Már 53 667 112 km-t sportoltatok

A hétvégén rendezik a Western States 100 terepfutóversenyt

pen | 2012-06-22 | Nincs hozzászólás!

A 100 mérföldes Western States Endurance Runt 1977 óta rendezik meg Kaliforniában, a Sierra Nevada hegységben. Az útvonalon a futóknak összesen 5500 méternyi emelkedővel és 7000 méternyi lejtővel kell megküzdeniük. A verseny engedélye csak 369 futóra szól, így minden évben óriási a túljelentkezés. A célba érkezők aránya az elmúlt tíz évben 52-83 százalék között mozgott. Idén a legidősebb induló 77 éves.

Calcaterra és Lizzy Hawker lettek a 2011-es év ultrafutói

pen | 2012-01-25 | 1 hozzászólás

A nemzetközi szövetség (IAU) sajtóközleménye szerint a 2011-es év nemzetközi ultrafutója címet az olasz Giorgio Calcaterra és a brit Lizzy Hawker nyerte el.

Lizzy Hawker nem tudja befejezni a Himalája futást

pen | 2011-11-03 | Nincs hozzászólás!

A brit Lizzy Hawker idén remek évet zárt: 24 órás futásban a világ eddigi legjobb női országúti eredményét érte el (246,408), és megnyerte a Swiss Alpine Marathont, az UTMB-t és az Annapurna 100-at is. Legutóbbi kalandját, az 1600 kilométeresre tervezett futást a Himalájában viszont félbe kellett szakítania.

Terepfutás: Svéd és brit győzelem a Swiss Alpine Marathonon

pen | 2011-08-04 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a címvédő svéd Jonas Buud nyerte az idei Swiss Alpine Marathon leghosszabb, 79 kilométeres távját. Ez volt sorozatban az ötödik győzelme. A nőknél 2006 és 2007 után idén ismét a brit Elizabeth "Lizzy" Hawker győzött.

Ultrafutás: Muzhingi harmadszor is megnyerte a Comrades Marathont

pen | 2011-05-31 | Nincs hozzászólás!

19 617 futó nevezett be az idei Comrades Marathonra, köztük 4882 elsőbálozó. Idén „felfelé" irányba haladt a verseny, tehát a rajt Durbanban, a cél pedig Pietermaritzburgban volt. A zimbabwei Stephen Muzhingi sorozatban harmadszor nyerte meg a 89 kilométeres ultrát. A női versenyben idén is taroltak a Nurgalieva ikrek.

Futás: Staicu Simona negyedik lett Fokvárosban

pen | 2011-04-26 | Nincs hozzászólás!

Hazai győzelemnek örülhettek a nézők szombaton a Két Óceán Maratonon Fokvárosban (Dél-Afrika). Az 56 kilométeres versenyen a férfiaknál George Ntshiliza 3:08.31-es idővel nyert. A nőknél kettős orosz győzelem született. Staicu Simona negyedik lett.

Ultrafutás: 100 km-es VB - részeredmények

pen | 2010-11-07 | 6 hozzászólás

A honlapon már található némi info a verseny állásáról, íme egy rövid összefoglaló.

Terepfutás: Rossz időjárás miatt törölték az UTMB és TDS versenyeket

pen | 2010-08-30 | 5 hozzászólás

A hétvégén rendezték a 166 kilométeres The North Face Ultra Trail Tour du Mont Blanc terepfutóversenyt az Alpokban, valamint a kísérő versenyszámokat, a 98 km-es CCC-t, a 111 km-es TDS-t és a  240 kilis PTL csapatversenyt. A rossz idő miatt pár órával indulás után a szervezők lefújták az UTMB-t, a TDS mezőnye pedig már el sem rajtolhatott.