Már 53 869 462 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Kerékpár - végleg visszavonul Cadel Evans

Bozót | 2015-02-05 | Nincs hozzászólás!

Végleg abbahagyta a versenyzést az ausztrál Cadel Evans, aki a kerékpársport szürke eminenciásából igazi példaképpé nőtte ki magát. Sokkal többet tett az utóbbi években a kerékpársportért, mint bárki: ő az az ember, aki valószínűleg dopping nélkül tudott Tourt nyerni.

Evans 37 évesen megnyerheti a Giro-t?

Bozót | 2013-11-27 | Nincs hozzászólás!

Menedzsere szerint Evans jó eséllyel pályázhat a 2014-es Giro első helyére, annak ellenére, hogy a verseny idején tölti be a 37. évét. Allan Peiper úgy véli Evans-ben még rengeteg energia van és a szükséges munkát is hajlandó befektetni.

Kerékpár - Evans jövőre kihagyja a Tour-t

Bozót | 2013-10-09 | Nincs hozzászólás!

2011-es Tour de France győztese, az ausztrál Cadel Evans jövőre nem a Francia körversenyre, hanem a Giro d'Italiára összpontosít.

A jövő februárban 37 éves bringásnak 2014-ben jár le a szerződése a BMC csapatával, és elképzelhető, hogy azt követően visszavonul.

Kerékpár: Cadel Evans győzött a Tour de France körversenyen

pen | 2011-07-27 | Nincs hozzászólás!

A várakozásoknak megfelelően Cadel Evans a vasárnapi zárószakaszon megőrizte az összetettben vezetőnek járó sárga trikót, így megnyerte a Tour de France kerékpáros körversenyt.

Kerékpár: Evans szerint Hushovd nyerheti a Milanó-San Remót

pen | 2011-03-18 | Nincs hozzászólás!

A Tirreno-Adriatico-n győztes Cadel Evans tévén nézi majd szombaton a Milánó – San Remo klasszikust. Evans szerint a Garmin-Cervélo csapat kerekese, Thor Hushovd indul legjobb esélyekkel a hétvégi versenyen.

Kerékpár: Cadel Evans jövőre kihagyja a Giro-t, cél a Tour de France

pen | 2010-11-11 | Nincs hozzászólás!

Cadel Evans (BMC) bejelentette, hogy 2011-ben kihagyja a Giro d’Italia körversenyt, hogy energiáit a Tour de France-ra összpontosíthassa. Az ausztrál Tour Down Under versenyen sem áll majd rajthoz.

Kerékpár: Cadel Evans az élen az első hegyi befutó után

pen | 2010-07-12 | 1 hozzászólás

A Station des Rousses és Morzine-Avoriaz közötti 189km-es etapon vasárnap a szakaszgyőzelem sorsa az utolsó métereken dőlt el, amikor Andy Schleck lehajrázta Samuel Sanchezt. A sárga trikót Cadel Evans vette át. Lance Armstrong 12 perces hátránnyal ért célba.

Kerékpár: Amerikai siker a Giro második szakaszán

pen | 2010-05-09 | Nincs hozzászólás!

Az amerikai Tyler Farrar nyerte meg vasárnap a 93. Giro d,Italia kerékpáros körverseny második szakaszát. A Garmin csapat bringása úgy diadalmaskodott Utrechtben, hogy a szakasz során egy több résztvevőt érintő bukásba is belekeveredett. Összetettben az ausztrál Cadel Evans került az élre.

Kerékpár: Kusztor Péter 20. lett a szezon első versenyén

pen | 2010-03-01 | Nincs hozzászólás!

Nagyszerűen szerepelt a svájci Atlas Personal - BMC csapatában szereplő Kusztor Péter a szezon idei első versenyén, az 1.1-es GP dell'Insubria-Lugano-n. A viadalon Kuszti olyan nagy nevekkel vehette fel a küzdelmet, mint a világbajnok Cadel Evans, vagy Ivan Basso.

Kerékpár: Cadel Evans rajthoz áll jövőre a Girón

pen | 2009-12-16 | Nincs hozzászólás!

Jövőre a Giro d'Italián és a Tour de France-on is indul Cadel Evans, az ausztrálok világbajnok kerékpárosa.Az idei, svájci országúti vb mezőnyversenyének győztese legutóbb 2002-ben vett részt az olasz körversenyen, akkor 14. helyen végzett.

Kerékpár: Megvan az első szabadkártya a BMC csapatnak

pen | 2009-11-06 | Nincs hozzászólás!

Szabadkártyát kapott az év első jelentős versenyére a napokban Cadel Evans-szel erősítő BMC csapat. Ezt azt jelenti, hogy a világbajnok 2010 januárjában hazai közönség előtt, a Santos Tour Down Under viadalon mutatkozhat be új csapatában.

Kerékpár: Cadel Evans a BMC csapatában folytatja

pen | 2009-11-02 | Nincs hozzászólás!

Cadel Evans öt sikeres év után elhagyja a Silence-Lotto együttesét. A világbajnok három évre az amerikai BMC csapathoz kötelezte el magát, ahol olyan társai lesznek, mint Alessandro Ballan, George Hincapie, Karsten Kroon és Marcus Burghardt.

Kerékpár: Spanyolok uralják az év végi világranglistát

pen | 2009-10-21 | Nincs hozzászólás!

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) kiadta a 2009-es szezonban elért eredmények alapján kalkulált világranglistát. A versenyzők között a Tour de France győztes Alberto Contador végzett az élen, de a képzeletbeli dobogó második és harmadik fokára is spanyol állhat fel. A második a Vuelta győztes Alejandro Valverde, a harmadik pedig Samuel Sanchez lett. A világbajnok Cadel Evans az ötödik helyen zárta az évet, míg a szezon első háromhetesének a centenáriumi Olasz Körversenynek a győztese Gyenisz Mencsov 15.-ként vonulhat téli pihenőre.

Kerékpár: Ausztrál vb-arany a férfi elit mezőnyversenyben

pen | 2009-09-27 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Cadel Evans nyerte a férfi elit mezőnyversenyt a svájci országúti kerékpáros világbajnokság zárónapján, vasárnap. Szombaton a felnőtt nők mezőnyversenyében Tatiana Guderzo révén olasz siker született, míg az U23-as férfiak mezőnyversenyében a francia Romain Sicard győzött.

Kerékpár: Romandiai Körverseny - csapat időfutam

pen | 2009-05-02 | Nincs hozzászólás!

Tegnap a Romandiai Körverseny történetében először rendeztek csapat időfutamot. A 14,8km-es etapot a Team Columbia - Highroad nyerte. Összetettben Frantisek Rabon (Team Columbia)áll az élen, de mindössz egy másodperccel. Valverde negyedik, Cadel Evans 13., Freire Gomez 14. helyen várja a folytatást. Hátra van még a versenyből két 150 kilométer fölötti szakasz.

Kerékpár: Cadel Evans nem indul az időfutamon az olimpián

pen | 2008-07-31 | Nincs hozzászólás!

Az idei Tour de France-on második helyen végzett ausztrál kerékpáros, Cadel Evans kihagyja az ötkarikás játékokon az időfutamot, miután a csapattársaival vacsora közben elcsúszott a vizes padlón.

Kerékpár: Arvesen nyerte a tizenegyedik szakaszt

pen | 2008-07-17 | Nincs hozzászólás!

Megszületett az idei Tour második norvég szakaszgyőzelme, Thor Hushovd után Kurt Asle Arvesen is etapot nyert, egy hosszú szökés végén. Összetettben a tizenegyedik szakasz után is az ausztrál Cadel Evans vezet.

Kerékpár: Cadel Evans vette át a sárga trikót Kim Kirchentől

pen | 2008-07-16 | Nincs hozzászólás!

Izgalmas versenyt hozott a Tour de France tizedik szakasza. A Pireneusok két kiemelt kategóriás emelkedője alaposan átrendezte az összetettet. Az etapot Leonardo Piepoli nyerte meg, a sárga trikó Cadel Evansszé lett.

Kerékpár: Ricco második szakaszgyőzelme a Tour-on

pen | 2008-07-14 | Nincs hozzászólás!

A vasárnapi, Toulouse és Bagneres de Bigorre közötti 224 kilométeres szakaszon Riccardo Ricco (Saunier Duval) megszerezte idei második szakaszgyőzelmét. Kim Kirchen továbbra is elől az összetettben. Cadel Evans bukott, de befejezte a szakaszt.

Ricco nyerte az idei Tour első hegyi szakaszát

pen | 2008-07-11 | Nincs hozzászólás!

Az idei Tour de France első komolyabb hegyi szakaszán a 195 km-es táv végén a 2. kategóriás Super-Besse hegy tetején volt a cél. A szakaszgyőzelmet a fiatal olasz, Ricardo Ricco (Saunier Duval) szerezte meg, Valverde és Cadel Evans előtt.

Kerékpár: Schumacher nyerte az időfutamot

pen | 2008-07-09 | Nincs hozzászólás!

A német Stefan Schumacher (Gerolsteiner) komoly előnnyel verte riválisait a Tour negyedik szakaszán, a 29,5 kilométeres időfutamon, és átvette a sárga trikót is. Az összetettben esélyesek közül az ausztrál Cadel Evans volt a legjobb.

Kerékpár: Valverde nyerte a Dauphiné Libérét

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

A kazah Dmitrij Fofonov szakaszgyőzelmével zárult az idei Dauphine Libere körverseny. Az összetett versenyt a spanyol Alejandro Valverde nyerte, Cadel Evans és Levi Leipheimer előtt.

Párizs-Nizza: Evans nyerte a negyedik szakaszt

pen | 2008-03-14 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Cadel Evans (Silence-Lotto) nyerte a tegnapi 176 kilométeres szakaszt a holland Robert Gesink (Rabobank) előtt. Ahogy várható volt, az etap végén a nagy mászás a Mont Ventoux-ra teljesen szétrázta a mezőnyt.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás