Már 53 655 281 km-t sportoltatok

Rióig mindenképpen kitartok - interjú Kiss Dániellel

pen | 2012-11-09 | 1 hozzászólás

Kétszeres Olimpikon gátfutó, Év atlétája 2010-ben, EB bronzérmes, fedett VB. 8. helyezett, országos csúcstartó, Ikarus BSE atlétájával, Kiss Danival egy 16. kerületi kávézóban ültünk le beszélgetni a terveiről, sportpályafutásáról. Melynek során kiderült, hogy kik is az ő példaképei és mit is fog kezdeni, amikor már nem a gátfutás lesz az első, ami remélhetőleg minél később fog bekövetkezni...

Hét magyar atléta szerepelt az EB nyitónapján

pen | 2012-06-28 | Nincs hozzászólás!

A szerdai versenynap magyar eredményei: Kürthy Lajos bejutott a súlylökés péntek esti döntőjébe, míg 400 méteren Deák Nagy Marcell futam másodikként jutott tovább. Nem tudott tovább lépni a selejtezőből Nagy Xénia és Juhász Vanda gerelyhajításban, Szemeti Péter 800-on, Harsányi Olivér magasugrásban illetve Koroknai Tibor sem 400 gáton. Ma eddig Márton Anita és Pars Krisztián továbbjutásának örülhetünk.

Atlétika: Szerdától vasárnapig tart majd az EB

pen | 2012-06-22 | Nincs hozzászólás!

Az M2 esténként, míg az Eurosport naponta kétszer sugároz majd közvetítést a szerda reggeltől vasárnap estig tartó Atlétikai Európa-bajnokságról Helsinkiből.

Atlétikai Eb - 22 fős lesz a magyar csapat

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

Az atlétikai Európa-bajnokságra utazó magyar csapat 22 főből áll majd Helsinkiben.

117. Atlétikai Magyar Bajnokság - eredmények, videók

pen | 2012-06-18 | Nincs hozzászólás!

Nyári meleg, szikrázó napsütés fogadta a 117. Atlétika Magyar Bajnokság résztvevőit Szekszárdon. A jól előkészített pályán öt órán át zajlottak az események, szép küzdelmekkel és több figyelemre méltó eredménnyel.

Olimpikon atléták - bemutatjuk Kiss Dánielt

pen | 2012-06-15 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiáig hátralévő pár hétben megpróbálunk részletesebben is bemutatni néhány, a magyar csapat tagjaként Londonba utazó atlétát. Elsőként Kiss Dánielt, 110 gátas Európa-bajnoki bronzérmes sprinterünket, aki tavalyi komoly betegségéből felépülve már ismét remek formában készül a játékokra.

Magyar atlétikai hírek: Baji, Kiss, Fazekas, 4x400-as váltó

pen | 2012-06-12 | Nincs hozzászólás!

Baji Balázs 110 m gáton megfutotta az olimpiai indulási A szintet a Prágában rendezett atlétikai versenyen. Kiss Dániel Moszkvában győzött ugyanebben a számban. Meghívták a magyar 4x400-as váltót az Eb-re.

Atlétikai ob - Ismét Szekszárdon a hazai legjobbak

pen | 2012-06-11 | Nincs hozzászólás!

A jövő hétvégén rendezik meg Szekszárdon a 117. atlétikai országos bajnokságot, amely az utolsó lehetőség az Európa-bajnoki szintteljesítésre.

Atlétika: Gyémánt Liga, Lausanne

pen | 2011-07-01 | Nincs hozzászólás!

Hatodik helyen végzett Kiss Dániel a Gyémánt Liga  Lausanne-ban rendezett versenyén.  A 110 méteres gátfutást a kubai  olimpiai bajnok Dayron Robles  nyerte, Kiss 13,54 mp idővel ért célba. Asafa Powell a világ idei legjobbját futotta 100 méteren.

Atlétika: Kiss Dániel és Papp Krisztina lett idén a legjobb

pen | 2010-10-21 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Atlétikai Szövetség október 20.-i elnökségi ülése döntött a 2010.év legjobb atlétái és az Év edzője címek odaítéléséről. Felnőtt versenyzők közül Kiss Dánielt és Papp Krisztinát díjazták, edző kategóriában pedig ifj. Tomhauser István kapta meg a címet.

Atlétika: Ötödikek lettünk a csapat EB-n

pen | 2010-06-23 | 2 hozzászólás

A magyar válogatott az ötödik helyen zárta az atlétikai csapat Európa-bajnokság első osztályának küzdelmeit a Puskás Stadionban. A győzelmet Csehország szerezte meg a svédek és a portugálok előtt.

Atlétika: Doha VB – világcsúcs és magyar 8. hely

pen | 2010-03-16 | Nincs hozzászólás!

A fedettpályás vb-n egy világcsúcs, hat VB csúcs, 10 világ idei legjobbja, hét kontinentális rekord és 38 nemzeti csúcs született. Az idei VB-n heten megvédték címüket, nyolc atlétának ez nem sikerült. A világcsúcsot a francia Teddy Tamgho érte el, hármasugrásban (17,90m). A legjobb magyar eredmény Kiss Dániel nyolcadik helyezése volt.

Atlétika: Elérhető az előzetes vb rajtlista

pen | 2010-03-09 | Nincs hozzászólás!

Az IAAF honlapján már elérhető előzetes rajtlista szerint 149 ország sportolói állnak rajthoz a pénteken kezdődő dohai fedett pályás világbajnokságon. Hazánkat három atléta képviseli majd a viadalon: a súlylökő Kürthy Lajos és Márton Anita, valamint a 60 m gátas Kiss Dániel.

Atlétika: Kiss Dániel újabb országos csúcsot futott

pen | 2010-02-14 | Nincs hozzászólás!

Kiss Dániel 7.56 mp-cel országos csúcsot futott a 60 m gát előfutamában a budapesti Syma Csarnokban zajló szombati fedettpályás atlétikai versenyen. Kiss január 31-én 25 éves országos rekordot adott át a múltnak azzal, hogy Karlsruhéban 7.60-ról 7.57-re vitte le a hazai legjobb eredményt. Most ebből faragott ismét.

Atlétika: Kiss Dani második, Defar alig maradt el a világcsúcstól

pen | 2010-02-11 | Nincs hozzászólás!

60 méter gáton Kiss Dániel kiváló teljesítménnyel az olimpia bajnok kubai Dayron Robles mögött a második helyen végzett a stockholmi fedettpályás versenyen. Meseret Defar igen közel került az 5000 méteres világcsúcshoz.

Atlétika: Kürthy Lajos ötödik, Kiss Dániel hatodik Düsseldorfban

pen | 2010-02-04 | Nincs hozzászólás!

Kürthy Lajos súlylökésben az ötödik, Kiss Dániel 60 m gáton pedig a hatodik lett a szerdai, Düsseldorfban rendezett fedettpályás atlétikai viadalon.

Atlétika: Kiss Dániel 25 éves országos csúcsot döntött meg

pen | 2010-01-31 | 1 hozzászólás

Szenzációs országos csúcsot futott Kiss Dániel a karlsruhei IAAF Permit fedettpályás versenyen. Az Ikarus SE atlétája a 60 méteres gátfutás első előfutamában 7,57 mp eredménnyel, a második helyen célba érve megjavította Bakos György 25 éves csúcsát (7,60).

Atlétika VB: 3 magyar döntős, egy országos csúcs

pen | 2009-08-24 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap befejeződött a 12. IAAF Atlétikai Világbajnokság Berlinben. A 11 tagú magyar válogatottból a legjobb nyolc között ketten végeztek ( Pars Krisztián/ kalapács 4. és Kővágó Zoltán/ diszkosz 6. hely). Elődöntős helyen szerepelt három atlétánk ( Kiss Dániel/ 110 gát - Kazi Tamás/ 800 m és a döntőt futó Papp Krisztina/ 5000 m). A megszerzett 8 ponttal válogatottunk az elindult nemzetek első negyedében végzett. Kiss Dániel 110 gáton 13,34 mp-es országos csúcsot futott. További hétvégi eredmények..

Atlétika: Két második hely Luzernben

pen | 2009-07-16 | Nincs hozzászólás!

Az Európai Atlétikai Szövetség Premium kategóriájába tartozó Luzern-i verseny diszkoszvető számában Kővágó Zoltán 65,27 méteres dobással a győztes Gerd Kanter (67,42) mögött a második helyen végzett. Kazi Tamás kiváló helyezkedéssel ismét jól futott 800 méteren. A győztes brazil Pecanha Fabiano (1:46,01) mögött 1:46,17 perces idővel szintén a dobogó második fokára állhatott fel. A 110 gát "A" futámában Kiss Dániel 13,71-el a hatodik helyen futott be.

Pekingi Olimpia: Augusztus 19-i események

pen | 2008-08-19 | Nincs hozzászólás!

Atlétikában Szabó Nikolett már a pályán van a gerelyhajítás selejtezőjében, de látjuk még ma Papp Krisztinát 5000 méteren, Kiss Dánielt 110 gáton és Fazekas Róbertet diszkoszvetésben is. Szurkolhatunk még Kuttor Csabának triatlonon, Szellő Imrének boxban, a kézis és a vizipólós lányoknak, kajak-kenusainknak és asztaliteniszezőinknek.