„Nagyon örültem az időnek, amely Európa-csúcs, de a helyezésnek még jobban, hiszen csak az érem érdekelt. Kaliforniában tényleg újjá születtem, ismét megszerettem az úszást, de azt is mondhatnám, az életet. Alig várom már a kétszáz pillangót szerdán, ott is jól akarok úszni." - nyilatkozta a verseny után Katinka, akinek 2:07.46-es ideje vasárnap még világcsúcsnak számított volna.

További fontosabb magyar eredmények:

Ma délelőtt Verrasztó Evelyn (1:57.63) és Mutina Ági (1:56.84) is nagyszerű egyéni, utóbbi országos csúccsal mutatkozott be 200 méter gyorson. Evelyn a harmadik, Mutina a második lett az előfutamában és mindketten továbbjutottak a szám középdöntőjébe.

Gyurta Dániel előbb országos csúcsot úszott 100 mellen (1:00.26), ami azonban nem volt elég a középdöntőbe kerüléshez.

Nagy országos csúcsot úszott a női 4x100 méteres gyorsúszó váltónk. A Dara Eszter (55.29), Verrasztó Evelyn (53.90), Mutina Ágnes (54.28), Hosszú Katinka (54.17) összetételű négyes 3:37.64 perccel a futamában a negyedik helyet szerezte meg. A döntőben aztán a lányok már elmaradtak ettől az időtől, és 3:39.53-as eredménnyel a nyolcadik helyen végeztek.

Kis Gergő 3:45.68-as új országos csúccsal döntőbe került 400 méter gyorson, ahol 3:46.30-as idővel hatodik lett.

Bernek Péter új korosztályos országos csúcsot úszott 400 gyorson (3:49.43) és 200 gyorson (1:48.24) is.

A vb-n két nap alatt összesen 11 világcsúcs született. A legtöbb érmet eddig Arena X-Glide és Jaked ruhákban szerezték az úszók.