Már 53 658 887 km-t sportoltatok

Triatlon - Tiszaújváros klubcsapat OB és egyéni verseny

Bozót | 2016-05-23 | 1 hozzászólás

A férfiaknál a házigazda és címvédő Tiszaújvárosi Triatlon Klub, a nőknél pedig a Budaörsi TKE nyert a szombati klubcsapat országos bajnokságon. Az egyéni versenyt Putnóczki Dorka és Bicsák Bence nyerték

Triatlon - Faldum Gábor ezüstje Tiszaújvárosban

Bozót | 2015-08-11 | Nincs hozzászólás!

Az augusztus 1-én kezdődött kilencnapos 17. TVK Triatlon Nagyhét  legnagyobb eseménye, a riói olimpia kvalifikációs sorozatába tartozó 19. TVK ITU Triatlon Világkupa döntője volt, ahol  idén sem maradtunk magyar érem nélkül, hiszen Ifj. Faldum Gábor tavalyi bronzát ezüstre cserélte.

Triatlon - egy hétig a triatlon fővárosa Tiszaújváros

Bozót | 2015-07-30 | Nincs hozzászólás!

A hétvégétől egy héten át Tiszaújváros lesz a triatlonsport fővárosa. Augusztus 8-án tartják a 19. TVK ITU világkupa-selejtező viadalt, ahonnan a legjobb 25-25 jut be a vasárnapi fináléba. A verseny rangját emeli, hogy egyben olimpiai kvalifikációs viadal, értékes pontokat lehet gyűjteni az olimpiai rangsorba.

Triatlon- ismét a triatlon fellegvára lesz Tiszaújváros

Bozót | 2015-05-21 | Nincs hozzászólás!

Újra a triatlon fellegvára lesz Tiszaújváros, ahol az elmúlt évek hagyományait folytatva idén is sokrétű és színvonalas programokat kínálnak a profi és az amatőr sportolóknak.

Triatlon - sporttörténeti jelentőségű eredmények Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-08-11 | 1 hozzászólás

A férfiak versenyét Vanek Ákos nyerte, Faldum Gábor pedig bronzérmes lett, míg a nőknél Vanek Margit másodikként ért célba a tiszaújvárosi triatlon világkupafutamon. Vanek Ákos sikere sportágtörténeti jelentőségű, ugyanis ezelőtt magyar versenyző még nem nyert vk-viadalt.

Triatlon - részvételi csúcs várható Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-07-31 | Nincs hozzászólás!

Rekordszámú nevezés érkezett az augusztus 9-én és 10-én Tiszaújvárosban - idén 18. alkalommal - sorra kerülő TVK ITU triatlon világkupára és ETU junior Európa-kupára.

Idén nyáron is mozgalmas triatlon-élet lesz Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-05-21 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt évek hagyományait folytatva idén is sokrétű és színvonalas triatlonos programokat kínál a profi és az amatőr sportolóknak Tiszaújváros. Lehmann Tibor elnök a TVK-Mali Triatlon Klub ez évi eseményeit ismertető keddi sajtótájékoztatón az MTI kérdésére elmondta, hogy lefedik valamennyi szegmenset, azaz a hazai és nemzetközi élsport mellett a tömegsport is helyet kap a palettán.

Atlétikai Világnap és nemzetközi utánpótlás verseny Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-04-07 | Nincs hozzászólás!

Április 27–én kerül megrendezésre az IAAF Atlétikai Világnap, a XIV. Tiszaújváros Nemzetközi Atlétikai Verseny, amely lehetőséget biztosít a serdülő, ifjúsági és junior korúaknak, hogy összemérjék felkészültségüket a hazai és a környező országok atlétáival. A nevezések száma évek óta 500 felett van.

Részvételi csúcs az Ergotlon Bajnokságon

Bozót | 2014-01-21 | Nincs hozzászólás!

Nem kevesebb, mint a részvételi rekordot jelentő 118 versenyző fogadta el január 19-én a TVK-Mali Triatlon Klub meghívását Tiszaújvárosba, a téli alapozást színesítő IV. Ergotlon Bajnokságra, mely Vizi Viktória és Tamás Bence abszolút elsőségét hozta.

Triatlonos évértékelő Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-01-15 | Nincs hozzászólás!

A TVK-Mali Triatlon Klub a korábbi évek hagyományait követve ezúttal is a Tiszaújvárosi Sportcentrum súlyemelőtermében tartotta meg évzáró-évindító összejövetelét.

Az ITU közzétette a jövő évi világkupa versenynaptárt

Bozót | 2013-11-19 | Nincs hozzászólás!

A 2014-es ITU triatlon világkupa sorozat korábban nyilvánosságra hozott öt helyszíne most további néggyel egészült ki. Természetesen a tiszaújvárosi forduló jövőre is fontos helyet foglal el a sorozatban.

Triatlon - elhunyt Dr. Márkus Gábor

Bozót | 2013-08-15 | Nincs hozzászólás!

Hatalmas, pótolhatatlan veszteség érte a magyar és a külföldi triatlonosok nagy családját. Tegnap délután tragikus hirtelenséggel elhunyt dr. Márkus Gábor, a tiszaújvárosi triatlonsport atyja, a TVK-Mali Triatlon Klub alapító elnöke, a világkupa és a Triatlon Nagyhét ötletgazdája, megteremtője.

Triatlon - Amerikai és svájci arany Tiszaújvárosban

Bozót | 2013-08-14 | Nincs hozzászólás!

A jubileumi 15. TVK Triatlon Nagyhét vasárnapi TVK Napján, a sorozat befejezését jelentő 17. TVK ITU Triatlon Világkupa döntőjében amerikai és svájci győztest ünnepelhettek. A tiszaújvárosi viadalon Kovács Zsófia a 18., míg Rendes Csaba a 23. helyen végzett.

Közeleg a tiszaújvárosi Triatlon Világkupa forduló

Bozót | 2013-08-01 | Nincs hozzászólás!

Olimpiai érmes, világbajnok, Világkupa-győztes, Ázsia-bajnok, Európa-bajnok, Világjátékok-győztes, vb- és Vk-dobogós versenyzőkkel is meg kell küzdeniük a magyaroknak a 17. TVK ITU Triatlon Világkupán, melyet a 15. TVK Triatlon Nagyhét keretében a jövő hétvégén rendeznek Tiszaújvárosban.

Rangos mezőny várható a tiszaújvárosi triatlon VK-ra

Bozót | 2013-06-06 | Nincs hozzászólás!

A világon egyedülálló módon sorozatban tizenhetedszer rendezik meg Tiszaújvárosban a triatlon Világkupa-futamot, amelyre augusztus 10-11-én kerül sor.

Triatlonos újévi fogadalmak

Bozót | 2013-01-03 | 9 hozzászólás

A nemzetközi szövetség oldalán az ITU versenysorozatainak néhány kiválósága osztja meg velünk újévi fogadalmait. Ha elolvastátok, ti is megosztjátok velünk a tiéteket?

2013-as Triatlon Világkupa naptár!

Bozót | 2012-11-12 | 1 hozzászólás

Az ITU kihirdette a jövő évi Triatlon Világkupa versenysorozat helyszíneit és időpontjait.

Két kilencedik hely és egy junior ezüst a magyar mérleg Tiszaújvárosban

pen | 2012-07-16 | Nincs hozzászólás!

A felnőtt Világkupán a nők között legjobb magyarként a londoni olimpiára készülő Kovács Zsófia, a férfiaknál pedig Pocsai Balázs is a 9. helyen végzett, míg a junior Európa Kupa-futamon Pap Eszter ezüstérmet szerzett a tiszaújvárosi triatlon versenyen.

Megkezdődött a triatlon nagyhét Tiszaújvárosban

pen | 2012-07-10 | Nincs hozzászólás!

Az olimpia miatt a megszokottnál egy hónappal korábban, múlt szombaton kezdődött el a 14. TVK Triatlon Nagyhét Tiszaújvárosban.

Új lebonyolítással rendezik meg a triatlon Vk-t Tiszaújvárosban

pen | 2012-07-05 | Nincs hozzászólás!

Teljesen új rendben bonyolítják le a 16. triatlon Világkupa-futamot Tiszaújvárosban a jövő hétvégén. "Ez a kieséses rendszer az egész világon most debütál élesben" - jelentette ki az eseményt felvezető szerdai budapesti sajtótájékoztatón Márkus Gergely, a nemzetközi szövetség sportigazgatója.

Fecskovics és Fuchs győzött a Triatlon Tour idei első állomásán

pen | 2012-05-22 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál Fecskovics Attila, a nőknél pedig Fuchs Renáta nyerte a Triatlon Tour idei első állomásának egyéni sprinttávú (750 méter úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) versenyét vasárnap Tiszaújvárosban. A klubcsapat ob-t a férfiaknál és a nőknél is az UNIQA-Újbuda nyerte.

Triatlon: Magyar bronzérem az ITU Világkupán Tiszaújvárosban

pen | 2011-08-15 | Nincs hozzászólás!

A tiszaújvárosi triatlon nagyhét programjában szerepelt a hétvégén a Jabil 1/3 Maraton, az ETU Junior Ek és az ITU Világkupa is. Ez utóbbin a férfiaknál Vanek Ákos bronzérme illetve Kovács Zsófia hetedik helye volt a legjobb magyar eredmény.

Triatlon Tour: Faldum és Csomor nyerte a második fordulót

pen | 2010-05-17 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a bajai Faldum Gábor, a nőknél pedig Csomor Erika nyerte vasárnap a Triatlon Tour második, tiszaújvárosi állomását. A női mezőnyben több esélyest is kizártak mivel a lányok rövidebb távot úsztak az előírtnál.

Triatlon: Tiszaújvárosban Gómez és Whitcombe győzött

pen | 2008-07-13 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a pekingi olimpiai egyik nagy esélyesének tartott spanyol Javier Gómez, a nőknél pedig az olimpiáról lemaradó brit Andrea Whitcombe nyert a TVK BG Világkupa-futamon. A magyar versenyzők közül Faldum Gábor és Szabó Zita érte el a legjobb eredményt.

Triatlon: jabil futás, triatlon mix és világkupa futam Tiszaújvárosban

pen | 2008-07-10 | Nincs hozzászólás!

Már javában tart az idei TVK Triatlon Nagyhét Tiszaújvárosban, ahol a sportbarátokat, szurkolókat, szórakozni vágyókat színes programokkal várják a szervezők. A világkupafutam mellett futóverseny, turista triatlon és triatlon mix is szerepel a hétvégi programban.

Triatlon: Triatlon Tour 1. forduló, Tiszaújváros