Már 53 655 072 km-t sportoltatok

Atlétika: 58:23 az új félmaratoni világcsúcs

pen | 2010-03-21 | 1 hozzászólás

Az eritreai Zersenay Tadese 58:23-as új világcsúccsal nyerte meg az EDP Lisbon Half Marathont. Tadese a kenyai Samuel Wanjiru 58:33-as rekordját adta át a múltnak. A nők versenyét a kenyai Peninah Arusei nyerte meg, nyolc másodperccel elmaradva a pályacsúcstól.

Atlétika: Címvédésre készül Londonban Mikitenko és Wanjiru

pen | 2009-12-04 | Nincs hozzászólás!

A Flora elbúcsúzott a London Maratontól. A következő öt évben a verseny névadó szponzora a VIrgin Money lesz. A jövő áprilisi maratonra már összeállt a rajtlista, amin a címvédésre készülő kenyai Samuel Wanjiru és a német Irina Mikitenko is szerepel.

Atlétika: Warinju győzött Spanyolországban

pen | 2008-02-07 | Nincs hozzászólás!

A félmaratoni világcsúcstartó kenyai Samuel Wanjiru remek időeredménnyel győzött Spanyolországban. A Barcelonától 20 kilométerre fekvő Granollersben a kenyai futó 59:26-tal, 2008 leggyorsabb idejével ért célba félmaratonon.