Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 020 265 km-t sportoltatok

Balaton átúszás

Létrehozta: eftomi  |  2009-01-11 11:56:28-kor

Révfülöp - Balatonboglár. Táv:5200m www.balaton-atuszas.hu

kola 2009-07-04 18:37:33 | 38
kola képe
Zsírzsásról:)))  :  23 fok felett teljesen felesleges a hideg ellen védekezni, az már jó hőfok. Vazelint szoktam használni egyébként. A hajlatokat mindenképp érdemes lekenni ne dörzsölje az úszás. Egyről még nem volt szó, a nap!! Mindenképp érdemes nagyfaktoros napkrémmel bekenni főleg az arcot, de a nap a vízalá is besüt, egy 2-3 óra közötti úszásnál, már megpirítja a bőrt, főleg egy 12 óra körüli indulásnál. Ez nem medencés úszás, de aki rendszeresen leúszik 3 kilit, annak menni fog. Inkább a tizenévesek(eleje) szokott megijedni a nyíltvíztől.  
eftomi 2009-07-03 12:57:47 | 37
eftomi képe

Infó azoknak akik a hétvégén a Balcsiban úsznak:

Július 4-én szombaton: Változóan felhős lesz az ég, kisebb eső, zápor, délután esetleg zivatar is
kialakulhat. Az előző napihoz képest frissebb lesz a levegő, 26 fok körüli legmagasabb hőmérséklet várható.                                           
A Balaton vize várhatóan 24 fok körül alakul.

Forrás: www.met.hu

 
orygyuri 2009-07-02 22:44:56 | 36
orygyuri képe

Amit írtam a zsírzásról, annyi szerintem elég elsőre. Úgyis fejben dől el. Az iramjáték és a nyílt víz 2 különböző dolog. A Balatonban már a kezed sem látod, nem úgy mint a medencében. A hullámokról ne is beszéljünk.

Ha gyorsban szeretnéd átúszni, akkor tanulj meg levegőt venni előre.

Akinek 3 óra sem elég az 5.2-höz, az nem úszik, hanem a hullám viszi át....:-) Csak a ténylegesen úszókat tartják föl. Én 0 felkészüléssel nem mernék nekivágni..... A víz az úr!



Előzmény: Kiszke (35)  
Kiszke 2009-07-02 13:17:44 | 35
Kiszke képe

Sziasztok,

rég jártam már az oldalon elolvastam az összes Balatonos hozzászólás, én is az óvatosabb párti vagyok, idén indulok először ezen a versenyen.

Heti 3-4-szer úszom, medencében már úsztam 3-km-t, bár a úszásaim java iramjáték jellegű, rövid távok, egy triatlonos egyesülettel, de az is nagyon hasznos.

Én is ismerek olyan úszókat, akik szinte 0 felkészültséggel nekivágnak minden évben és átússzák, nem sietnek, szép komótosan 3 órán kívül és jól érzik magukat. szerintem is allkati kérdés és fő az ócatosság. Most hétvégén úszom Almádiban 2-km-t, itt megtapasztalom a nyílt vizet...

a zsírzás téma engem is érdekel írnátok róla bővebben...

 köszi

és végül ha nem is csendes Óceán, de ősszel érdekes lehet:

http://www.istra.com/delfin/skupni/ulaz.asp?fajl=manifest&j=hun

Üdv.: Kiszke 

 



Előzmény: orygyuri (34)  
orygyuri 2009-07-01 21:28:36 | 34
orygyuri képe

A vazelin jobb...Olyan helyre kell kenned, ahol kidörzsölheted magad, illetve oda, ahol a legfázósabb vagy. Arra vigyázz, hogy a krémes kezeddel az úszócuccod ne fogdosd össze. A krémezéshez húzz a kezedre vagy zacskót vagy gumikesztyűt.

 Izomlazító krémben olyat ne használj, ami nagyon hűsít vagy éget. Eléggé kellemtlen ha úszás közben veszti el a hatását. Továbbá nem "érzed" a vizet.

A legjobb módszer szerintem az, ha 1 perccel hamarabb teljesíted a távot, mint ahogy elkezdesz fázni!!! :-)))



Előzmény: Beus79 (32)  
4kézláb 2009-06-27 22:25:59 | 33
4kézláb képe

 "És hova kell kenni? "

puhabelű ropogós serclire kis sóval, zöldpaprikával vagy paradicsommal. isteni!

Laughing

egyébként az egész testre.



Előzmény: Beus79 (32)  
Beus79 2009-06-27 10:08:31 | 32
Beus79 képe

Sziasztok!

Tavaly döntöttem úgy ,hogy átúszom a Balatont, és edzettem is a dologra, de azért lenne néhány kérdésem, most hogy itt az átúszó szezon! Jó hideg még a víz, úgyhogy ez a ZSÍRZÁS dolog érdekelne. Olvastam, hogy van aki disznózsírral keni magát. Ez komoly?! Elég bizarrul hangzik! Vagy inkább a vazelin a nyerő? Vagy valami más?  És hova kell kenni? A fürdőruha alá is? És izomlazító krémet is kell kencézni valahova? Milyet? Hova? Minden jótanács érdekel!Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!

 

 
orygyuri 2009-06-05 19:03:37 | 31
orygyuri képe

"azazello"-nak igaza van. Szerintem legalább 1x úszd le medencében az 5.2 km-t. Persze ha tényleg biztosra akarsz menni.

Természetesen lehet bohóckodni is a vízben úszást szimulálva, de életveszélyes. Szerintem aki küső segítséget vesz igénybe, az nem ússza át.

Más:

a www.marathon.hu oldalon találtam egy jó kis versenykiírást.



Előzmény: azazello (30)  
azazello 2009-06-05 18:29:53 | 30
azazello képe

Ne haragudj a stílusért, nem a kioktatás volt a cél. Csak azért írtam, amit írtam, mert szerintem olyan sok egyéni vonástól, sportmúlttól függ, hogy kinek milyen felkészüléssel, hogyan sikerül egy verseny, jelen esetben az átúszás, és ezért óvatosan kell bánni a bátorításokkal. Pl. lehet, hogy neked elég fedettek az izmaid, így jól hőszigetel a tested, és nem gond, ha két és fél órát töltesz a 22 fokos vízben - míg egy vékony spori, aki kezdőként ezt olvassa, és háromnegyed órákat szokott úszni a 26 fokos medencében, elmegy a Balcsira, és puff, ott a görcs. 

 



Előzmény: lajhára (29)  
lajhára 2009-06-05 14:40:25 | 29
lajhára képe

:))), aha, tök vicces érzés lábraállni utána

 

azazello, úgy látszik egészen más tapasztalataink vannak, ez van, ettől azért még erre a kioktatós hangnemre sztem nincsen szükség. Tudod én feltételezem a felnőtt emberekről, hogy felnőtt emberként viselkednek és ha félnek a nyílt víztől, akkor kalkulálnak ezzel a félelemmel, stb.



Előzmény: 4kézláb (27)  
azazello 2009-06-05 14:11:39 | 28
azazello képe

Azért én nem a Balaton közepén, húszméteres vízmélységben próbálnám ki, hogy tudom-e a begyakorlott terhelés ötszörösét teljesíteni... Beállhat mindkét lábadba a görcs (ha kicsit hideg a víz), ha nincs nyíltvízi biztonságérzeted, akkor bepánikolsz - az aztán maradandó élmény marad, csak nem a kellemes fajtából. 

Nem riogatni akarok, de szerintem legyünk észnél, mégis 5,2km. Én olyat még nem hallottam, hogy ha egy kili megy, akkor vágj neki. Nem kerget a tatár, egy év múlva is elindulhatsz, és nem kell felesleges kockázatot vállalni.  

 



Előzmény: lajhára (26)  
4kézláb 2009-06-05 13:59:56 | 27
4kézláb képe
még az jutott eszembe, hogy remegő lábakkal jöttem ki. ha lett volna víz a kocsiig úsztam volna inkább;)

Előzmény: lajhára (26)  
lajhára 2009-06-05 09:17:17 | 26
lajhára képe

Nagyon egyetértek veled! Én az első előtt több embertől is azt hallottam: ha ezer m-t gond és kimerültség nélkül, kényelmesen leúszol fél órán belül és egészséges vagy, akkor menni fog és sztem ez nagyon igaz. Persze attól függ, mi a cél, ha  nagyon jó időt szeretne úszni, akkor nyilván más a helyzet, de ha csak az a cél, hogy átlagos tempóban teljesítse a távot, az simán meglesz. Én minden extra rákészülés nélkül mellúszással nem túl sebesen, 2.5 óra alatt szoktam átérni, minden gond nélkül. volt olyan év, amikor egy métert nem úsztam előtte és olyan is, amikor nagyon hideg volt a víz (2004-ben), semmi probléma nem volt, pedig nem vagyok egy úszóbajnok. Igaz, én ezt inkább egy szuper hangulatú eseménynek és nem versenynek tartom és a kettő nagyon más rákészüést igényel.

Amúgy érdekes, de sztem az öbölúszás nehezebb, mert szinte mindig vannak hullámok, ráadásul oldalról.



Előzmény: 4kézláb (25)  
4kézláb 2009-06-04 12:17:26 | 25
4kézláb képe

én annak idején nevetséges felkészültséggel mellben úsztam át. Betartottam amit mondtak. Addig nem néztem hátra, amíg nem láttam a túlsó part éles körvonalait;))) ez pszichéhsen segített. szóval, ha ennyit úszol, mint amit írsz, akkor nem lesz gond a fizikummal. Minden a mentális felkészültségeden fog múlni. De ha egy uszodában ezerötszázakat úszol, akkor ezzel sem lesz gondod.

A fotómról láthatod ma már felkészültebb vagyok, mivel az 5.2 nem kihívás számomra, hosszában úszom át;)))



Előzmény: acos (22)  
futor 2009-06-03 18:24:29 | 24
futor képe
A Csendes az hosszában.

Előzmény: acos (22)  
plezerm 2009-06-03 09:14:09 | 23
plezerm képe
Nem kell ennyire félni a dologtól, mehet mind a 2 is. 2 hét van közöttük. Az Öbölön felméred magad és nagy lelkierőt gyűjtve leúszod a balatont is. Hajrá!

Előzmény: acos (22)  
acos 2009-06-02 21:54:52 | 22
acos képe

Hali!

 

Köszönöm a biztatást és a tanácsokat !Jobban átgondoltam a dolgot és lehet hogy elsőre inkább "csak" az öbölátúszást próbálom meg aztán jövőre jöhet az egész balaton aztán meg a Csendes óceán:) 



Előzmény: azazello (21)  
azazello 2009-06-01 16:17:48 | 21
azazello képe

Szia!

Gratula az elhatározáshoz! A kérdéseddel kapcsolatban pedig egyszerűen azt tudom mondani - és sokkal okosabbat mástól sem fogsz hallani -, hogy ússz sokat. :) A heti három alkalom szerintem elég lehet (főképp, ha nincs több időd). Viszont próbáld szépen, fokozatosan növelni a leúszott távot. Ha három-négy kili magabiztosan megy a medencében, az 5,2 km-es átúszással sem lesz gond. Fontos az is, hogy lehetőleg biztosan tudj mindkét oldalon levegőt venni, mert ha csak jobbra megy és jobbról jönnek a hullámok, az nagyon kellemetlen tud lenni (már ha gyorsban úszol).

Az átúszáson húsz-harminc méterenként lesznek hajók, ott majd a vége felé meg tudsz pihenni, ha szükség lesz rá. Sokat segítene az is (és a biztonságot ad), ha tapasztaltabb barátokkal vágsz neki a távnak, és nem tök egyedül (emberek azért mindig lesznek melletted, mert nagy a tömeg).

Viszont azt is le kell írni, hogy a Balcsi-átúszás nem vicc, hiába van agyonbiztosítva az egész, mégis veszélyes lehet. Így ha kétségeid vannak (vagy húsz fok lesz a víz...), akkor halaszd el jövőre - megvár. Sok sikert!



Előzmény: acos (20)  
acos 2009-05-31 23:46:45 | 20
acos képe

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Kb 2hónapja kezdtem újra aktívan sportoli ,hogy ezzel feledtessem a szerelmi bánatom:)

Szeretnék elindulni a balatonátúszáson és ebben kérném a nagytapaszatalatú emberek segítségét,hogy hogyan készüljek fel rá!Jelenleg heti 3 alkalommal járok úszni ,kb 1,5km szoktam lenyomni alkalmanként!

Hogy csináljam?Adjatok tanácsot pls...

 

Üdv

Ákos

 
Jula 2009-05-20 19:31:45 | 19
Jula képe
Lehet, h. én vagyok túl hülye, de nekem még van egy csomó kérdésem. Úgy van, h. odamegyek, de pontosan hova? És utána honnan tudom, h. mekkora távot úszok? És ez ilyen nagyon komoly verseny, vagy olyanok is mehetnek,akik mondjuk nem 15 percen belül ússzák az 1000m-t? KösziSmile  
eftomi 2009-05-19 18:30:30 | 18
eftomi képe
www.zoldgomb.hu -n a bal oldali menűben az "Éves program" pont alatt.

Előzmény: Jula (17)  
Jula 2009-05-19 15:46:24 | 17
Jula képe
van vmi honlap? vagy hol lehet megtudni pontos cuccokat róla?  
eftomi 2009-05-18 20:23:08 | 16
eftomi képe

Átúszás előtti ráhangolódás a nyílt vízre: X. Club Aliga átúszás Balatonaligán, a Zöldgömb Sport Klub rendezésében
2009. VI. 28. 14:00-kor Távok: 1,5km 3km 4,5km 

 
orygyuri 2009-05-03 21:28:03 | 15
orygyuri képe

Szerintem még nem merik a nevezési díjjal borzolni a kedélyeket!

 

 
Kiszke 2009-04-27 10:13:29 | 14
Kiszke képe

Sziasztok,

 

böngészem a Balaton-átúszás hivatalos honlapját, de sehol sem lelem a nevezési díjat, tud valaki erről infót, küldeni????

 

Előre is köszönöm

 

Jó edzést mindenkinek

 

Kiszke 

 
pen 2009-04-10 11:56:53 | 13
pen képe
Néhány úszóverseny is bekerült az eseménynaptárba. Ha van még, amit szerintetek érdemes lenne, írjátok meg nekem légyszi!  
messzeuszok 2009-04-10 09:39:55 | 12
messzeuszok képe
Hali! Hivatalos hosszútávúszó EB-n pl 16 évnél fiatalabbak nem is indulhatnak, pedig a táv "csak" 5 km.! Nevezzetek ha érdekel! Tavaszi Bajnokság! http://www.hullam91.hu/hun/versenyeink/mhusz/fob_2009.htm " Nevezés: 2009. április 15. (szerda) 20.00 óráig, kizárólag on-line, a sardiakos@t-online.hu címre, a mellé-kelt nevezési lapon lehet. Korrekcióra, helyszíni nevezésre korlátozottan lesz lehetőség."  
eftomi 2009-02-18 21:03:55 | 11
eftomi képe
Köszönöm sporik a feltett kérdésre a kimerítő válaszokat.  
Man0ka 2009-02-18 16:27:09 | 10
Man0ka képe
Egy ismerősöm, aki mellesleg úszóedző, tavaly engedte lányát először úszni 11 évesen. Nem azért, mert eddig nem tudott volna 5.2km-t megtenni, hisz naponta úszik a kislány ennyit, egyszerű annyira pici gyermeknek nem való ekkora kihívás. Előtte éven már az almádi strandátúszáson elindultak együtt, ami csak 2km, hogy beleízleljen a nyíltvizi úszásba.  
kola 2009-01-16 21:00:32 | 9
kola képe
Nincs korhatár a Balaton -átúszáson, viszont láttam már gyereket karúszóval apuka meg vonszolta át a másik partra, és utána büszke volt "átúszták" a Balatont, volt jelzöm rá amit most itt nem írnék le. Nincs korhatár, de akkor ússzon a kicsi ha át is tudja úszni, Volt olyan ismerős gyermek 10 éves aki edzésen szinte minden nap ennyit leúszott, de a nyíltvíz, lelkileg megdobta, és feladta. Az első úszások alkalmával még én is izgultam,bár akkor csak egy uszály volt a biztosítás Balaton közepén ami megadta az irányt is :))))))  
plezerm 2009-01-15 17:04:49 | 8
plezerm képe
Nem tudok róla, hogy lenne korhatár.

Előzmény: eftomi (7)  
eftomi 2009-01-14 17:46:22 | 7
eftomi képe
Nem látok a rendezvény honlapján utalást a korhatárra. Lehetséges, hogy nincs megszabva korhatár?  
plezerm 2009-01-12 21:34:20 | 6
plezerm képe

Gondoltam, hogy erre gondolsz.

 

Amúgy én ott leszek, és az  

Öbölúszáson is: Július 11

Paks-Kalocsa virtus-úszáson is: 2009 július 18.

Egymást követő 3 szombat. Jó hónap lesz ha az időjárás is engedi.

A sorból a fertő-tó úszás fog hiányozni, ha nem változik az időpontja.




Előzmény: futor (5)  
futor 2009-01-12 20:09:46 | 5
futor képe
Úgy gondoltam, hogy amikor rendesen befagyizott.  
plezerm 2009-01-12 10:10:01 | 4
plezerm képe

Ha meg belepottyansz a vízbe akkor meg úszva folytatod??

Laughing 

 



Előzmény: futor (3)  
futor 2009-01-11 20:53:56 | 3
futor képe
Nem lehetne mostanában megrendezni? Biztosan jó idők születnének. Természetesen futva.  
potther 2009-01-11 14:31:37 | 2
potther képe
Idén ebben is kipróbálom magam. Remélem jó lesz!:)  
eftomi 2009-01-11 12:01:41 | 1
eftomi képe

Jelentkezés helye: Révfülöp, labdarúgópálya. Ideje: 2009. július 25. 7.00-13.30

Startolás folyamatos. (8.00-14.00 között)