Már 53 866 894 km-t sportoltatok

Kerékpár - pechesen alakult a svájci sztár búcsúja

Bozót | 2016-04-13 | Nincs hozzászólás!

Az utolsó Párizs-Roubaix versenye nem a legszerencsésebben sikerült a kockakövek egyik legjobb bringásának. Fabian Cancellara 50 km-re a céltól a Mons en Pavele rázatón hatalmasat bukott, mely után ugyan folytatni tudta a versenyt, de 7 perces hátránnyal ért célba a győztes Matthew Hayman mögött.

Kerékpár - egynaposokkal búcsúzna Cancellara

Bozót | 2016-03-08 | Nincs hozzászólás!

Tavaszi egynapos viadalokon aratott sikerekkel akar búcsúzni Fabian Cancellara, a svájciak olimpiai és világbajnok kerékpárosa, aki a szezon végén befejezi pályafutását.

Kerékpár - Cancellara kihagyja a világbajnokságot

Bozót | 2015-09-04 | Nincs hozzászólás!

Morálisan teljesen elvesztette értékrendjét Fabian Cancellara, legalábbis ezt állítják a hozzá közelállók. A Trek Factory Racing svájci kiválósága pályafutása legbalszerencsésebb évét produkálja, hisz sérülések és betegségek miatt kénytelen volt kihagyni a tavaszi klasszikusok nagy részét, a Tourt és a Vuelta Espanát pedig rövid időn belül feladta. Cancellara úgy döntött, hogy nem áll rajthoz az idei richmondi világbajnokságon.

Kerékpár - nagy bukásokkal folytatódott a klasszikusok sora

Bozót | 2015-03-30 | Nincs hozzászólás!

A belga E3 Harelbeke versennyel folytatódott a tavaszi klasszikus országúti szezon; A versenyen sajnos több nagyobb bukás is történt, Fabian Cancellara számára véget értek a klasszikusok idén.

Kerékpár - Cancellara remekelt a flandriai körversenyen

Bozót | 2014-04-07 | 1 hozzászólás

Bár a szokásosnál sokkal jobb idő fogadta, de sokkal több bukás tizedelte a 98. Flandriai Körverseny mezőnyét. A legnagyobb tavaszi klasszikusok közé számító "monument" közönsége viszont pontosan azt láthatta, amire kiváncsi volt. Egy fantasztikusan fordulatos, agresszív versenyt és egy bombaformában lévő címvédő, Fabian Cancellara (Trek) showját a fináléban.

Kerékpár - Cancellara nyáron fut neki a rekordnak

Bozót | 2014-02-27 | Nincs hozzászólás!

A svájciak olimpiai bajnok kerékpárosa, Fabian Cancellara várhatóan augusztusban megpróbálkozik az egyórás rekord megdöntésével.

Cancellara megdöntené az egyórás rekordot

Bozót | 2013-12-27 | Nincs hozzászólás!

A svájciak olimpiai bajnok kerékpárosa, Fabian Cancellara jövőre – várhatóan még áprilisban – megpróbálkozik az egyórás rekord megdöntésével.

Veszélyesnek bizonyult a Vuelta szerdai szakasza

Bozót | 2013-09-05 | Nincs hozzászólás!

Több bukás is történt, egy versenyző pedig be sem tudta fejezni a szerdai időfutamot a Vueltán. Ő Kevin De Weert volt, aki a harmadik kategóriás emelkedőt követő lejtmenetben bukott és azonnal feladni kényszerült a viadalt. A szakaszgyőzelmet Cancellara szerezte meg.

Kerékpár - Cancellara nyerte a Párizs-Roubaix-t

Bozót | 2013-04-08 | 2 hozzászólás

Vasárnap került sor a 2013-as Párizs-Roubaix kerékpárversenyre, ahol 254,5km táv várt a versenyzőkre, benne több, mint 50km macskakővel. A svájci bajnokkal azonban a macskakő sem foghatott ki.

Cancellara tervei 2013-ra - fókuszban az egynapos versenyek

Bozót | 2013-01-04 | Nincs hozzászólás!

Fabian Cancellara a RadioShack kiválósága azt nyiltakozta, a jövőben az egynapos versenyekre koncentrál és "elengedi" a time trial tipusú versenyeket. Videóinterjú a Cyclingnews-tól.

Tour de France: Rolland nyerte a szakaszt, Wiggins őrzi vezető helyét

pen | 2012-07-13 | Nincs hozzászólás!

A francia Pierre Rolland 4:43.54 órás időeredménnyel nyerte meg a francia kerékpáros-körverseny 11., Albertville és La Toussuire/Les Sybelles közötti 148 kilométeres szakaszát. A jelentős emelkedőkkel tarkított napon hegyi befutón volt a végállomás, a második helyen a honfitárs Thibaut Pinot érkezett célba, a harmadik a brit Christopher Froome lett. Összetettben Bradley Wiggins őrzi vezető pozícióját, ráadásul az eddig második Cadel Evanst le is tudta szakítani magáról, utóbbit ketten is megelőzték.

Cancellara áll az élen 4 szakasz után a Tour de France-on

pen | 2012-07-05 | Nincs hozzászólás!

A német André Greipel nyerte sprintbefutó során a Tour de France 4., Abbeville és Rouen közötti etapját. Mark Cavendishnek esélye sem volt a szakaszgyőzelemre, mivel kevesebb mint három kilométerrel a cél előtt belekeveredett egy tömegbukásba. Összetettben továbbra is a svájci Fabian Cancellara vezet.

Kerékpár: Előzetes Tour keret a Saxo Banktól

pen | 2010-04-29 | Nincs hozzászólás!

Bjarne Riis, a Saxo Bank csapat tulajdonosa, szerdán bemutatta a dán együttes előzetes Tour de France keretét. A tavaszi klasszikusokon remekül szereplő gárda a legerősebb összeállításában, Andy és Fränk Schleck, illetve Fabian Cancellara vezetésével készül a Francia Kerékpáros Körversenyre. A fennmaradó hat helyre hét versenyzőből választanak majd. A Saxo Bank Andy Schleck révén a versenyen a végső győzelmet célozza meg.

Kerékpár: Fabian Cancellara az egyórás világcsúcsról

pen | 2009-11-15 | Nincs hozzászólás!

Fabian Cancellara (Saxo Bank) egy nemrég adott interjúban kijelentette, hogy meg fog próbálkozni az egyórás kerékpározás világrekordjának megdöntésével. A jelenlegi UCI által nyilvántartott rekord a cseh Ondrej Sosenka nevéhez fűződik.

Kerékpár-vb: Fabian Cancellara a bajnok az egyéni időfutamban

pen | 2009-09-25 | 1 hozzászólás

Az olimpiai aranyérmes Fabian Cancellara esélyeshez méltóan győzött az egyéni időfutamban saját közönsége előtt a svájci Mendrisióban az országúti kerékpáros világbajnokságon. Cancellera a svéd Gustav Larssont 1 perc 27 másodperccel megelőzve lett világbajnok.

Vuelta: Új-zélandi siker a hétfői szakaszon

pen | 2009-09-01 | Nincs hozzászólás!

Az új-zélandi Greg Henderson nyerte a Vuelta a España spanyol országúti kerékpáros körverseny hétfői, Hollandiában rendezett harmadik szakaszát. Összetettben továbbra is az első napi időfutamban diadalmaskodó svájci Fabian Cancellara vezet. Kedden a Venlo (Hollandia) és Liege (Belgium) közötti 225,5 km-es szakasz megtétele vár a mezőnyre.

Kerékpár: Két etap után Cancellara vezet a Vueltán

pen | 2009-08-31 | Nincs hozzászólás!

A Vuelta első szakaszán, a 4,8km-es körön a svájci Fabian Cancellara volt a leggyorsabb, őt követte Tom Boonen és Tyler Farrar. A vasárnapi, második szakaszt kemény hajráversenyben Gerald Ciolek, a Milram sprintere nyerte, Fabio Sabatini (Liquigas), és Roger Hammond (Cervélo TestTeam) előtt. Összetettben a svájci Fabian Cancellara vezet, Ciolek feljött a második helyre, a harmadik Tom Boonen.

Kerékpár: Fabian Cancellara vezet a Tour de France-on

pen | 2009-07-05 | Nincs hozzászólás!

Két szakasz után az időfutam győztese, Fabian Cancellara (Team Saxo Bank) áll az élen az összetett versenyben a 96. Tour de France-on. Második Alberto Contador, harmadik Bradley Wiggins. Armstrong a 10. helyen áll. A második szakaszt Mark Cavendish nyerte, sprintbefutóval.

Kerékpár: Nem indul a vb-n Kupfernagel és Cancellara

pen | 2008-09-22 | Nincs hozzászólás!

Több esélyes is távol marad a kedden kezdődő Varese-i világbajnokságról. Biztos nem lesz ott a női egyéni időfutamban címvédő Hanka Kupfernagel, a férfi egyéni időfutamban címvédő Fabian Cancellara, valamint Mark Cavendish és Linus Gerdemann sem.