2014. folytatás

2012. a kezdet ...

Agnes70 | 2013-01-03 16:36:13 | 2 hozzászólás

2012.január 10-én egy ismerősöm megemlítette hogy van olyan ismerőse Nevetés akinek az az új évi fogadalma hogy lefutja a félmaratont. Megkérdeztem Tőle hogy az hány kilóméter is???? 21 jött a válasz. Mivel pont edzőteremben voltam, gondoltam kipróbálom én mennyire vagyok képes. 10 km futottam és közben megszületett az elhatározásom: LEFUTOM A FÉLMARATONT!

Hazamentem és beírtam a keresőben hogy félmaratoni edzésterv és láss csodát a edzésonline.hu edzéstervei jöttek be. Azonnal kinyomtattam és elkeztem rá készülni. 12 hét volt a kezdő edzésterv félmaratonra és az első verseny a bajai Kikelet félmaraton volt. Nagyon izgulatam, hiszen ez volt életem első versenye. Az eredményem nem lett rossz: 1:51, de nagyon elfáradtam. Már önmagában arra is büszke voltam hogy le tudtam futni és az élmény hihetetlen jó volt.

Hazajöttem és megnéztem mi a következő verseny. Úgy éreztem ha nincs meg a követekző cél, akkor ellaposodik a futás. Siófok Winkmaratonon elindultam és ott is lefutottam a félmaratoni távot a korosztályomban 4. lettem. Örültem és kicsit szomorú is voltam hiszem 5 másodperccel maradtam le a dobogóról.

A követekező héten saját szervezésben újra a Balatonon voltam egy jó kis családi - baráti tárasággal "balatontourdefloug" versenyt rendeztünk és 9 órán belül sikerült körbebicikliznem a Balcsit (210km). Ez egy városi bringával nem rossz eredmény.

De jött a követekző verseny Nagyatád 2/3 maraton (27km) . Nagyon meleg, nagyon későn este 9 -kor indult a verseny és én nagyon igyekeztem. Annyira igyekeztem hogy a korosztályos 3. helyet sikerült megkaparintani, de sajnos még érmem mindig nem volt, mert nem tudtam megvárni az eredményhírdetést (nyaralni mentünk) , meg hát nem is gondoltam hogy ilyen jó lesz ez az idő. Sajnos az érmet hiába próbáltam meg postán elkérni, nem érkezett meg. :(

No sebaj, lesz még verseny!

Követekző állomás PAKS! 3/4 maraton 35km. Ez már nem kevés! SIKERÜLT! Korosztályos II. helyezés!

Úgy érzem megérte elkezdeni a futást 42 évesen!

Olyan jó érzés fent állni a dobogón!

Már csak a maraton hiányzott erre az évre. Úgy gondoltam hogy ezt majd Siófokon novemberben végigfutom.

Igen ám, de ott 3 nap alatt kellett végigfutni a 42 km-t. Ez nem volt megfelelő cél.

Közben nekikezdtem egy kicsit úszni is, mert Nagyatádon nagyon tetszett ahogy láttam azt a hatalmas küzdelmet. Minden elismerésem az ott elinduló versenyzőké!