A hatszoros hegyifutó világbajnok Jonathan Wyatt sima, több mint két perces győzelmet aratott a 11 kilométeres (1300m szint!) távon. A további helyezésekért azonban kemény küzdelem volt, a következő négy futó 30 másodpercen belül ért célba. A második helyet végül fantasztikus befejező sprinttel az olasz Marco Gaiardo szerezte meg, mindössze egy másodperccel az amerikai Rickey Gates előtt.

A nőknél a rajt előtt várt cseh-svájci párharc nem valósult meg, mert a svájci Martina Strahl nem állt rajthoz. A cseh Anna Pichrtova viszont igen, és kényelmesen, több mint három és fél perces előnnyel nyert a fiatal szlovén Mateja Kosovelj előtt.

A GP sorozat következő fordulóját szintén Ausztriában rendezik majd, augusztus 10-én.