Már 53 910 028 km-t sportoltatok

Kerékpár: Ma délutánig kapott időt az Astana

pen | 2009-06-16 | Nincs hozzászólás!

Bár a 61. Dauphiné Libéré jól sikerült a kazah csapatnak, a sikert beárnyékolják a gárda pénzügyi gondjai. Az UCI a Pro Tour licensz visszavonását helyezte kilátásba, amivel veszélybe kerülne az Astana Tour-os szereplése is.

Kerékpár: Valverde megvédte címét a Dauphiné-n

pen | 2009-06-15 | Nincs hozzászólás!

A spanyol Alejandro Valverde győzelmével ért véget a 8 szakaszból álló Dauphiné Libéré verseny. A Tour de France előtti egyik legfontosabb felkészülési viadalon így a Caisse d'Epargne kerekese megvédte címét, és zsinórban másodszor nyert Grenoble-ban.

Kerékpár: Valverde vezet a Dauphiné Libéré-n

pen | 2009-06-12 | Nincs hozzászólás!

Elérkezett az első komoly hegyi szakasz a Dauphiné Libéré-n, mely során a 146 versenyben maradt kerekesnek a Mont Ventoux emelkedőjét kellett megmásznia. A 154km-ből az első 132 kilométeren csupán egy harmadik és három negyedik kategóriás emelkedőt kellett teljesíteni, az utolsó 21.5km viszont a Mont Ventoux csúcsáig vezető helyenként 11%-os emelkedésű utat tartalmazta.

Kerékpár: Következik a Mont Ventoux

pen | 2009-06-11 | 1 hozzászólás

A Tour de France mezőnye július 25-én teker majd fel a Mont Ventouxra. Christian Prudhomme versenyigazgató szerint: „A Ventoux előtt senki sem mondhatja el magáról, hogy megnyerte a Tourt." De a Ventoux nem csak a Tour programjában szerepel idén. A most zajló Dauphiné Libéré mezőnye számára pont ez lesz a következő feladat.

Kerékpár: Valverde nyerte a Dauphiné Libérét

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

A kazah Dmitrij Fofonov szakaszgyőzelmével zárult az idei Dauphine Libere körverseny. Az összetett versenyt a spanyol Alejandro Valverde nyerte, Cadel Evans és Levi Leipheimer előtt.

Kerékpár: Dauphiné Libéré 2-3. szakasz

pen | 2008-06-12 | Nincs hozzászólás!

A második, 184 kilométeres szakaszt egy érdekes befutó hajrával nyerte meg az amerikai George Hincapie. A harmadik szakaszton, az egyéni időfutamban, Alejandro Valverde remek formát mutatva nyert, és átvette a sárga trikót.

Kerékpár: Dauphiné Libéré hírek

pen | 2008-06-10 | Nincs hozzászólás!

A Tour de France előversenye, a Dauphine Libere körverseny prológját az amerikai Levi Leipheimer nyerte, míg az első szakaszt a spanyol Alejandro Valverde. Összetettben a norvég Thor Hushovd vezet.

Kerékpár: holnap rajtol a Dauphine Libere

pen | 2008-06-07 | Nincs hozzászólás!

Holnap indul a Dauphine Libere körverseny, mely a Tour de France előtti egyik legfontosabb felvezető viadal. A verseny egy prológgal kezdődik, majd jön 2 sík nap, egy egyéni időfutammal és három kemény etap az Alpokban.