Bozót | 2013-11-13 | 1 hozzászólás

2013-ban óriási meglepetésre, de mindenki egyetértésével az XTERRA Hall of Fame tagja lett Nicolas Lebrun francia triatlonista, tereptriatlonista, síhegymászó, sportnagykövet. Sokan úgy ismerik "A Professzor".

Új bajnokok Európában – extrém terepen a francia Xterra futam

pen | 2010-07-19 | Nincs hozzászólás!

A francia XTERRA világkupafutamon több nagy meglepetés is érte a sportrajongókat. A férfiaknál az elmúlt évben veretlen Franky Batelier előtt ért célba az utóbbi időben háttérbe került világbajnok, Nicolas Lebrun, a nőknél a sportág számos nagy versenyzőjét előzte meg a fiatal Marion Lorblanchet.

Világbajnokok csatája az XTERRA bajnokságon

pen | 2009-09-28 | Nincs hozzászólás!

A francia Nicolas Lebrun - aki 2005-ben törött kézzel nyert XTERRA világbajnokságot - a legnagyobb amerikai versenyen az utolsó métereken hajrázta le a sportág 3-szoros világbajnokát, a dél-afrikai Conrad Stoltzot, miközben a rajttól a célig Stoltz volt az élen. A női versenyt is többszörös világbajnok nyerte, a kanadai Melanie McQuaid.

Triatlon: Sprintbefutó és sorozatos bukások az XTERRA téli világbajnokságon

pen | 2008-03-10 | 2 hozzászólás

Hihetetlen csatával ért véget az XTERRA téli világbajnoksága: az első 3 versenyző 10 mp-en belül ért célba, a közel 2 órás versenyen, ahol gyakran térdig érő hóban kellett 30 km-t és 2000 m szintet megtenni 4 versenyszámban. A végső sorrend: Brian Smith, Josiah Middaugh és Nicolas Lebrun.