Már 53 654 727 km-t sportoltatok

Triatlon - Major Joe visszatérőben -

Bozót | 2015-11-17 | Nincs hozzászólás!

Lionel Sanders győzelmével (7:58:22) ért véget a hétvégén megrendezésre került Ironman Arizona verseny. Második helyen Brent McMahon (8:00:57), míg a harmadik helyen a férfiaknál Tj Tollakson (8:04:17) ért célba!
Számunkra azonban egy nagy visszatérőről szólt a verseny, Major Józsefről.

Triatlon - Major József újra a pályán

Bozót | 2015-04-28 | Nincs hozzászólás!

Major József lassan egy éve bajlódik egészségügyi problémákkal és régóta nem is állt rajthoz versenyen.  A weboldalának követői azonban felfedezhették, hogy Joe , ha még nem is tért vissza "hivatalosan", de megmutatta magát egy kisebb versenyen.  Idézzük beszámolóját:

Triatlon - Major Joe hatodik lett a Coeur d'Alene Ironman versenyen

Bozót | 2013-06-25 | 1 hozzászólás

Vasárnap magyar idő szerint 15:00-kor rajtolt el az Ironman Coeur D’Alene verseny az USA-ban. Az indulók közt volt Major JOE, aki hét magyar bajnoki címet és több nemzetközi dobogós helyezést bezsebelt ezen a távon, többek között egy arizonai aranyat is.

Triatlon- Major Joe 4. lett a kansasi féltávon

Bozót | 2013-06-11 | Nincs hozzászólás!

A többszörös magyar Ironman triatlon bajnok a célig szoros küzdelmet folytatott, mind a kerékpáron, mind a futásban jobb időt teljesített, mint a végül bronzérmes angol James Hadley, de az úszáson kapott hátrányt éppen nem tudta ledolgozni.

Major József győzelme a Leadman 125 hosszútávú triatlonon

Bozót | 2013-04-16 | Nincs hozzászólás!

A hosszú távú triatlonok között is különlegesnek számít a Leadman 125, hiszen egyik klasszikus Ironman távnak sem felel meg(2,5km úszás, 109,5km kerékpár, 13km futás), mégis óriási népszerűségnek örvend. Hazánk többszörös Ironman bajnoka Major József és a kaliforniai Christina Jackson nyerték az idei versenyt.

Magyar triatlonsikerek Mexikóban

Bozót | 2013-03-18 | 1 hozzászólás

A hétvégén rendezett ironman távú triatlonversenyen, a mexikói Los Cabos-ban, Csomor Erika, Major József és Vatai Miklós is rajthoz állt.

Major Joe a hétvégén Mexikóban kezdi a szezont

Bozót | 2013-03-14 | Nincs hozzászólás!

Külföldön élő és készülő nemzetközi szintű triatlonistánk, Major József szezonnyitó versenyéről ír. "Hosszabb alapozás után ismét belecsapunk, és egy kisebb magyar különítménnyel rajthoz állunk vasárnap a mexikói Los Cabos-ban. A táv nem kisebb, mint maga az ironman táv, melynek a fele sem tréfa. Itt az idő újra bizonyítani, hogy vasemberek lennénk, vagy micsoda."

Major József évértékelő beszámolója

Bozót | 2013-01-02 | Nincs hozzászólás!

A győri SZESE évvégi találkozójára készült beszámoló Major József 2012-es sikereiről és nehézségeiről.

Major József beszámolója a hawaii ironman világbajnokságról

pen | 2012-10-17 | Nincs hozzászólás!

Major József számára nem egészen úgy sikerült a hawaii világbajnokság, ahogy szerette volna. Beszámolójában elmeséli, milyen nehézségekkel küzdött meg, hogy végül a profi férfiak mezőnyében a 28. helyen érjen célba.

Pete Jacobs és Leanda Cave győzött Konán

pen | 2012-10-15 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Pete Jacobs és a brit Leanda Cave nyerte a triatlon világbajnokságot a hétvégén Hawaii-on. A magyarok közül Major József a profi férfiak mezőnyében 28., míg age-group-ban Kis Gyula a 30-34 éves korosztályban 17., Vatai Miklós 40., 40-44 éves versenyzők között Nemes Tibor 190., a 45-49 évesek között pedig Szunyog Zsolt 27. lett. Csomor Era nem ért célba.

Major József negyedik lett a texasi ironman-en, Csomor Era második Ausztriában

pen | 2012-05-21 | Nincs hozzászólás!

Major József a negyedik helyen ért célba a közel 2500 induló között a texasi triatlon Ironman-versenyen. A többszörös magyar bajnok sportoló hatalmas hátránnyal indult a kerékpáros szakasznak – az úszás a gyenge száma -, de egyenletesen javuló teljesítménnyel egyre előrébb került.

Triatlon: Armstrong 6., Major József 13. lett Texasban

pen | 2012-04-02 | 8 hozzászólás

Tim O'Donnell és Williamson nyerte a hétvégén a Memorial Hermann Ironman Texas 70.3-as elnevezésű amerikai bajnokságot. Lance Armstrong 6., Major József 13., Kuttor Csaba 17. lett.

Major és Halász megvédte címét a hosszú távú triatlon ob-n

pen | 2011-07-31 | Nincs hozzászólás!

Major József és Halász Annamária győzelmével ért véget az idei hosszú távú triatlon országos bajnokság Nagyatádon. Az immár 21. alkalommal megrendezett nyílt nemzetközi viadalon új részvételi csúcs született: egyéniben 470-en neveztek a 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42,2 km futásból álló erőpróbára, váltóban pedig csaknem 700-an próbáltak szerencsét.

Major József top10-ben az ironman világranglistán

pen | 2011-05-25 | 5 hozzászólás

Fantasztikus sikert ért el Texas-ban a győri triatlonista, így a világ legjobb tíz ironman versenyzője közé rangsorolták.

Ironman: McCormack és Carfrae lett a világbajnok Hawaii-on

pen | 2010-10-10 | Nincs hozzászólás!

Chris McCormack és Mirinda Carfrae nyerte az ironman világbajnokságot Hawaii-on. A magyar idő szerint szombat este fél hétkor rajtoló elit mezőnyben Major József a 22., Csomor Erika a 17. helyen végzett.

Ma délután rajtol az ironman világbajnokság Hawaii-on

pen | 2010-10-09 | Nincs hozzászólás!

Magyar idő szerint ma este fél hétkor rajtol el Kona szigetén az Ironman VB mezőnye. Idén összesen hét magyar résztvevőnek szurkolhatunk: Csomor Erika, Halász Annamária, Lenti Anita, Major József, Szunyog Zsolt, Ács Péter és Vatai Miklós képviseli majd hazánkat a viadalon.

Triatlon: Major és Halász nyert Nagyatádon - FOTÓK!

pen | 2010-08-16 | Nincs hozzászólás!

Szombaton rendezték meg immár huszadik alkalommal a Nagyatádi ironman távú triatlon versenyt, mely egyben a hosszútávú OB és az idei eXtreme Tour utolsó fordulója is volt. Az egyéniek reggel hétkor, a váltók 7:20-kor csobbantak bele a gyékényesi bányatóba.

Futás: Major József idén is megnyerte a Fétis Gödi Cross futást

pen | 2010-06-08 | Nincs hozzászólás!

A három napos Gödi Fesztivál keretében jubileumi, tizedik alkalommal került megrendezésre a Fétis Crossfutás. A 14 kilométeres futást a férfiaknál Major József nyerte, a nőknél Szunyog Erika.

Duatlon: Major József és Kovács Zsófia nyert Orfűn

pen | 2010-05-09 | 1 hozzászólás

Hétvégén rendezték a rövidtávú duatlon OB-t Orfűn. A 212 induló közül a férfiaknál Major József, a nőknél Kovács Zsófia volt a leggyorsabb.

Major József ezüstérmes lett a kínai Ironman versenyen

pen | 2010-03-16 | 1 hozzászólás

A különleges és extrém körülmények megrendezett versenyen ausztrál győzelem született, Luke McKenzie szerezte meg az aranyérmet, de fantasztikus küzdeni tudással Major József (Széchenyi ESE) minden más riválisát megelőzve megszerezte az ezüstérmet.

Triatlon: Major József nyilatkozik a sérüléséről

pen | 2009-09-28 | Nincs hozzászólás!

Major József, a győri Széchenyi ESE versenyzője szeptember 4-én délután kerékpáros balesetet szenvedett, közel 40 km/h-s sebességgel haladt, amikor elsodorta egy terepjáró. Baloldalával ütődött neki a járműnek, melynek következtében a vállában a csontok elváltak, a kézfejében eltörött egy csont, hátsó bordája és a tüdeje is megsérült. Több mint két héttel a baleset után kicsit szomorkodva, ugyanakkor bizakodva nyilatkozik a lehetőségeiről a többszörös ironman bajnok.

Triatlon: Major József és Góg Anikó nyert Nagyatádon

pen | 2009-08-17 | Nincs hozzászólás!

A pénteki felhősebb idő ellenére fényes, esőfelhő-mentes nap virradt a 19. eXtremeMan Országos Hosszátávú Triatlon Bajnokság több mint 340 egyéni indulójára. Izgalmas versenyben végül Major József és Góg Anikó szerezte meg a bajnoki címeket.

Duatlon: Halász megvédte, Major megszerezte a címet Orfűn

pen | 2009-05-10 | Nincs hozzászólás!

A fővárosi Halász Annamária és a győri Major József sikerével ért véget május 9-én, szombaton Orfűn a Magyar Köztársaság idei felnőtt rövidtávú duatlon országos bajnoksága, mely egyben válogató volt a május 22-24-én, Budapesten megrendezendő duatlon Európa-bajnokságra.

Triatlon: Major József harmadik lett Kínában

pen | 2009-04-19 | 3 hozzászólás

Major József négyszeres ironman magyar bajnok a Kínához tartozó Hajnan szigetén megrendezett Ironman China versenyen állt rajthoz vasárnap reggel. A kánikulai hőmérsékletben Józsi az elit férfiak között a harmadik helyen végzett.

Triatlon: Csomor Erika negyedik a hawaii ironman vb-n

pen | 2008-10-12 | 4 hozzászólás

Csomor Erika negyedik helyen ért célba a Hawaii-on rendezett 30. ironman-világbajnokságon. Era 9:24:49 óra alatt teljesítette a 3.8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és maratoni futásból álló távot. A férfiaknál ausztrál, a nőknél brit győzelem született.

Triatlon: Major és Brassay nyert Nagyatádon

pen | 2008-08-25 | 1 hozzászólás

A férfiaknál A 18. Országos Hosszútávú Triatlon Bajnokság férfi győztese ismét Major József lett, aki új pályacsúccsal, 8 óra 20 perc 27 másodperces összidővel győzött. A nőknél Brassay Réka nyert.

Triatlon: Kettős magyar Ironman győzelem

pen | 2008-04-14 | 5 hozzászólás

Az arizonai Ironman versenyen szenzációs magyar siker született: mind a férfi, mind a női versenyt magyar sportoló nyerte. A hölgyeknél immár a világelsők között jegyzett Csomor Erika, a férfiaknál az utóbbi idők legjobb magyar hosszú távú triatlonistája, Major József diadalmaskodott.