Már 53 658 923 km-t sportoltatok

Terepfutás - Lubics Szilvia nyerte a L'Ultramarine 177km távját

Bozót | 2016-06-27 | Nincs hozzászólás!

Míg sokan a Dolomitokban versenyeztek, Lubics Szilvia a francia partok felé vette az irányt és rajthoz állt, sőt, győztesként ért célba, a L'Ultramarine elnevezésű viadal Grand Raid nevű leghosszabb távján.

Ultrafutás - Lubics Szilvia és Steib Péter győzelme Horvátországban

Bozót | 2016-04-05 | Nincs hozzászólás!

Idén már 41. alkalommal rendezték meg a hagyományos horvát ultratávú viadalt, ahol az előző években számos szép magyar eredmény született. Lubics Szilvia 4 évvel ezelőtt már állt itt a dobogó tetején, ezt idén sikerült megismételnie.

Nők sportjáért díjat vett át Lubics Szilvia és Szilágyi Liliána

Bozót | 2015-03-18 | Nincs hozzászólás!

A MOB 2015-ös Médiadíjait kilenc, a Nők sportjáért-díjakat négy kategóriában adták át kedden délután a MOM Kulturális Központ Kupolatermében.

Terepfutás - Szabó Gábor és Lubics Szilvi a Piros 85 győztesei

Bozót | 2014-11-04 | Nincs hozzászólás!

November első hétvégéjén ekrült megrendezésre a Piros 85 terepfutó verseny, amelyen Szabó Gábor és Lubics Szilvia diadalmaskodtak, Szilvi a női pályacsúcsot is megjavította.

Ultrafutás - Lubics Szilvia új országos csúcsot ért el 12 órán

Bozót | 2014-05-19 | 5 hozzászólás

Lubics Szilvia az ausztriai Vogau-ban megrendezett 12 órás viadalon állt rajthoz a hétvégén és meg is nyerte a női versenyt, méghozzá új országos csúccsal, 141,92 km-rel.

Ultraszép magyar eredmények az UltraMilano-Sanremon

Bozót | 2014-03-31 | 10 hozzászólás

A hétvégén rendezték meg a világhírű klasszikus kerékpárverseny helyszínén az UltraMilano - Sanremo elnevezésű ultrafutó viadalt, amelyen három magyar futó is részt vett, név szerint Lubics Szilvi, Szőnyi Ferenc és Kulcsár András. A legfrissebb hírek szerint mindhárman célbaértek, Feri az abszolút második helyen, Szilvi a női első helyen!

Az év ultrafutói Lubics Szilvia és Lajkó Csaba

Bozót | 2013-11-12 | 6 hozzászólás

Az UMSZ az idei évben is megválasztotta a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó magyar ultrafutók közül is a legkiemelkedőbbeket. 2013-ban dr. Lubics Szilviát és Lajkó Csabát illeti az elismerés. Külön díjban részesült Maráz Zsuzsanna, akit az év felfedezettjének választottunk. Sikereikhez gratulálunk, a folytatáshoz jó felkészülést és sikeres versenyszezont kívánunk!

13 magyar célbaérkező a Spartathlonon! - frissítés!

Bozót | 2013-09-30 | 10 hozzászólás

Mint minden évben, idén is szeptember utolsó hétvégéjén került sor a  246kilométeres Spartathlonra.  Idén 17 magyar vágott neki a távnak és 12 sikeres teljesítésnek örülhettünk. Kiemelendő Lubics Szilvi eredménye aki elsőként ért céba a hölgyek közt, és Lőw Andrást aki 16. alkalommal teljesítette a Spartathlont!

Lubics Szilvi ismét győztes 24órán

Bozót | 2013-07-09 | 4 hozzászólás

A múlt hétvégén Ausztriában rendezett futófesztiválon Lubics Szilvi ismét a dobogó tetejére állhatott 24 órás versenyszámban. 211,05km-es teljesítménye az összetettben is az előkelő harmadik helyet jelentette.

Ultrasikerek a hétvégén: Lubics Szilvi országos csúcsa 6 órán

Bozót | 2013-03-25 | 5 hozzászólás

Nem szűkölködött eseményekben a mostani hétvége, a Balaton mellett, külföldön is születtek remek magyar eredmények: Lubics Szilvi 6 órás csúcsot döntött Ausztriában.

Egy kis ultrafutás - Lubics Szilvia 4. lett Taipeiben

Bozót | 2012-12-12 | 12 hozzászólás

A híreinkben már beharangozott meghívásos Soochow Nemzetközi 24órás ultrafutó versenyen Lubics Szilvinek végül a negyedik helyet sikerült megszereznie.

24órás futás 400méteres atlétikai pályán - Jól hangzik? :-)

Bozót | 2012-12-04 | 17 hozzászólás

A következő hétvégén Lubics Szilvinek szurkolhatunk - a távolból - ugyanis Taiwanon versenyez majd a Soochow Nemzetközi 24órás bajnokságon.

Futós olvasnivalók

pen | 2012-10-30 | Nincs hozzászólás!

Figyelmetekbe szeretnék ajánlani néhány írást, interjút, futókkal, futóktól. Olvassátok el Németh Csaba, Lubics Szilvi és Lőw András gondolatait.

Spartathlon: Lubics Szilvia harmadik lett a női mezőnyben

pen | 2012-10-01 | 10 hozzászólás

Lubics Szilvia harmadikként ért célba a nők mezőnyében a 245 kilométeres Spartathlonon. Az idei versenyen extrém meleg - 37 fok - és tűző napsütés nehezítette a futók dolgát. A 310 indulóknak csupán 23 százaléka ért célba.

Tíz nap múlva rajtol a Spartathlon

pen | 2012-09-18 | 4 hozzászólás

A Spartathlon egy Athén és Spárta közötti, 245 kilométeres ultra- futóverseny, ahol az indulók a távot egyben teljesítik, mintegy másfél nap alatt, futva. A mezőny - 34 ország 350 futója - szeptember 28-án rajtol, benne 17 magyar indulóval.

A Spartathlon női győztese - interjú Lubics Szilvivel

pen | 2011-10-07 | 11 hozzászólás

Még júniusban kérdeztem meg Szilvitől, milyen nagy versenyek várnak rá idén. Azt válaszolta: „Jelenleg az Ultrabalatonra készülök, már csak néhány nap választ el a rajttól. Ezt követően pedig már csak egy nagy cél fog lebegni a szemem előtt: megérinteni Leonidasz király szobrát Spártában, azaz lefutni a Spartathlont." És amit Szilvi egyszer eltervez, azt véghez is viszi: júniusban 24 óra 30 perccel megnyerte az Ultrabalatont, októberben pedig következett a 245 kilométeres Spartathlon, ahol több mint hat órával megjavítva tavalyi idejét megnyerte a női versenyt (29:06:50). Szilvit a görögországi győzelem mellett arról is kérdeztem, hogy indult az ultrafutó karrierje, mennyit szokott edzeni, és hogy sikerül erre munka és három gyerek mellett időt szakítania.

Keszthelyi Kilométerek: Szabó Gábor és Lubics Szilvia nyert

pen | 2011-06-05 | Nincs hozzászólás!

A maraton és félmaraton számra összesen 824-en neveztek a sorrendben negyedik Keszthelyi Kilométerek elnevezésű utcai futóversenyen, amely egyben az idén indult, három viadalból álló 4Run Félmaraton sorozat utolsó állomása is volt.

Futás: Szabó Gábor és Lubics Szilvia nyerte a maratont Keszthelyen

pen | 2009-06-09 | 4 hozzászólás

Szép pályán, jó hangulatban, változatos időjárási körülmények között rendezték vasárnap a Keszthelyi Kilométerek futóversenyt. Maratonon Lubics Szilvia és Szabó Gábor volt a leggyorsabb, félmaratonon Kálovics Anikó és Horváth Béla győzött. A váltócsapatok versenyét a nőknél a Spontán Kanizsai Csajszik, a férfiaknál a Csibészek nyerték, vegyesváltóban a Petiért Futunk csapata végzett az élen.