Már 53 656 093 km-t sportoltatok

Kerékpár - Froome nyerte a Critérium du Dauphinét

Bozót | 2016-06-13 | Nincs hozzászólás!

Le Pont és Superdévoluy között egy 151 kilométeres szakasszal zárult a Criterium du Dauphiné szakaszversenye. Az etap hat kategorizált emelkedőt tartogatott, közte egy harmadik kategóriás hegyi befutót, melyet megelőzően egy viszonylag komoly emelkedő nehezítette a kerekesek dolgát.

Kerékpár - Froome további két évre írt alá a Sky-hoz

Bozót | 2016-01-14 | Nincs hozzászólás!

Szerződést hosszabbított kétszeres Tour de France-győztes kerékpározójával, Chris Froome-mal a Team Sky. Dave Brailsford csapatfőnök keddi bejelentése szerint a kenyai születésű brit versenyzővel kötött új megállapodás 2018-ig érvényes.

Kerékpár - Froome Contadort tartja a fő ellenfélnek

Bozót | 2015-01-13 | Nincs hozzászólás!

A brit Chris Froome nem a címvédő olasz Vincenzo Nibalit, hanem a Vuelta a Espana 2014-es bajnokát, a spanyol Alberto Contadort tartja legnagyobb ellenfelének az idei Tour de France kerékpáros versenyen.

Kerékpár - Froome a Tour-t választja jövőre

Bozót | 2014-12-03 | Nincs hozzászólás!

A Sky honlapján megjelent közleményben Chris Froome kijelentette, hogy jövőre is a Tour de France sárga trikójára hajt – pedig korábbi nyilatkozataiban rendre mást sugallt, „nagy lehetőségnek" nevezte a Giro d'Italia 2015-ös útvonalát a sok időfutam kilométerrel.

Kerékpár - Froome a Touron és a Vueltán indul

Bozót | 2014-11-11 | Nincs hozzászólás!

Chris Froome, a britek elsőszámú országúti kerékpárosa jövőre a Tour de France mellett a Vuelta a Espanát választja a háromhetes körversenyek közül.

Kerékpár - Froome kapta a Velo d'Or-t

Bozót | 2013-10-31 | Nincs hozzászólás!

A 2013-as Tour de France győztese, Chris Froome kapta meg a Velo d'Ort, azaz az év legjobb kerékpározójának járó elismerést. A Sky brit versenyzője a szavazáson többek között a Giro d'Italiát megnyerő Vincenzo Nibalit és az UCI-világranglistát vezető Joaquim Rodríguezt is maga mögé utasította.

Kerékpár - Froome tovább menetel

Bozót | 2013-07-18 | 1 hozzászólás

Az élen álló Chris Froome nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny egyéni, hegyi időfutamát, így összetettben tovább növelte előnyét.
A 17., 32 kilométeres szakaszon a spanyol Alberto Contador lett a második kilenc másodperc hátránnyal, és ennek köszönhetően feljött a második helyre.

Kerékpár - a Tour állása a királyetap után

Bozót | 2013-07-08 | Nincs hozzászólás!

A 100. Tour-nak minden szempontból speciálisnak kell lennie. Ügyeltek erre a szervezők az idei körverseny első hegyi szakaszának útvonalválasztásakor is, a nyolcadik napon jött az első igazi teszt a hegyekben, mindjárt a Tour legmagasabb pontján való áthaladással.

Kerékpár - véget ért a Tour of Oman - eredmények

Bozót | 2013-02-18 | Nincs hozzászólás!

Az oman-i körversenyt a Team Sky versenyzője, Chris Froome nyerte, profi pályafutásának első Tour győzelmét megszerezve.