Már 53 850 810 km-t sportoltatok

Úszás - nem egyszerű a nyíltvízi úszók olimpiai kvalifikációja

Bozót | 2014-11-12 | Nincs hozzászólás!

Az idei nyílt vízi évadját Hongkongban bravúros világkupa „szakaszgyőzelemmel" záró Olasz Annára hosszútávúszó pályafutásának legnehezebb próbatétele vár a jövő évi kazanyi világbajnokságon. A legjobb tíz közé kell kerülnie ahhoz, hogy első nekifutásra kiérdemelje az olimpiai indulás jogát, ha viszont hátrább végez, 2016-ban már csak egy dobása marad, vagy még annyi sem...

Úszás - Olasz Anna világkupa-győztes Hongkongban

Bozót | 2014-10-20 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna győzött a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának utolsó állomásán, Hongkongban. A hazai sportági szövetség Facebook-oldalának szombati beszámolója szerint a 42 indulót 28 fokos víz, hőség és igen nagy hullámok várták. Olasz Anna már 5 kilométernél az élre állt, és végül a világbajnok brazil Poliana Okimotóval küzdött meg az aranyéremért.

Úszás- 29 ország úszói vesznek részt a balatonfüredi junior VB-n

Bozót | 2014-08-27 | Nincs hozzászólás!

Jól haladnak az előkészületek és a lezárult nevezések alapján 29 ország versenyzői lesznek jelen a jövő hét péntektől vasárnapig tartó balatonfüredi junior nyíltvízi úszó-világbajnokságon.

Úszó EB - Olasz Anna ezüstérmes 25 kilométeren

Bozót | 2014-08-18 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna második lett a németországi úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében, amelyet a szakág zárónapján rendeztek meg. Honfitársnője, Szilágyi Nikolett, továbbá az erősebb nem hasonló távú viadalának magyar résztvevője, Székelyi Dániel feladta a versenyt.

Úszó EB - Risztov 5 kilométeren negyedik

Bozót | 2014-08-15 | Nincs hozzászólás!

Risztov Éva a negyedik helyet szerezte meg a berlini úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók csütörtöki 5 kilométeres női versenyében, amelynek győztese a német Isabelle Harle lett.

Úszó EB - Risztov ezüstérmes 10 kilométeren

Bozót | 2014-08-14 | Nincs hozzászólás!

A londoni olimpiai bajnok Risztov Éva ezüstérmes lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a berlini úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján. A tavalyi vb-n ötödik Olasz Anna ezúttal is ebben a pozícióban végzett.

Úszó EB - nyíltvizi úszással kezdődik ma a berlini kontinensviadal

Bozót | 2014-08-13 | Nincs hozzászólás!

Szerdán a nyíltvízi úszók és a műúszók versenyével megkezdődik a 44 ország képviselőit felvonultató 32. úszó Európa-bajnokság Berlinben. Már az első, csendes időt ígérő napon több magyar érdekelt lesz, s akár érem is születhet.

Élő közvetítés az európai szövetség oldalán itt!

Szombaton megrendezik a dupla Balaton-átúszást

Bozót | 2014-08-07 | Nincs hozzászólás!

Kétszeri halasztás után szombaton megrendezik Zamárdi és Tihany között az I love Balaton 2x elnevezésű Balaton-átúszást. A szervezők szerdai tájékoztatása szerint a meteorológiai előrejelzés alapján ezúttal nem lesz akadálya a versenynek: napos, nyugodt idő várható és 30 Celsius-fokos hőmérséklet.

Úszás - Olasz Anna a férfiakat is maga mögé utasította

Bozót | 2014-08-04 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna nyerte a Lengyelországban rendezett Gdynia Úszó Maratont úgy, hogy még a férfimezőny legjobbját is megelőzte a 20.5 kilométeres versenyen.

Úszás - Most hétvégén biztosan lesz átúszás

Bozót | 2014-07-18 | Nincs hozzászólás!

A 32. Pek-Snack Balaton-átúszást eredetileg július 5-re tervezték, de a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt kétszer is el kellett halasztani. Kétszeri halasztás után szombaton megtartják a 32. Balaton-átúszást a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távon.

Úszás - ezen a hétvégén sem rendezik meg a Balatonátúszást

Bozót | 2014-07-10 | Nincs hozzászólás!

A várhatóan kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt a szervezők újra elhalasztják a szombatra tervezett 32. Balaton-átúszást a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távon.

Elhalasztják a Révfülöp-Balatonboglár átúszást is!

Bozót | 2014-07-04 | Nincs hozzászólás!

Nemrégiben hírt adtunk róla, hogy ismét elhalasztották az I love Balaton 2x átúszást, akkor a 32. Révfülöp-Boglár átúszás időpontja biztosnak tűnt. Az időjárás azonban közbeszólt, a szervezők úgy döntöttek, hogy a július 5. szombatra tervezett eseményt egy héttel elhalasztják.

Ismét elhalasztották a 2x Balaton átúszást

Bozót | 2014-06-27 | 4 hozzászólás

A várhatóan rossz időjárás miatt ismét elhalasztják Zamárdi és Tihany között az I love Balaton 2x Balaton-átúszást, melyet szombaton tartottak volna meg. A jövő hétvégére tervezett Révfülöp-Balatonboglár átúszás időpontja változatlan.

Kétfordulós EB-kvalifikáció a nyíltvízi úszóknak

Bozót | 2014-04-03 | Nincs hozzászólás!

Nyíltvízi úszásban két viadalon lehet megszerezni a férfi és női Európa-bajnokság 10 kilométeres versenyének két-két kvótáját: a május 24-i portugál nyílt bajnokságon, majd a június 21-i balatonfüredi LEN Európa Kupa-versenyen - jelezte közleményben a Magyra Úszó Szövetség.

Hosszútávúszó reménység - Székelyi Dániel

Bozót | 2013-11-20 | Nincs hozzászólás!

Nagyjából egy éve kóstolt bele a hosszútávúszásba Székelyi Dániel, s bár a medencés műfajt sem hanyagolja, úgy érzi, a nyílt vízen várnak rá sikerek. Idén már szerzett csapatbronzot a junior Eb-n, legutóbb pedig élete első 10 kilométerét zárta hasonló helyezéssel Cipruson.

Úszás - Olasz Anna hatodik helyen a világkupán

Bozót | 2013-10-08 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna hatodikként ért célba a hosszútávúszók 10 kilométeres hongkongi világkupaversenyén, amely az ez évi sorozat befejező állomása volt.
A nyári barcelonai világbajnokságon ebben a számban ötödik, a nyíltvízi Európa Kupában pedig összetettben győztes 20 esztendős szegedi úszó pályafutása eddigi legjobb világkupa-helyezését érte el kiváló időben, 30 fokos melegben, 26 fokos tengervízben megrendezett viadalon.

Úszás - sikerült a cápaketrec nélküli rekord

Bozót | 2013-09-03 | 2 hozzászólás

Négy kudarcba fulladt kísérlet után ötödszörre átúszta a Floridai-szorost cápaketrec nélkül Diana Nyad, aki szombaton vágott neki Kubából a 166 kilométeres távnak.

Úszás - Mányoki Görögországban nyert meghívásos versenyt

Bozót | 2013-09-02 | Nincs hozzászólás!

Mányoki Attila diadalmaskodott a görögországi Kalamatánál rendezett 30 kilométeres nemzetközi hosszútávúszó viadalon, amelyre a szervezők hosszú évek óta 15 résztvevőt hívnak meg.

Nyíltvízi úszásban Risztov Éva az év legjobbja a LEN-nél

pen | 2012-10-24 | Nincs hozzászólás!

Risztov Évát választotta az esztendő legjobb női nyíltvízi úszójának az európai szövetség (LEN), amelynek szavazásán Gyurta Dániel a második helyet szerezte meg.

Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság: Szilágyi Nikolett 9. lett 5 km-en

pen | 2012-09-18 | Nincs hozzászólás!

A hazai trió nyerte a nyíltvízi úszók olaszországi Európa-bajnokságának pénteki, 5 kilométeres csapatversenyét. Piombinóban szombaton bonyolították le a nők és a férfiak 5 kilométeres egyéni versenyeit, előbbi számban Szilágyi Nikolett, utóbbiban Papp Márk képviselte a magyar színeket, míg 25 kilométeren Kutasi Gergely állt rajthoz.

Olaszországban lesz a nyíltvizi úszók Európa-bajnoksága

pen | 2012-08-29 | Nincs hozzászólás!

2012. szeptember 12-16. között Piombino, Olaszországban rendezik meg a Nyíltvízi Európa-bajnokságot. A kontinensviadalon 5km, 10km és 25km-es távon versenyeznek az úszók, valamint egy csapatversenyt is rendeznek szintén 5km-en.

Sibalin és Papp nyert öt kilométeren a nyíltvízi ob-n

pen | 2012-06-28 | 1 hozzászólás

A nőknél Sibalin Flóra, a férfiaknál Papp Márk szerezte meg az országos bajnoki címet öt kilométeren a nyíltvízi úszók szombaton Szegeden rendezett bajnokságán.

Nyíltvízi szakágat hoz létre a Magyar Úszó Szövetség

pen | 2012-06-12 | Nincs hozzászólás!

Az úszás fejlődése érdekében, a nemzetközi szövetség, a FINA szabályzatainak megfelelően nyíltvízi szakágat kíván létrehozni a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ).

Úszás: Pellegrini és Phelps az év úszói a Swimming World szerint

pen | 2009-12-03 | Nincs hozzászólás!

A tekintélyes Swimming World Magazine Federica Pellegrinit és Michael Phelpst választotta meg az év úszójának.Nyílitvizi úszásban a német Thomas Lurz és a brit Keri-Anne Payne nyerte el az idei legjobbaknak járó címet.