Már 53 655 972 km-t sportoltatok

Atlétika - Mo Farah elesett, Mutai nyerte a New York félmaratont

Bozót | 2014-03-19 | 1 hozzászólás

A célba érve összesett, tolószékben kellett elvinni a New York-i félmaraton végén Mo Farah-t. A 30 éves futó verseny közben is elesett, mert megbotlott. Az ekkor összeszedett hátrányt nem is tudta ledolgozni, és a győztes kenyai Mutai mögött 18 másodperccel elmaradva lett második.

ING New York Maraton - Priscah Jeptoo nagy futása

Bozót | 2013-11-04 | 3 hozzászólás

Vasárnap 43. alkalommal került megrendezésre a New York Maraton, amelyen az abszolút győzelmet a  címvédő Mutai szerezte meg, bár az időjárás és a pálya nehézsége miatt a rekordok elmaradtak.

Geoffrey Mutai is rajthoz áll a Berlin Marathonon

pen | 2012-09-12 | Nincs hozzászólás!

Már csak két és fél hét van hátra az idei BMW Berlin Marathon rajtjáig. A rajthoz álló elit futók között a világcsúcsnál is jobb egyéni csúccsal rendelkező (2:03:02, Boston, 2011) Geoffrey Mutai is ott lesz.

Végleges a Boston Marathon elit mezőnye

pen | 2012-02-10 | Nincs hozzászólás!

A női és a férfi címvédő, Caroline Kilel és Geoffrey Mutai is ott lesz a rajtnál az idei Boston Marathonon, de a címük megvédéséhez minden eddiginél erősebb bostoni mezőnyt kell majd legyőzniük: az elitek között nyolc férfi versenyző rendelkezik 2:07-en belüli egyéni csúccsal, és tíz női versenyző futott már 2:24-nél jobbat.

200 kenyai sportoló futotta meg az olimpiai "A" szintet maratonon

pen | 2012-01-18 | 7 hozzászólás

A kenyai atlétikai szövetség közzétette 12 fős előzetes névsorát az idei olimpiai maratoni versenyre. A 12 sportoló közül végül 6 utazhat majd el Londonba. Kenyában összesen 150 férfi és 50 nő futotta meg az olimpiai „A" szintet, belőlük kellett a szövetségnek válogatnia.

Mindkét címvédő rajthoz áll a Boston Marathonon

pen | 2012-01-06 | Nincs hozzászólás!

A női és a férfi címvédő is ott lesz a rajtnál az idei Boston Marathonon, közölték a szervezők. Tavaly a kenyai Caroline Kilel és honfitársa, Geoffrey Mutai sikerével ért véget a verseny, s mindketten jelezték: az április 16-i, 116. Boston Marathonon is részt vesznek.

Külföldi atlétika hírek: Radcliffe, Gebrselassie, Mutai

pen | 2011-10-13 | Nincs hozzászólás!

Paula Radcliffe világcsúcsa megmentéséről tárgyal a sportág nemzetközi szövetségével. Haile Gebrselassie félmaratonon áll rajthoz Birminghamben. Geoffrey Mutai szerint az új maratoni világcsúcs nem lesz hosszú életű.

Futás: Még mindig Boston és a rekord

pen | 2011-04-20 | 21 hozzászólás

A Boston Marathon szervezői egy nappal a verseny után bejelentették, kérni fogják az IAAF-től Mutai eredményének világcsúcsként való hitelesítését. Korábban ellenvéleményeket mutattam be, most következik pár vélemény a rekord mellett. És egy új IAAF szabály a női maratoni rekordokra vonatkozóan.

Boston Marathon: 2:03:02, de nem világcsúcs

pen | 2011-04-19 | 5 hozzászólás

Hétfőn ideális futóidőben és erős hátszélben futotta a 115. Boston Marathont a több mint 24 ezer induló. Az eliteknél szoros befutók és hihetetlen eredmények születtek, de a bostoni pálya sajátosságai miatt világcsúcsként a győztes férfi időeredményt (2:03:02) nem fogadja el az IAAF.

Atlétika: Rövid hírek - Belgrád, Frankfurt, London, Eindhoven

pen | 2009-10-16 | Nincs hozzászólás!

Bene Barna tizedik lett Belgrádban; IAAF delegáció járt a londoni olimpiai stadionban; Geoffrey Mutai új pályacsúccsal győzött Eindhovenben. Geoffrey Mutai 2:07:01-es pályacsúcsot futott Eindhovenben.