Már 53 655 327 km-t sportoltatok

Moses Mosop kiesett a kenyai maratoni olimpiai csapatból

pen | 2012-06-13 | Nincs hozzászólás!

Moses Mosop, akit a kenyai szövetség beválogatott a maratoni olimpiai csapatba, sérülés miatt nem tudja vállalni a részvételt Londonban. A szövetség hivatalos tájékoztatása szerint Mosop helyét Emmanuel Mutai kapja meg, aki a 2009-es vb-n második volt és 2011-ben 2:04:40-es egyéni csúccsal nyerte meg a London Maratont.

Patrick Makau kimaradt a kenyai olimpiai csapatból

pen | 2012-04-26 | 3 hozzászólás

Kimaradt a londoni olimpiára utazó kenyai csapatból a férfi maratonfutás világcsúcstartója, Patrick Makau. Az afrikai ország illetékesei szerdán jelentették be, kik indulhatnak Londonban a 42,195 km-es távon, s ekkor derült ki, hogy a tavaly szeptemberben, Berlinben 2:03:38 órával világrekordot döntött Makau kimaradt a csapatból, miután a vasárnapi London Marathont feladta.

Kipsang 2:04:44-gyel nyerte a London Marathont

pen | 2012-04-23 | Nincs hozzászólás!

A táv második felében gyilkos iramot diktáló Wilson Kipsang 2:04:44-es idővel nyerte meg a Virgin London Marathont. A nőknél hármas kenyai siker született, a győzelmet Mary Keitany szerezte meg.

Kaotikus rajt és 18 éves győztes a RAK Félmaratonon

pen | 2012-02-20 | Nincs hozzászólás!

A mindössze 18 – más források szerint csak 17 - éves kenyai Dennis Koech nyerte pénteken a szeles időben megrendezett RAK Félmaratont az Egyesült Arab Emirátusokban. Koech, aki Geoffrey Mutai csapatával edz, 61:30-as egyéni csúccsal érkezett a versenyre, amit 60:34-es idővel nyert meg. Csak percekkel a start előtt derült ki egyébként, hogy Geoffrey Mutai, akinek a lábai még nem pihentek ki teljesen egy korábbi, nagyon kemény pályán futott versenyt, mégsem rajtol el.

Kenyában tartották a London Marathon sajtótájékoztatóját

pen | 2012-01-25 | Nincs hozzászólás!

Iten egy ötezer fős kisváros Kenyában, melynek fő nevezetessége a Lornah Kiplagat által létrehozott magaslati edzőtábor. Itt tartotta meg a férfi mezőnyt bemutató sajtótájékoztatóját a Virgin London Marathon szervezőcsapata.

200 kenyai sportoló futotta meg az olimpiai "A" szintet maratonon

pen | 2012-01-18 | 7 hozzászólás

A kenyai atlétikai szövetség közzétette 12 fős előzetes névsorát az idei olimpiai maratoni versenyre. A 12 sportoló közül végül 6 utazhat majd el Londonba. Kenyában összesen 150 férfi és 50 nő futotta meg az olimpiai „A" szintet, belőlük kellett a szövetségnek válogatnia.

Futás: Keitany pályacsúccsal nyerte a félmaratont Lisszabonban

pen | 2011-09-27 | Nincs hozzászólás!

A félmaratoni világcsúcstartó kenyai Mary Keitany saját versenycsúcsát megjavítva nyerte meg vasárnap a Vodafone RTP Portugal félmaratont. A nőknél és a férfiaknál is hármas kenyai győzelem született.

Futás: Új női félmaratoni világcsúcs: 1:05:50

pen | 2011-02-17 | 1 hozzászólás

A 29 éves kenyai Mary Keitany a RAK Half elnevezésű nemzetközi félmaratoni versenyen Ras Al Khaimah-ban 1:05:50-es idővel ért célba, ezzel 35 másodpercet faragott a korábbi világrekordból (1:06:25, Lornah Kiplagat, 2007, Udine). Keitany korábbi egyéni csúcsa 1:06:36 volt, ezt 2009-ben futotta Birmingham-ben.

Atlétika: Keitany és Kosgei is világcsúcsot futott 25 kilométeren

pen | 2010-05-09 | Nincs hozzászólás!

A 30. alkalommal megrendezett BIG 25 futóversenyen Berlinben Mary Keitany és Sammy Kosgei is megdöntötte a 25 kilométeres futás világcsúcsát. Az új rekord a nőknél 1:19:53, a férfiaknál 1:11:50. A rendezvényen 47 országból több mint 10.000 futó vett részt.

Futás: Világcsúcskísérlet 25 kilométeren

pen | 2010-05-07 | 1 hozzászólás

Vasárnap rendezik Berlinben a BIG 25 Berlin futóversenyt mintegy tízezer indulóval. A női elit mezőnyben gyors tempó várható, Mary Keitany ugyanis bejelentette, megpróbálja megdönteni a táv világrekordját (1:22:13, Mizuki Noguchi, 2005).

Futás: Keitany és Tadese nyerte a félmaratoni vb-t

pen | 2009-10-13 | Nincs hozzászólás!

A Birminham-ben megrendezett félmaratoni vb-n a körülmények nem kedveztek a futóknak. A pálya nedves és csúszós volt, a verseny reggelén erős szél fújt, és némi szint is került az útvonalba. A kenyai Mary Keitany mindezek ellenére remek időt futva nyert. A férfiaknál az eritreai Zersenay Tadese győzött.