Már 53 658 072 km-t sportoltatok

Úszás - világkupa és OB Balatonfüreden

Bozót | 2015-06-22 | Nincs hozzászólás!

A nőknél Risztov Éva második, a férfiak versenyében Gyurta Gergely negyedik lett a szombati Magyar Úszás Napja keretében rendezett balatonfüredi nyíltvízi úszó világkupán, a vasárnapi országos bajnokságon Olasz Anna megnyerte az 5 kilométeres futamot.

Úszás - öt magyar arany Norvégiában

Bozót | 2015-06-01 | Nincs hozzászólás!

Hosszú Katinka három, Gyurta Dániel és öccse, Gergely pedig egy-egy számban győzött Bergenben, a norvégiai nemzetközi úszóviadal befejező napján.

Úszás - négy magyar arany a rövidpályás VK zárónapján

Bozót | 2014-11-03 | Nincs hozzászólás!

Négy magyar aranyérem született Szingapúrban az úszók idei rövidpályás világkupa-sorozatának hetedik, utolsó állomásának befejező napján, vasárnap.

Úszósikerek és egy paraúszó Európa csúcs a hétvégéről

Bozót | 2014-03-31 | Nincs hozzászólás!

A magyar úszók is szép eredményeket értek el az elmúlt hétvégén: a hosszútávúszók Grand Prix-sorozatának mexikói állomásán, Cancúnban Olasz Anna célfotóval második, Gyurta Gergely pedig negyedik lett, míg paraúszónk, Sós Luca Európa csúcsot döntött Madridban.

Risztov és Gyurta is indul a Nyíltvízi Európa Kupán

Bozót | 2013-05-24 | Nincs hozzászólás!

Pénteken rajtol el az úszók idei nyíltvízi Európa Kupa-sorozata az izraeli Bat Yamban, ahol indul a londoni olimpia magyar bajnoka, Risztov Éva is.

Gyurta Gergő biztosan érmes lesz Rióban - véli edzője

Bozót | 2013-04-04 | Nincs hozzászólás!

Kórházi tartózkodása miatt csak „forró dróton" értesülhetett tanítványainak a Budapest Open versenyen elért sikereiről Széles Sándor, az UTE úszóinak vezetőedzője, így többek között arról, hogy Gyurta Gergő – az olimpiai bajnok Dániel öccse – a 400 vegyes döntőjében legyőzte Cseh Lászlót. A mester azóta már elhagyhatta kórházat. Gergővel kapcsolatos reményeiről kérdezte őt a Telekom Sporthír szolgálat.

Risztov ötödik lett Argentínában, Gyurta hetedik

Bozót | 2013-02-05 | 1 hozzászólás

Ötödikként végzett a női hosszútávúszás tavaly nyári, londoni olimpiai bajnoka, Risztov Éva azon a 10 kilométeres argentínai Világkupa-versenyen, amelyet a hétvégén rendeztek meg a Rio Negro nevű folyóban, Patagones és Viedma városok között.

Maratonúszó medencés bajnokság - Risztov Éva sikere ötezren

Bozót | 2013-01-14 | 6 hozzászólás

A londoni játékokon 10 kilométeren olimpiai bajnok Risztov Éva diadalmaskodott ötezer méteren vasárnap az első maratonúszó medencés országos bajnokságon Debrecenben, ahol a felnőttek számára még háromezer méteren rendeztek versenyeket.

Gyurtáék lila-fehérben folytatják

Bozót | 2012-11-15 | Nincs hozzászólás!

A Széles Sándor vezette csapat, amelyben többek között Gyurta Dániel olimpiai és világbajnok úszó, valamint testvére, Gergely és az ifi Eb-ezüstérmes Kiss Nikoletta is szerepel, bejelentette, hogy a 2016-os olimpiáig az Újpesti Torna Egyletben (UTE) folytatja.

Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság: Szilágyi Nikolett 9. lett 5 km-en

pen | 2012-09-18 | Nincs hozzászólás!

A hazai trió nyerte a nyíltvízi úszók olaszországi Európa-bajnokságának pénteki, 5 kilométeres csapatversenyét. Piombinóban szombaton bonyolították le a nők és a férfiak 5 kilométeres egyéni versenyeit, előbbi számban Szilágyi Nikolett, utóbbiban Papp Márk képviselte a magyar színeket, míg 25 kilométeren Kutasi Gergely állt rajthoz.

Olaszországban lesz a nyíltvizi úszók Európa-bajnoksága

pen | 2012-08-29 | Nincs hozzászólás!

2012. szeptember 12-16. között Piombino, Olaszországban rendezik meg a Nyíltvízi Európa-bajnokságot. A kontinensviadalon 5km, 10km és 25km-es távon versenyeznek az úszók, valamint egy csapatversenyt is rendeznek szintén 5km-en.

Erős mezőny a nyíltvizi úszók utolsó kvótaszerző versenyén

pen | 2012-06-08 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén rendezik meg a nyíltvízi úszók utolsó olimpiai kvótaszerző versenyét Setubalban. Az ötkarikás programban szereplő egyetlen hosszú távú szám a 10 kilométer, amelynek egyelőre nincs magyar résztvevője, ám a portugáliai viadalon ketten is megkaparinthatják a lehetőséget, ha - a világszövetség, a FINA honlapjának híre szerint - az első kilencben végeznek.

7 magyar győzelem a nemzetközi úszóversenyen Belgiumban

pen | 2012-01-16 | Nincs hozzászólás!

Szombaton három, vasárnap négy számban avattak magyar győztest a Flanders Kupa elnevezésű hagyományos két napos belgiumi nemzetközi úszóviadalon.

Úszás: Cseh László és Gyurta Gergely bronzérmes a vb-n

pen | 2010-12-20 | Nincs hozzászólás!

A gyengébben sikerült 400 és 200 vegyes után a dubai rövidpályás világbajnokság zárónapján Cseh László bronzérmet nyert, Gyurta Gergely pedig 1500-on lett harmadik.

Úszás: Gyurta Gergely ifjúsági Európa-bajnok 1500 méter gyorson

pen | 2009-07-10 | Nincs hozzászólás!

Gyurta Dániel öccse, Gergely aranyérmes lett 1500 méter gyorson a prágai ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. Szereztünk három ezüstérmet is.