-bajnokság első osztályának küzdelmeit a Puskás Stadionban. A győzelmet Csehország szerezte meg a svédek és a portugálok előtt.

Atlétika: Papp Krisztina csúcsközelben 10.000 méteren

pen | 2010-03-28 | Nincs hozzászólás!

Idei első versenyén majdnem megdöntötte a 10 ezer méteres síkfutás magyar csúcsát az Egyesült Államokban edzőtáborozó Papp Krisztina. A futónő pénteken, a Stanford University Invitational elnevezésű viadalon 31:46.47 perccel a második helyen ért célba, jócskán megjavítva eddigi, 32:16.50 perces egyéni legjobbját, amit 2008-ban, Ostravában ért el.

Pars Krisztián, Papp Krisztina és Csoma Ferenc lett a legjobb

pen | 2009-11-24 | Nincs hozzászólás!

A hétvégi Atlétabálon adták át a hazai Év legjobb atlétái és az Év edzője díjakat. A legjobb férfi atléta Pars Krisztián lett, míg a legjobb női atléta Papp Krisztina.

Atlétika: Záporoztak a világ idei legjobb eredményei Stuttgartban

pen | 2009-02-08 | Nincs hozzászólás!

Stuttgartban nagy érdeklődés kísérte a 27. Sparkassen Cup fedett versenyt. Ebben az évben is olimpiai- világ- és Európa bajnokok sora adta meg az IAAF Permit sorozatba tartozó viadal rangját, és sorra dőltek a világ idei legjobb eredményei. Papp Krisztina 3000 méteren negyedik, Takács Dávid 1000 méteren hatodik lett.

Atlétika: jó magyar eredmények a MASZ fedettpályás versenyén

pen | 2009-02-02 | 1 hozzászólás

A MASZ idény nyitó versenyén a Syma Csarnokban nyolc nemzet 550 atlétája mérkőzött meg egymással. Rúdugróink, Erős Enikő és Váczi János mellett jól szerepelt Palágyi Gergely, Papp Krisztina, Bene Barna és Minczér Albert is.

Pekingi Olimpia: Augusztus 19-i események

pen | 2008-08-19 | Nincs hozzászólás!

Atlétikában Szabó Nikolett már a pályán van a gerelyhajítás selejtezőjében, de látjuk még ma Papp Krisztinát 5000 méteren, Kiss Dánielt 110 gáton és Fazekas Róbertet diszkoszvetésben is. Szurkolhatunk még Kuttor Csabának triatlonon, Szellő Imrének boxban, a kézis és a vizipólós lányoknak, kajak-kenusainknak és asztaliteniszezőinknek.

Atlétika: Papp Krisztina olimpiai „B” szintet futott 5000m-en

pen | 2008-06-25 | Nincs hozzászólás!

A spanyolországi Jerezben rendezett „Gran Premio Andalucia" atlétikai versenyen Papp Krisztina az 5000m síkfutásban a második helyen végzett. Az ideje 15:21.92, ami jobb eredmény, mint az olimpiai „B" szint (15:24,00).

Futás: Mezei bajnokság olimpiai kvótások távollétében

pen | 2008-04-14 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén a Velencei tó közelében lévő Nadap térségében rendezték az országos mezei futó bajnokságot, amelyen Kálovics Anikó, Papp Krisztina és Teveli Petra nem vett részt, ők máshol versenyeztek.