Már 53 860 329 km-t sportoltatok

Kerékpár - kritérium és páros időfutam OB itthon

Bozót | 2015-10-13 | Nincs hozzászólás!

Október 11-én került sor az idei országos Kritérium Bajnokságra valamint a Páros Időfutam OB-ra, melyeket egymás után, Tengelicen rendeztek.

Kerékpár - öt VB érem után végre aranyat nyert az új-zélandi bringás

Bozót | 2015-09-23 | Nincs hozzászólás!

Az új-zélandi Linda Villumsen nyerte meg a nők egyéni időfutamversenyét a richmondi országúti kerékpáros világbajnokság keddi versenynapján.

Kerékpár - csak egy egyéni időfutam lesz a Touron

Bozót | 2014-10-24 | 1 hozzászólás

Csak egy egyéni időfutam kapott helyet a francia kerékpáros körverseny 2015-ös kiírásában. A szervezők szerdai tájékoztatása szerint az etap mindössze 13.7 kilométer hosszú lesz, ennél kevesebb egyéni időfutam-kilométerre a második világháború óta nem akadt példa.

Kerékpár - teljes Wiggins éremgyűjteménye

Bozót | 2014-09-25 | Nincs hozzászólás!

A brit Bradley Wiggins nyerte meg szerdán a férfiak időfutamversenyét a spanyolországi Ponferradában zajló országútikerékpáros-világbajnokságon.

Cancellara megdöntené az egyórás rekordot

Bozót | 2013-12-27 | Nincs hozzászólás!

A svájciak olimpiai bajnok kerékpárosa, Fabian Cancellara jövőre – várhatóan még áprilisban – megpróbálkozik az egyórás rekord megdöntésével.

Országúti VB - Tony Martin ismét bajnok

Bozót | 2013-09-26 | Nincs hozzászólás!

Tony Martin magabiztos versenyzéssel 2011 és 2012 után sorozatban harmadszor szerzett világbajnoki címet a férfi elit kategória időfutamában. A német 52.9km/h-s átlaggal 1 óra 5 perc 36 másodperc alatt teljesítette az 57.9km-es távot.

Veszélyesnek bizonyult a Vuelta szerdai szakasza

Bozót | 2013-09-05 | Nincs hozzászólás!

Több bukás is történt, egy versenyző pedig be sem tudta fejezni a szerdai időfutamot a Vueltán. Ő Kevin De Weert volt, aki a harmadik kategóriás emelkedőt követő lejtmenetben bukott és azonnal feladni kényszerült a viadalt. A szakaszgyőzelmet Cancellara szerezte meg.

Kerékpár - Froome tovább menetel

Bozót | 2013-07-18 | 1 hozzászólás

Az élen álló Chris Froome nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny egyéni, hegyi időfutamát, így összetettben tovább növelte előnyét.
A 17., 32 kilométeres szakaszon a spanyol Alberto Contador lett a második kilenc másodperc hátránnyal, és ennek köszönhetően feljött a második helyre.

Kerékpár - Fejes és Király nyerte az időfutam bajnokságot

Bozót | 2013-06-21 | 1 hozzászólás

A férfiaknál Fejes Gábor, a nőknél Király Mónika nyerte az országúti kerékpárosok időfutam bajnokságát, melyet csütörtökön Rajka és Dunakiliti között rendeztek meg.

kerékvár-Békás Időfutam Budapest Bajnokság, Egyetemi OB beszámoló

Bozót | 2013-04-10 | Nincs hozzászólás!

2013. április 7-én 303 versenyzővel és több száz nézővel zajlott le a Magyar Amatőr Kerékpáros Bajnokság első futama a Szentendrei-szigeten. A táv a szokásos 18 kilométer volt, Tahitótfalu - Kisoroszi(fordító) – Tahitótfalu útvonalon. Ezen a futamon avatott a Budapesti Kerékpáros Szövetség Időfutam Budapest Bajnokot is.

Kerékpár - Ausztrál nemzeti bajnokság

Bozót | 2013-01-10 | Nincs hozzászólás!

A Cycling Australia országúti nemzeti bajnokságának elit kritérium bajnoka a férfiaknál Cameron Meyer, a hölgyeknél Kimberly Wells. Mindketten fantasztikus versenyzéssel végeztek az élen.

Bradley Wiggins az év sportolója

Bozót | 2012-12-07 | 2 hozzászólás

Bradley Wiggins országúti kerékpárost választották a Brit Sportújságírók Szövetségének tagjai az Egyesült Királyságban az év sportemberének.

Kerékpáros vb: Tony Martin és Judith Arndt megvédte címét

pen | 2012-09-20 | Nincs hozzászólás!

Az elit nők és férfiak egyéni időfutam versenyében a címvédők ünnepelhettek a hollandiai országútikerékpáros-világbajnokságon. A férfiaknál a német Tony Martin, a nőknél honfitársnője, Judith Arndt győzött.

Kerékpár: A Tour-győztes Wiggins nyerte a férfi időfutamot

pen | 2012-08-02 | Nincs hozzászólás!

Az idén Tour de France-győztes brit Bradley Wiggins sikerével zárult a férfi országúti kerékpárosok egyéni időfutama szerdán a londoni olimpián.

Zelinka Gabriella és Fejes Gábor az időfutambajnok

pen | 2012-06-22 | 2 hozzászólás

A férfiaknál Fejes Gábor, a nőknél Zelinka Gabriella nyerte csütörtökön az országúti kerékpárosok Felsőzsolcán rendezett országos időfutam-bajnokságát.

Kerékvár-Békás Időfutam Budapest Bajnokság

pen | 2012-04-03 | Nincs hozzászólás!

Hűvös, szeles napon 250 elő- és 38 helyszínen nevezett versenyzővel zajlott le a kerékvár-Békás Időfutam Budapest Bajnokság április 1-én. A verseny egyben a 2012. évi Magyar Amatőr Kerékpáros Bajnokság 2. futama és Budapest Bajnokság is volt.

Kerékpár: 491 km 12 óra alatt - új rekord

pen | 2011-08-16 | Nincs hozzászólás!

Megdőlt az országúti 12 órás kerékpározás világcsúcsa. Az új rekord (még hitelesítés előtt áll) 305,513 mérföld, azaz kb. 491,7km, amit a BikeRadar internetes kerékpáros portál szerkesztője, Jeff Jones állított fel a hétvégén. Jones a rekordot egy országúton kijelölt körpályán érte el.

Kerékpár: Contador új időfutam pozícióval próbálkozik

pen | 2011-03-01 | Nincs hozzászólás!

Bjarne Riis szerint Alberto Contador, miután szélcsatornában tökéletesítette időfutam pozícióját, az előzetes tesztelések során kilométerenként két másodpercet gyorsult.

Kerékpár: Együtt tesztel Contador és Armstrong