Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 133 756 km-t sportoltatok

futás télen, sötétben

Létrehozta: firebelt  |  2010-09-30 20:15:09-kor

Tervezem, hogy nem hagyom abba a futást, folytatom télen is. Ám a hideg levegő és  a sötét már most hátravet.

Ti tesztek valamit a szátok elé a hideg levegő ellen? Aki szintén sötétben fut, használ elemlámpát vagy valamit? ma majdnem elestem :(

monique 2010-10-01 09:49:05 | 6
monique képe

a kis odafigyeléssel mire gondolsz? ez érdekelne



Előzmény: mjoci (5)  
mjoci 2010-10-01 08:14:59 | 5
mjoci képe

Én télen, sötétben általában ismert kivilágitott helyeken futok. Elég vékonyan öltözök, futás közben nem fázok, megállni meg nem szoktam közben. A szám elé nem rakok semmit, a torkom birja a hideget.
Kis odafigyeléssel lehet télen is lehet résztávos edzéseket csinálni.

 
monique 2010-10-01 05:53:37 | 4
monique képe

annyit teszek hozzá az eddigi tippekhez hogy én ha nem intervallozok, márpedig télen nem intervallozunk:), akkor nem a szájamon át lélegzek. így is meg lehet oldani a kérdést. én tavaly totál kezdőként pont emiatt szoktam rá amikor meg voltam fázva és hűvös volt már az idő, október körül és nyitott szájjal baromi szar volt ezért megpróbáltam orron lélegezni és sikerült. hátránya, hogy sajnos csak azoknál működik, akiknek nincs semmi "akadály" az orrában

 
Mozg 2010-10-01 01:05:28 | 3
Mozg képe

Általában terepen futok, csak rövid szakaszon kell autóforgalomra figyelnem.

A szám elé soha nem teszek semmit, de ha -5 foknál hidegebb van a nyakamra egy kendőt tekerek és elég vékonyan szoktam öltözni. Amíg futok addig nem fázok, de nem szabad álldogálni.

 
kipage 2010-09-30 20:56:17 | 2
kipage képe

Néhány kiegészítés:

 

Száj elé sálat szoktam tenni, (vékony polársál egy rétegben)

Vettem egy minihátizsákot, (10literes de ami a fő, hőszigetelő) ebbe teszek egy termosz teát.

Lehet kapni karra-lábra szerelhető ledes lámpákat, fényvisszaverő csíkokat.

Ősszel-kora télen már nem a nagy távok vagy rekordfutások ideje van, így én csak bejáratott már ismert helyekre szoktam járni futni, így kevesebb meglepetés érhet.

 
Sánta Majom 2010-09-30 20:20:47 | 1
Sánta Majom képe

1. Ha csak lehet, forgalommal szemben futok, ha kell lehúzódok a padkára, ha úgy érzem, innen is, onnan is jönnek autók. 

2. Jobb karon fényvisszaverő szalag, rajta piros villogó.

3. Fejlámpa, ha olyan az útvonal. Nagyon hasznos tud lenni, a közvilágítás, hát, az olyan, amilyen. Vigyázz a bokádra!

4. Felül pulcsi, ha nagyon hideg van, alul is. Olyankor vékony kesztyű is. 

5. Sapka. Száj elé még nem tettem semmit. 

+1: Otthon finom forró gyümölcstea vagy kakaó :)