Már 53 657 034 km-t sportoltatok

Atlétika - maratonnal ünnepelték 50. házassági évfordulójukat

Bozót | 2015-10-16 | 1 hozzászólás

A nagyszerű időeredmények és rekordok mellett számos érdeke störténettel is találkozhatunk a maratoni befutók mögött. A chicagói versenyen például egy idős pár 50. házassági évfordulójának megünneplésére választotta ezt a nem mindennapi módot!

Atlétika - Deena Kastor szenior csúcsa Chicagóban

Bozót | 2015-10-13 | Nincs hozzászólás!

Mint már beharangoztuk, a budapest Maraton mellett Chicago is az elmúlt hétvégén ünnepelte a futást utcai maratonnal. A verseny legnagyobb eredményét Deena Kastor szállította akinek sikerült megdöntenie az amerikai szenior csúcsot.

Atlétika - Deena Kastor a szenior világrekordot célozza

Bozót | 2015-10-07 | Nincs hozzászólás!

Deena Kastor 2005-ben a Chicago Maratonon szerezte első győzelmét a klasszikus távon, most, tíz évvel és egy gyermekkel később, ismét rajthoz áll, de célja a szenior világcsúcs megdöntése, amely jelenleg 2:28:40 és Colleen De Reuck nevéhez fűződik.

Kipchoge és Jeptoo győzelmével zárult a Chicago Maraton

Bozót | 2014-10-13 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál és a nőknél is kenyai sikerrel zárult a vasárnapi chicagói maratoni futóverseny, amelyet a korábban pályán világbajnok Eliud Kipchoge és a női címvédő Rita Jeptoo nyert meg. Utóbbi a kétéves maratoni világsorozatot is megnyerte, így 600 ezer dollárral gazdagodott.

Atlétika - vasárnap Chicago Maraton

Bozót | 2014-10-10 | 1 hozzászólás

Most, hogy a budapesti versenyt szombatra helyezték át, a másnapi pihenés közben figyelhetjük a Chicago Maratont. Chicago nagyon népszerű pálya, gyors, szinte teljesen sík és a kora őszi időjárás is általában kedvez a futóknak, így sokan érkeznek ide egyéni csúccsal koronázni a szezont. A RunnersWorld összegyűjtötte, kire-mire érdemes figyelnünk a vasárnapi versenyen.

Atlétika - kenyai győzelmek a Chicago Maratonon

Bozót | 2013-10-14 | Nincs hozzászólás!

Nem csak Budapesten rendeztek maratont  ahétvégén, szintén vasárnap került sor a neves Chicago Maratonra, ahol a férfiaknál pályacsúcs született, a hölgyeknél pedig az idei év legjobb eredményét érte el a győztes.

Chicago rendezheti a 2015-ös ITU világbajnoki döntőt

Bozót | 2013-06-14 | Nincs hozzászólás!

A nemzetközi triatlon szövetség bejelentette, hogy 2015-ben Chicago rendezheti a World Triathlon Series világbajnoki sorozat döntőjét. Ezt megelőzően, Chicago 2014-ben a sorozat egyik fordulóját rendezi majd.

Sorsolással oldják meg a Chicago Maraton nevezési mizériát

Bozót | 2013-03-05 | Nincs hozzászólás!

Az idei Chicago Maratonra akkora volt az érdeklődés, hogy az online nevezési rendszer összeomlott. A napok óta tartó várakozás végére pont került, sorsolás útján osztják ki a fennmaradó szabad helyeket.

Új férfi pályacsúcs a Chicago Marathonon

pen | 2012-10-07 | Nincs hozzászólás!

Kettős etióp győzelem született a hétvégi Bank of America Chicago Marathonon. A férfiaknál Tsegaye Kebede 2:04:38-as új pályacsúccsal győzött, míg a nőknél igen szoros sprint befutó végén Atsede Baysa nyert.

Rekord idő alatt betelt a Chicago Marathon

pen | 2012-02-08 | Nincs hozzászólás!

A 2012-es Bank of America Chicago Marathonra mind a 45.000 hely elkelt, a futók hat nap alatt elkapkodták a szabad helyeket az idén 35 éves versenyre. A 2003-as évben még 35 héten át lehetett nevezni a Chicago Marathonra.

Mosop pályacsúccsal nyerte meg a Chicago Marathont

pen | 2011-10-12 | 2 hozzászólás

A kenyai Moses Mosop új pályacsúccsal nyerte meg vasárnap a 34. Bank of America Chicago Marathont, míg a nőknél Liliya Shobukhova minden idők 4. legjobb női maratoni idejével győzött.

Futás: Wanjiru és Shobukhova megvédte címét a Chicago Marathonon

pen | 2010-10-10 | Nincs hozzászólás!

A kenyai Sammy Wanjiru és az orosz Lilya Shobukhova is duplán örülhetett ma, hiszen nem csak címüket sikerült megvédeniük a Chicago Marathonon, de megerősítették vezető helyüket is a maratoni világsorozatban (World Marathon Majors).

Olimpia 2016 : Bemutatkozott a négy pályázó

pen | 2009-06-18 | 3 hozzászólás

A 2016-ban esedékes olimpiai játékok rendezési jogára pályázó négy város - Chicagó, Tokio, Rio de Janeiro és Madrid - a szemle bizottság látogatása után, a Koppenhágában hozandó döntés előtt bemutatkozott Lausanneban.

Olimpia 2016: Chicago, Tokió, Rio de Janeiro és Madrid pályázhat

pen | 2008-06-05 | 2 hozzászólás

A NOB Végrehajtó Bizottsága Athénben tartott ülése során Jacques Rogge elnök bejelentette, hogy a 2016-os XXXI. Nyári Olimpiai Játékok hivatalos pályázói: Chicago, Tokió, Rio de Janerio és Madrid. A további három jelentkező, Prága, Baku és Doha nem került fel a rövidlistára.