Ironman!!!

Mecsek Pokla, Középtávú OB

Gyugyo | 2012-05-28 18:26:18 | 12 hozzászólás

Ismét magyar bajnok lettem középtávon!

Idén is Orfűn rendezték a Középtávú Magyar Bajnokságot, amit sikerült ismét „pokolian” nehéz terepre vinniük a rendezőknek. ( Mecsek Pokla Középtávú Magyar Bajnokság). Sikerült kihoznom magamból a sok befektetett munkát, és learatni annak gyümölcsét. „Amit a kerékpáros pályán érzetem szerintem azt hívják „flow” érzésnek. Egyszerűen nem tudtam fáradni (a közel 900méteres szintkülönbség ellenére). Élveztem.”

A rajtot követően egész szépen tempóztam a Pécsi-tó kissé zavaros vizében, csak a hideg vízzel küzdöttem kb. 300 méterig, ezután minden rendben a volt az úszás végéig. Az úszópálya két 1 kilométeres körből állt, végig az élbollyal tempóztam. Végül harmadikként lépcsőztem ki a tóból.

Az úszás távját körülbelül 2000 méterre csökkentették a szervezők a hideg víz miatt. Ezt a távot 27:36- os idővel teljesítettem. A depóban Ács Pétert sikerült megelőznöm, és így közvetlenül Szabó Atilla mögött kezdhettem a pedál taposásába.  Nagyon jól éreztem magam. Kicsattantam az erőtől. Nem figyeltem senkit, csak hajtottam a saját tempómban. A kerékpáros pálya négy 20 kilométeres körből (oda-vissza) állt, körönként 220 méter szintkülönbséggel. Ez gyakorlatilag azt jelentette, hogy az ember vagy felfelé, vagy lefelé haladt. Egyedül a Magyarhertelend és Bodolyabér közötti aszfalt-taréjos útszakaszon volt sík a terep.

Az első kör végén már közel 2 perc volt az előnyöm Szabó Atilla és Benőcs Zoltán előtt. Nem hittem el, hogy ilyen jól megy. Amit a kerékpáros pályán érzetem szerintem azt hívják „flow” érzésnek. Egyszerűen nem tudtam fáradni (a közel 900méteres szintkülönbség ellenére). Élveztem! Ilyenkor nagyon gyorsan telik az idő. Hirtelen már csak arra eszméltem, hogy az utolsó körben zúzom lefelé vissza Orfűre 70-el. Bevallom már itt tudtam, hogy ha nem kapok defektet a hátralévő 3 kilométeren, akkor sima ügy a győzelem. Minden rendben volt. A lábaim „frissek” voltak, eléhezésnek híre sem volt, szóval jöhetett a legerősebb számom, a futás :)

A bringán 38,7km/h átlagot hajtottam! Ez hatalmas eredmény nekem ezen a rendkívül szintes pályán. Közel 8 (!) perces előnnyel vetődhettem le a nyeregből, és szaladhattam a  depóba. Mintha semmit nem csináltam volna 2 és fél óráig előtte úgy indultam ki a futópályára, egy kisebb görccsel de ezt hamar feloldottam egy só tablettával. Bea nagyon sokat segített megint a frissítésben. Ha Ő nincs lehet, hogy komolyabb lett volna később ez a probléma.

A futópálya igazi „ínyencség” volt. Két körben 110 méter szint. Huuh! Szinte csak a tóparton volt sík a pálya, ahogy elhagytuk rögtön jött  a dimbes-dombos rész, majd az igazi „Mecsek pokla”.  Két 10%-os szakaszból állt ez a szerpentines szakasz. Nem tudtam mire számítsak, mert előző nap bevallom, elmulasztottam megnézni a futópályát. Ódákat zengett mindenki, hogy milyen szörnyű és borzalmas. Szóval komoly elvérezésre számítottam, de végül egy gyenge krimi lett a pszicho-thriller helyett. :) Nem mondom, hogy nem fogott meg, de nehéz se volt. Inkább a hely szépségébe merültem bele. Nagyon szép volt az erdő. Gratulálok a rendezőknek, hogy ilyen szép futópályát találtak nekünk ;)

Visszatérve a versenyre. Nagyon beosztósan futottam. Bevallom itt már inkább előre gondolkodtam, hogy nekem 3 hét múlva ironmanem lesz, és nem fáraszthatom le a lábaimat, hogy minél hamarabb munkába állhassak a héten. A második kör ennek szellemében már nagyon ünneplősre sikerült. Aki szembejött velem, vagy elfutottam mellette szurkoltam, biztattam. Nagyon jól esett, hogy ennyien ismernek, és szurkoltak nekem verseny közben. Köszönöm nektek!

Végül győztem! 2012-ben ismét Magyar Bajnok vagyok Középtávon!

Az összidőm 3:47:36 A részidőket egyelőre nem tudom, de amint feltöltik, bepótolom.

A csapatom az  ELTE-BEAC Polythlon  ismét megmutatta, hogy a magyar triatlonsport meghatározó csapata. Mind a női, (Keresztesi Gitta, Koronika Judit, Mátyási Zsófia) mind a férfi (Bartos Dávid, Nyári József, Kis Gyula) csapatversenyt megnyertük, ez utóbbit tetemes 2 órás előnnyel. Szeniorjaink szintén győztek (Molnár Zoltán, Orbán Ferenc, Szabó Gyula)

Ismét nagyon sikeres hétvégén vagyunk túl, és a szezon még csak most kezdődött!