Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 129 937 km-t sportoltatok

Duatlon

Létrehozta: doboseva  |  2010-09-15 15:39:36-kor

Szeretnék indulni egy rövidtávú duatlon versenyen, ezzel kapcsolatban szeretnék többet megtudni, , hogy mennek egy ilyen versenyen a dolgok, hogyan érdemes edzeni rá, milyen biciklivel érdemes versenyezni, mik  a szabályok, mire kell figyelni  stb.

potther 2010-09-21 19:29:52 | 30
potther képe

Én is szemüveges vagyok. Eddig nem zavart az eső, mert ha nagyon esik akkor az esőtől sem látsz semmit, és a szemüveg vizesedése nem a zavar. Ha meg csöpörög, akkor meg nem vészes a dolog. Szerintem.
A cipő az tény! Esetleg váltás?



Előzmény: eszter_good (29)  
eszter_good 2010-09-21 19:21:47 | 29
eszter_good képe

Igazából két dolog aggaszt az esővel kapcsolatban. Egyik, hogy az első kerék felcsapja a vizet a szemüvegemre, ami ugye elég gáz, a másik, hogy a futócipőm iszonyatosan beázik bicajon... ha futok, nem vészes, de bicajon hihetetlenül átázik. Gondolom, hogy alulról és felülről is kapja a vizet.



Előzmény: doboseva (27)  
easter8 2010-09-21 15:44:40 | 28
easter8 képe

Igen, épp szombattól mondanak esőt...:(
Addig szép napos idő..ez a mi szerencsénk..
A futás annyira nem vészes esőben, de a bringán szerintem figyelni kell jobban, főleg a kanyarokban!! Miután gondolom neked is a részvétel a fontos, így nem ér annyit a sebesség, hogy esetleg egy esés legyen belőle...én eddig megúsztam a versenyeken a bringázást eső nélkül, de ilyen esetben kipróbálnám verseny előtt a bringát hogy megy a csúszós úton, hogy fog a fék..stb..és nem mennék olyan sebességgel, mint száraz úton..

Remélem azért élvezetes verseny lesz!!:))



Előzmény: doboseva (27)  
doboseva 2010-09-21 12:06:35 | 27
doboseva képe

Mi a 25-én Szekszárdra megyünk.

Mi van ha esik az eső? A futásnál nem zavar az eső, de még nem bringáztam esőben!!:-(

 
Sipi 2010-09-20 23:05:19 | 26
Sipi képe

Futócipő végig ,és klipsz !
Tavaly másodperceken múlott, hogy csatlakozzam ahhoz a pár emberhez, akikkel végig tudtam menni!
Sok idő nincsem.......Kacsintás

 
potther 2010-09-20 22:02:22 | 25
potther képe

Zsír. Köszi srácok. Ott találkozunk.

 
ewwwil 2010-09-20 20:26:37 | 24
ewwwil képe

én váltok SPDre mindenképp...valsz amúgyse azon a 20 másodpercen fog múlni...

 
jocccc 2010-09-20 18:22:25 | 23
jocccc képe

én még nem indultam ilyen távon, de tuti váltok. mivel kevés versenyző lesz, így kicsi a valószínűsége, hogy jó bolyt fog ki az ember, szerintem a klipsznek csak úgy van értelme, ott lehet kihasználni a gyors depózás előnyeit.



Előzmény: potther (22)  
potther 2010-09-20 15:26:51 | 22
potther képe

Akik indultak már ezen az október 3-ai versenyen! Mik a tapasztalatok? Futócipőben tolják le ezt a rövid távot bicón, vagy váltanak patentra?

 
cole81 2010-09-20 14:53:14 | 21
cole81 képe

Szia Attila,

nem volna kedved egy edzéstervet összeállítani az itteni edzéstervek rovatba?

Gratulálok az eredményeidhez!



Előzmény: Attila (10)  
ewwwil 2010-09-18 12:50:58 | 20
ewwwil képe

na most  a tolna megyeire készültök akkor vagy a duatlon fesztiválra?

bár jöhettek mind2re:D

 
ewwwil 2010-09-18 12:50:11 | 19
ewwwil képe

a futásról a bringára és viszont váltásokra gondolt Potther sztem...de amúgy a bringádat sem árt ismerni meg az áttételeket...

 
doboseva 2010-09-18 09:48:34 | 18
doboseva képe

A biciklin a váltásokat, vagy bicikliről a futásra váltást? Vagy mindkettőt?



Előzmény: potther (14)  
doboseva 2010-09-18 09:46:52 | 17
doboseva képe

Jaj, de örülök, hogy ilyen sokat írtatok és ilyen jó tanácsokat kapunk!

Igen arra a versenyre akarunk menni.

Én egyszer kölcsönkértem egy országutit pont azért hogy lássam a külömbséget és eldönthessem akarok-e másik bicajt, de nem voltak egyértelműen pozitívak a tapasztalataim. Nem a biciklivel volt gond, a váltás könnyű volt, érezhetően gyorsabban tudtam menni de valahogy annyira nem állt kézre a váltó meg a fék meg az egész kormány, hogy iszonyúan megfájdult a vállam és a hátam. Ez most biztos röhejesen hangzik de tényleg. De biztos be lehet állítani ezeket a dolgokat, meg biztos többféle is van, ki kéne próbálni több félét.

 
ewwwil 2010-09-18 08:57:15 | 16
ewwwil képe

Sipi: vááá köszi...nem találtam meg pedig kerestem a versenykiírást...de így már tudok nevezni...

lányoknak mondom hogy itt 4-20-2 a táv...én is lenyomtam tavaly meg tavaly előtt is és nagyon jó kis verseny...absolút meg tudja hozni a kedvét az embernek:)

és Sipinek igaza van nagyon jó minőségú az aszfalt mivel a frissen felújított budai rakparton van a keró...

Eszti gyere te is:))

meg mindenki jöjjön...hehe:D

 
Sipi 2010-09-17 16:04:09 | 15
Sipi képe

A most okt. 3.-i Duatlon Fesztivállal (budapesti) kapcsolatban friss info - akit érdekel - ,feltették a kiírást :http://www.bptriatlon.hu/

Online lehet nevezni ,helyszini fizetéssel ! Tavaly voltam ,első osztályú az aszfalt minősége ,jó kis verseny ,ajánlom mindenkinek!

 
potther 2010-09-17 15:55:06 | 14
potther képe

A váltásokat sokat gyakoroljátok, ha már méllyen beleássátok magatokat ebbe a sportba illetve az edzések is is kommbinált és gyorsító edzések legyenek. Szeritem.

 
potther 2010-09-17 15:46:19 | 13
potther képe

1 apró kötöszködés. Triatlonnál létezik még szupersprint is ami a lehetőségektől függően általában 500-12-3 és a szezonok elején szoktak ilyeneket tartani.



Előzmény: easter8 (11)  
eszter_good 2010-09-17 15:24:10 | 12
eszter_good képe

Köszi az infókat :) :) :)

 
easter8 2010-09-17 14:54:47 | 11
easter8 képe

Úgy látom nem csak amatőröktől kaptok tanácsokat, hanem profiktól is..:)))

Egyébként kitaláltam ám hogy melyik versenyre készültök...:))) A Tolnai megyei duatlon versenyre, ami szept.25.-én lesz és ott lesznek a távok: 3 km, 12 km, 1,5 km..Igaz??:))

Csak ezek olyan ismeretlen távok voltak számomra is, ezért néztem utána...Ahogy írta Evil is, a sprint a legrövidebb táv amit szoktak rendezni a duatlon és a triatlon világában is, ami a duatlonnál 5 km, 20 km, 2,5 km...
Szerintem menjetek nyugodtan erre a jövőheti versenyre olyan bringával amitek van, simán meg fogjátok tudni csinálni!!!:) Aztán persze majd írjatok róla, hogy ment!!!:)))
Aztán, remélhetőleg kedvet kaptok, és akkor a kövtekező lehet egy sprint táv, még ott is lehet látni nem csak országúti bringákat...aztán az olimpiai táv, arra már lehet érdemes egy országútit szerezni, de még azt is le lehet nyomni sima montival is..:))
Szóval az egész attól függ, mik a célok...az tény, ha egyszer felülsz egy országútira, akkor megérzed mi a különbség..sokkal gyorsabban lehet vele haladni, anélkül hogy nagyobb erőt fejtenél ki..:))))

Ja, és Evil, nem tudom ezt az októberi Duatlon fesztivált még..semmit nem tudok róla, majd meglátjuk..
Addig meg jövőhéten van még egy maraton..:)))))))))



Előzmény: Attila (10)  
Attila 2010-09-16 23:40:52 | 10
Attila képe

Tanácsok az edzéshez.

Nagyon fontos, hogy átmeneti edzéseket is végezzél. Tekerés után futás. Lehetőleg egyből el kell kezdeni a futást, amint leszálltál a bicikliről. Igazából itt kezdődik csak el a duatlon. A tekerés után beáll a lábad, nehéz elkezdeni a másfajta mozgást. Ezt sokat kell gyakorolni, hogy ne legyenek problémáid. Az első két szám arról szól, hogy minél energiatakarékosabban tudjál nekiveselkedni a záró futásra.

Persze ha gyorsan tudsz futni, akkor nyomni kell az első futást is, de a második a fontos. A futásra felkészülésnél muszáj résztávos edzéseket végezni, mert csak evvel tudod megszerezni azt a gyorsaságot, ami szükséges a jó eredményhez.

A tekerés ne folyamatos tempójú edzés legyen, hanem gyakorolni kell a hirtelen megindulásokat. Ha ezeket nem csinálod, pillanatok alatt kiszakítanak a sorból a többkörös versenyeken. Egyedül meg persze nehéz a tekerés. Próbálj a boly első felébe maradni, vezetni ha rád kerül a sor, de ne sokat.

Én 10 éve duatlonozom, sok tapasztalatot szereztem az elmúlt évek alatt. Tízből hét bajnokságon indultam, ebből ötöt megnyertem, egyszer-egyszer második illetve harmadik lettem.

 
ewwwil 2010-09-16 20:04:44 | 9
ewwwil képe

Eszti tanácsai kiválóak...én is járok spinningelni...néha még nyáron is...sőt van itt olyan triatlonos ember aki spinningedző konkrétan a Johhny:)

egyébként azért megyünk "izgága" biciklikkel mert k**va gyorsan kell menni;D

ez kb az a táv ami lesz ezen az október 3-i duatlon fesztiválon is...de általában a legrövidebb táv amit szoktak indítani az 5 - 20 - 2,5 km...

örülök a lelkesedésnek:)...és ha jöttök a duatlon fesztre akkor összefuthatunk....kinn leszünk páran haverok...

Eszti ez feléd félig meddig kérdés volt hogy jössz-é duatlon fesztre:)

 
doboseva 2010-09-16 18:58:02 | 8
doboseva képe

Igen!! Örülök!! Lesz ebből valami!!!!:-)



Előzmény: eszter_good (3)  
doboseva 2010-09-16 18:57:30 | 7
doboseva képe

Különösen örülök, hgoy egy hölgy is válaszolt. :-)

Spinningre én is járok néha, de inkább tényleg csak rossz időben. A futás nem gond télen sem, szeretek hidegben futni, jobban,mint melegben. 

Az Ironmen-ért őszinte és hatalmas gratuláció!!! Hatalmas elszántság, erő és kitartás kellhet hozzá!!!

Hát erre az első kis versenyre még biztos a jelenlegi bringámmal fogok menni. De talán nem is baj, legalább jól megnézem milyen van a többieknek, akkor talán majd könnyebben választok. Azért ugye nem fog senki kiröhögni, mert nem spéci a bicajom? :-)

Jó, hogy írtad, hogy úgyis triatlon lesz belőle, mert pont ma nézegettem, hogy milyen triatlon versenyek voltak idén, és azok milyen távuak voltak. Hát majd idővel azt is...... :-)

Ja és még valami. Nagyon ciki, ha a biciklit csomagtartóban viszem a versenyre, mert biciklitartónk az egyenlőre nincs? 



Előzmény: easter8 (2)  
doboseva 2010-09-16 18:43:52 | 6
doboseva képe

Aztán még biztos kérdezek. 



Előzmény: doboseva (5)  
doboseva 2010-09-16 18:43:16 | 5
doboseva képe

Köszönöm a válaszodat és a segítségedet. Lehet, hogy ne is jól fogalmaztam. Amire menni szeretnék nemsokára az talán nem rövidtávú hanem annál is kisebb: 3-12-1,5 km. Gondolom ez azért kezdésnek menni fog. Biztos az lesz majd furcsa érzés, hogy futás után biciklizni  kell és utána megint futni. Pihi nélkül ,mert pihenés nincs benne gondolom, hanem folyamatos a dolog. :-)

Hogy van ez a depózás dolog? Átnézik a bicajt, hogy megfelelő-e vagy ez versenyfüggő? 

Futóversenyen már voltam, de többekkel együtt bicajozni furcsa lesz, figyelni a többiekre, meg hogy engem se burítsanak föl!! Mit szabad és mit nem? 

Hirtelen ennyi aztán még bizt



Előzmény: ewwwil (1)  
eszter_good 2010-09-16 12:14:41 | 4
eszter_good képe

Mindenféleképpen országútin mentek? Az olyan izgága.
Én Gepida alboin 305-tel edzettem, kölcsönbe kaptam :)



Előzmény: easter8 (2)  
eszter_good 2010-09-16 12:12:01 | 3
eszter_good képe

Éva, kaptunk infókat :) :) :)

 
easter8 2010-09-16 11:45:07 | 2
easter8 képe

Kedves Érdeklődő!

Üdv a klubban, személy szerint én nagyon örülök hogy vannak még ilyen lelkes emberek, akik elkezdik a duatlont!!! (majd később úgyis triatlon lesz belőle..:))
És Evil tényleg jó tanácsokat adott, szerintem is a bringavásárlás lesz a legfontosabb dolog!!

Bár ez függ attól, mikor szeretnéd ezt a rövidtávú duatlon versenyt megcsinálni...ugyanis télen úgyse nagyon fogsz tudni kimenni edzeni, akkor inkább a spinning terem szerintem ahova el kell kezdeni járni.
Aztán persze mehet közbe a futás is, én azt kint szoktam télen is, de ki hogy szereti..

Egyébként én is igazából idén merültem bele a triatlon világába (de akkor nagyon!!:)), több évnyi futómúlttal a hátam mögött, nekem is volt egy célom (bár lehet kicsit nagy falat volt, de megcsináltam idén augusztusban az Ironmant!:)
A lényeg, hogy neked is van egy célod, megcsinálni egy rövidtávú duatlon versenyt!!!
Majd ha kinézed melyik verseny lesz az, akkor érdemes úgy edzeni és készülni rá, hogy arra az időpontra legyél a csúcsformádba!
Persze mindezt amatőr szinten értem, annyi felkészüléssel ami Neked belefér..

Bringavásárlásnál, szerintem kezdetnek nem rossz egy használt országúti, én ezen az oldalon találtam:

http://forum.bikemag.hu/classifieds.php?do=main&catid=25

Persze lehet olcsóbbért és drágábbért is venni, ez lényegébe a pénztárcádon múlik..de ezen az oldalon lehet jókat találni..:)))

Majd ha lesznek kérdéseid, szívesen válaszolunk:)))

Eszti 



Előzmény: ewwwil (1)  
ewwwil 2010-09-16 08:11:37 | 1
ewwwil képe

szia

mindenképpen fékváltókaros országúti bringát ajánlanék...akár használtan beszerezve is...de azért a vételhez vigyél magaddal valakit..és nézzétek meg hogy a te méreted legyen a bicaj...

fussál és bringázz sokat...és a rövidtáv előtt csinál meg egy sprinttávot legalább...most lesz is Budapesten október 3-án egy spint duatlon rendszerint....

http://www.triatlon.hu/index.php?op=events

egyelőre nem találtam meg a versenykiírást...de ha megtalálom elküldöm majd...

remélem tudtam segíteni...meg ha kérdésed van szólj nyugodtan...

Evil