Bozót | 2016-01-19 | Nincs hozzászólás!

Miközben Európában a téli alapozás zajlik, délebbre most kezdődik két nagy szakaszverseny, az auzstrál Tour Down Under és az afrikai kontinens legnagyobb viadala a gaboni La Tropicale Amissa Bongo.

Kerékpár - Dennis győzelmével zárult a Tour Down Under

Bozót | 2015-01-28 | Nincs hozzászólás!

Wouter Wippert (Drapac) gyorsabb volt a sprinten a 2015-ös Tour Down Under utolsó szakaszán Heinrich Haussler (IAM Cycling) előtt, ezzel élete legnagyobb győzelmét aratta. A körversenyt a hazaiak fiatal bringása, Rohan Dennis (BMC) nyerte, miután a főmezőnnyel együtt ért célba a 90 km-es záró etapon.

Kerékpár - Tour Down Under 4 szakasz után

Bozót | 2015-01-23 | Nincs hozzászólás!

A Tour Down Under negyedik, 144 kilométeres dombos szakasza minden bizonnyal feküdt volna a távol maradó Simon Gerrans-nek, lévén a hozzá hasonló sprinterek hajrájában dőlt el a győzelem sorsa.

Kerékpár - megkezdődött az idei Tour szezon Ausztráliában

Bozót | 2015-01-21 | Nincs hozzászólás!

Az ausztráliai Tour Down Under-rel megkezdődött a többnapos országúti versenyek idei szezonja. A verseny már a második napján van túl.

Greipel győzelmével ért véget a Tour Down Under

Bozót | 2014-01-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap a hagyományos adalaide-i fináléval lezárult a 2014-es Tour Down Under. A záró szakaszt Andre Greipel (Lotto Belisol) nyerte, míg az összetettben Simon Gerrans (Orica-GreenEdge) megőrizte vezető helyét.

A Tour Down Under állása 3 szakasz után

Bozót | 2014-01-23 | Nincs hozzászólás!

Három szakaszon van túl az ausztrál kerékpáros körverseny, a Tour Down Under mezőnye. Összetettben a hazai pályán versenyző Cadel Evans (BMC) vezet.

Kerékpár - Megkezdődött a Tour Down Under

Bozót | 2014-01-21 | Nincs hozzászólás!

Kiélezett hajrában az ausztrál bajnok Simon Gerrans (Orica-GreenEdge) nyerte a Tour Down Under első szakaszát. Gerrans Andre Greipel (Lotto-Belisol) és Steele von Hoff (Garmin) előtt szerezte meg a győzelmet.

Kerékpár - a hétvégén rajtol a Santos Tour Down Under ausztrál körverseny

Bozót | 2014-01-17 | Nincs hozzászólás!

Január 19 és 26 között 16. alkalommal kerül megrendezésre a Tour Down Under, ahol minden idők talán legerősebb mezőnye áll rajthoz. Már a 19-i felvezető kritériumversenyre hatalmas tömegeket várnak a szervezők Adelaide városába.

Véget ért a Tour Down Under és a Tour de San Luis

Bozót | 2013-01-28 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap véget ért a 15. Tour Down Under. A záró etapot Adelaide városában Andre Greipel (Lotto Belisol) nyerte, aki ezzel a 100. győzelmét ünnepelhette a pályafutása során. A záró szakaszon az összetett élén nem változott az állás, a Rabobank jogutódjánál a Blanco színeiben versenyző Tom-Jelte Slagter megőrizte vezető helyét.    A szintén vasárnap végződő Tour de San Luis  pedig Daniel Diaz öszetett győzelmét hozta.

Bringáshírek - Tour Down Under és egy fura Downhill futam

Bozót | 2013-01-24 | Nincs hozzászólás!

A fiatalok különversenyét vezető holland tehetség Tom-Jelte Slagter (Blanco) diadalmaskodott a Tour Down Under harmadik szakaszán.

Bepillantást nyerhetünk egy különleges downhill versenybe, melyet egy prágai bevásárlóközpontban rendeznek.

Kerékpár - Tour Down Under 2. szakasz

Bozót | 2013-01-23 | Nincs hozzászólás!

Elérkezett a Tour Down Under második szakasza. A Corkscrew road kemény emelkedője és éles kanyarjai megrostálták a mezőnyt, véül a  116kilométeres szakaszon Geraint Thomas győzedelmeskedett.

Kerékpár: Indul a Tour Down Under - Greipel nyerte az első szakaszt

Bozót | 2013-01-22 | Nincs hozzászólás!

A World Tour rajtja előtt a hagyományos People's Choice Classic kritériumversenyre került sor a hétvégén, mely Andre Greipel győzelmét hozta, aki kedden az első szakaszgyőzelmet is bezsebelte.

Kerékpáros rövidhírek külföldről

Bozót | 2013-01-17 | Nincs hozzászólás!

Tour of Oman mezőny és útvonal, Contador Argentínában, Katyusa licenc, jön a Tour Down Under!

Simon Gerrans nyerte a Tour Down Under körversenyt

pen | 2012-01-23 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap véget ért Adelaide városában a Tour Down Under körverseny. A záró etap sorsa mezőnyhajrában dőlt el, ahol Andre Greipel (Lotto-Belisol) diadalmaskodott Mark Renshaw (Rabobank) és Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) előtt. Az összetettben a végig taktikusan versenyző ausztrál bajnok Simon Gerrans (GreenEdge) diadalmaskodott.

A Tour Down Under-rel indít a Lotto-Belisol

pen | 2012-01-04 | Nincs hozzászólás!

A belga Omega Pharma-Lotto csapat szétválásával létrejött Lotto-Belisol gárda mezéről az első fotó már novemberben napvilágpot látott. Most részletesen bemutatták a csapat 2012-es felszerelését.

Kerékpár: Goss nyerte a Tour Down Under első szakaszát

pen | 2011-01-19 | Nincs hozzászólás!

Mezőnyhajrát követően Matthew Goss (HTC-Highroad) nyerte a Tour Down Under első szakaszát. A 2011-es WorldTour sorozat első versenye a Mawson Lakes és Angaston közötti 138km-es etappal kedd hajnalban rajtolt el.

Kerékpár: Lance Armstrong a kerékpársportról és a nyomozásról

pen | 2011-01-06 | Nincs hozzászólás!

Lance Armstrong a Sydney Morning Heraldnak nyilatkozva elmondta, mindennapi életére semmilyen hatással nincs az ellene dopping ügyben folyó FDA nyomozás. A kerékpársportban szerinte azért nem haladnak előre az ügyek, mert hiányzik a szolidaritás és az egységes fellépés.

Kerékpár: Tour Down Under - Tyler Farrar is ott lesz

pen | 2010-11-10 | Nincs hozzászólás!

A jövő év elején Ausztráliában megrendezésre kerülő Tour Down Under rajtjában ott lesz majd Tyler Farrar is, erősítették meg ma a verseny szervezői. Lance Armstrong már korábban jelezte részvételét a versenyen.

Kerékpár: Sky siker a Tour Down Under utolsó szakaszán

pen | 2010-01-24 | Nincs hozzászólás!

Az újonnan alakult brit sztárcsapat a Sky dominanciáját hozta a Tour Down Under utolsó szakasza. Adelaide-ben az Elder Parkban kijelölt 4.5km-es körpályán rendezett etapon Chris Sutton (Sky) diadalmaskodott, míg a második helyet csapattársa Greg Henderson (Sky) szerezte meg.

Kerékpár: Greipel nyerte a Tour Down Under első szakaszát

pen | 2010-01-20 | Nincs hozzászólás!

A sprinterek csatáját hozta a Tour Down Under, Clare és Tanunda között kijelölt, első szakasza. A 141 km-es javában sík etap végén a HTC-Columbia sprintere André Greipel örülhetett, a második helyet Gert Steegmans, a harmadikat Jurgen Roelandts szerezte meg.

Kerékpár: Roberts szerint Ciolek idén legyőzheti Cavendisht

pen | 2010-01-07 | Nincs hozzászólás!

A Milram csapat ausztrál kerekese, Luke Roberts egy ausztrál újságnak nyilatkozott idei terveiről. A csapathoz nemrég csatlakozott 32 éves versenyző idei két fő célja hozzájárulni a csapat jó szerepléséhez a Tour Down Under-ön, és Cioleket segíteni, hogy legyőzhesse Mark Cavendisht.

Kerékpár: Armstrong 29. lett a Tour Down Under versenyen

pen | 2009-01-26 | 2 hozzászólás

Az ausztrál Tour Down Under versenyt Allan Davis (Quick Step) nyerte. A 37 éves Lance Armstrong, aki csaknem három és fél éves kihagyás után ült újra nyeregbe profi versenyen, alig egy perccel maradt le a győztes ausztrál Allan Davis-től és a 29. helyen ért célba.

Tour Down Under: Brown nyerte a harmadik szakaszt

pen | 2009-01-22 | Nincs hozzászólás!

A TDU harmadik, 136 kilométeres, szeles, kaotikus, bukásokkal tűzdelt szakaszát a rabobankos Graeme Brown nyerte, két honfitársa előtt. Armstrong a mezőny első felében ért célba.

Kerékpár: Armstrong visszatért

pen | 2009-01-19 | Nincs hozzászólás!

A három hónap alatt 12 doppingvizsgálaton átesett Armstrong a mezőnnyel együtt, a 64. helyen érkezett célba Adelaide-ben a Tour Down Under felvezető versenyén.

Kerékpár: Armstrong a Tour Down Under versenyen tér vissza

pen | 2008-09-24 | Nincs hozzászólás!

A USA Today amerikai napilap közlése szerint, a hétszeres Tour de France győztes Lance Armstrong az Astana csapatába tér vissza jövőre. A texasi kerékpáros amerikai idő szerint ma délelőtt, New York-ban, a polgármester társaságában fogja hivatalosan is megerősíteni ezt a hírt. Ami viszont már biztos, hogy Lance a 2009-es idényt, a januári Tour Down Under kerékpárversenyen kezdi meg, mely Ausztrália legrangosabb országúti kerékpárversenye.

Tour Down Under - az utolsó két szakasz

pen | 2008-01-27 | Nincs hozzászólás!

A német Andre Greipel még két győzelmet szerzett a Tour Down Under utolsó két napján, ezzel összetettben is győzedelmeskedett. Bodrogi Laci a 87. helyen zárta az egy hetes viadalt.

David Moncoutié nem tudja abbahagyni

pen | 2008-01-24 | Nincs hozzászólás!

Amikor lábtöréses balesetet szenvedett tavaly a Tour de Romandie-n, az akkor 32 éves David Moncoutié komolyan elgondolkozott a visszavonuláson. Most mégis ott van Ausztráliában és rajthoz állt a Pro Tour szezont megnyitó Tour Down Under körversenyen.

Tour Down Under

Javában zajlik az év első Pro Tour versenye, a Tour Down Under, Ausztráliában. A tavaly még csak kiemelt kategóriás viadal az idei Pro Tour naptárba már belekerült, így nagyobb figyelmet kap a 900 km össztávú, 7 szakaszból álló körverseny. Az első szakaszokon jól szerepelt a Team High Road.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás