Már 53 869 585 km-t sportoltatok

Pars Krisztián nyerte a kalapácsvetést a Gyulai Memoriálon

pen | 2012-08-21 | 1 hozzászólás

Kalapácsvetésben Pars Krisztián győzelmének örülhetett a közönség a hétfői Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíjon a Puskás Ferenc Stadionban. Pars Krisztián alig elmaradva a megcélzott 80 métertől, 79.74-es eredménnyel nyert. Második lett az orosz Sergey Litvinov, hamadik a cseh Lukas Melich.

Ingyenes lesz a Gyulai István Memorial!

pen | 2012-08-14 | 11 hozzászólás

Mindenki számára ingyenes lesz a belépés a jövő hétfői Gyulai István Memorial-Atlétikai Magyar Nagydíjra, jelentették be a szervezők.

Gyulai István emlékverseny: Sanya Richards-Ross ismét indul

pen | 2012-07-19 | Nincs hozzászólás!

A tavalyi évhez hasonlóan ismét indul az augusztus 20-i Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon a kétszeres olimpiai és ötszörös világbajnok Sanya Richards-Ross.

Hét magyar atléta szerepelt az EB nyitónapján

pen | 2012-06-28 | Nincs hozzászólás!

A szerdai versenynap magyar eredményei: Kürthy Lajos bejutott a súlylökés péntek esti döntőjébe, míg 400 méteren Deák Nagy Marcell futam másodikként jutott tovább. Nem tudott tovább lépni a selejtezőből Nagy Xénia és Juhász Vanda gerelyhajításban, Szemeti Péter 800-on, Harsányi Olivér magasugrásban illetve Koroknai Tibor sem 400 gáton. Ma eddig Márton Anita és Pars Krisztián továbbjutásának örülhetünk.

Atlétika: Szerdától vasárnapig tart majd az EB

pen | 2012-06-22 | Nincs hozzászólás!

Az M2 esténként, míg az Eurosport naponta kétszer sugároz majd közvetítést a szerda reggeltől vasárnap estig tartó Atlétikai Európa-bajnokságról Helsinkiből.

Atlétikai Eb - 22 fős lesz a magyar csapat

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

Az atlétikai Európa-bajnokságra utazó magyar csapat 22 főből áll majd Helsinkiben.

117. Atlétikai Magyar Bajnokság - eredmények, videók

pen | 2012-06-18 | Nincs hozzászólás!

Nyári meleg, szikrázó napsütés fogadta a 117. Atlétika Magyar Bajnokság résztvevőit Szekszárdon. A jól előkészített pályán öt órán át zajlottak az események, szép küzdelmekkel és több figyelemre méltó eredménnyel.

Ingyenjegy tízezer kisiskolásnak a Gyulai István Memorialra

pen | 2012-05-25 | Nincs hozzászólás!

Tízezer kisiskolás ingyen kölyökjegyet kap az augusztus 20-án a másodszor sorra kerülő Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjra, amelyen köszöntik majd a londoni olimpia magyar hőseit is. A szervezők tájékoztatása szerint a kölyökjegyeket az iskolák igényelhetik a diákok és a kísérő testnevelők részére június 30-ig.

Idén is lesz Gyulai István emlékverseny a Puskás Ferenc Stadionban

pen | 2012-04-24 | Nincs hozzászólás!

Idén augusztus 20-án másodszor rendezik meg a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjat. A versenyre a szervezők a londoni olimpia után egy héttel sok friss ötkarikás érmest várnak majd.

Kilenc sportág képviselői részesültek Junior Prima Díjban

pen | 2011-11-25 | Nincs hozzászólás!

Ötödik alkalommal adták át csütörtökön a Junior Prima Díjakat sport kategóriában. Idén is tíz eredményes fiatal versenyző részesült elismerésben, ők kimagasló teljesítményükért fejenként 7000 eurót kaptak.

Universiade: Cseh és Deák Nagy arany-, Nagy ezüstérmes

pen | 2011-08-19 | Nincs hozzászólás!

Cseh László 400 m vegyesen, Deák Nagy Marcell pedig 400 méteres síkfutásban aranyérmet nyert csütörtökön a Shenzhenben zajló Universiadén, az egyetemista és főiskolás sportolók világjátékán, ahol a súlyemelő Nagy Péter ezüstérmes lett a plusz 105 kg-osok kategóriájában.

Universiade: Sikeres kezdés az atlétáktól Shenzhenben

pen | 2011-08-17 | Nincs hozzászólás!

Atlétáink kedden délelőtt megkezdték a versenyzést Shenzhenben az Universiadén. Kaptur Éva 100m-es síkfutásban indult, Deák Nagy Marcell 400 méteren, Minczér Albert 3000 m akadályfutásban, Orbán Éva és Ozorai Jenny pedig kalapácsvetésben.

Szavazás július európai atlétájára - magyar jelöltek a listán

pen | 2011-08-11 | 3 hozzászólás

Két magyar jelölt, Kővágó Zoltán és Deák Nagy Marcell is ott van az Európai Atlétikai Szövetség által közzétett listán, melyre várják a sportág kedvelőinek szavazatait, melyek alapján megválasztják majd július hónap legjobb női és férfi atlétáját.

Gyulai Memorial: Powell kétszer is 10 mp-en belül futott

pen | 2011-07-31 | Nincs hozzászólás!

Asafa Powell 9.86 mp-cel nyerte a férfi 100 méteres síkfutást szombaton a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon - a jamaicai az első sprinter, aki Magyarországon 10 mp-en belül ért célba ezen a távon.

Atlétika: Deák Nagy Marcell junior Európa bajnok

pen | 2011-07-23 | 5 hozzászólás

A Tallinban zajló Junior Európa bajnokság 400 méteres síkfutó számát 45,42 mp eredménnyel, új felnőtt országos csúccsal, VB és olimpiai „B" szinttel nyerte meg Deák Nagy Marcell. A régi csúcsot Szeglet Zsolt futotta 2001-ben (45,43).

Atlétika: Csütörtöktől Tallinban junior EB

pen | 2011-07-19 | Nincs hozzászólás!

Ezen a héten a junior EB követi az ifi VB -t és az az U23 EB -t. Július 21-24- e között Tallinban találkoznak a kontinens legjobb junior atlétái. A magyar csapat 24 atlétából áll, akik közül 18-an teljesítették a MASZ által megállapított erősebb szintet, hatan pedig szponzori szintesként utazhatnak Észtország fővárosába.

Atlétika: Campbell-Brown is fut a Gyulai emlékversenyen

pen | 2011-06-23 | Nincs hozzászólás!

A női 200 m kétszeres olimpiai bajnoka, a jamaicai Veronica Campbell-Brown is elfogadta a szervezők meghívását, és részt vesz július 30-án a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon.

Atlétikai fedett pályás eb: Márton Anita ötödik súlylökésben

pen | 2011-03-07 | Nincs hozzászólás!

A hétvégi fedettpályás EB-n a magyar csapat legjobb helyezését Márton Anita érte el, aki a súlylökés döntőjében 17,84 méteres eredménnyel ötödik lett. Taddy Tamgho új világcsúcsot ért el hármasugrásban (17.92m).

Atlétika: Magyar érmek a bécsi fedett pályás versenyen

pen | 2011-02-03 | Nincs hozzászólás!

33 országból több mint hétszázan álltak rajthoz a bécsi Ferry Dusika csarnokban hatodik alkalommal megrendezett Vienna Indoor Classic gálán. A nagy létszámú versenyen több magyar atléta elindult, közülük 16-an a legjobb nyolc között végeztek, négyen pedig a dobogóra is felállhattak.

Atlétika: Országos bajnokság a SYMA csarnokban

pen | 2010-02-28 | Nincs hozzászólás!

A Syma csarnokban megrendezett fedettpályás atlétikai OB-n junior és felnőtt országos csúcs is született, 60 méteren a férfiaknál pedig holtversenyben két győztest hirdettek ki. Deák Nagy Marcell 400 méteren 11 századra megközelítette a dohai nevezési szintet.

Atlétika: Nguyen és Deák Nagy Gymnasiade bajnok

pen | 2009-12-10 | 2 hozzászólás

Megszülettek az első magyar döntős eredmények a Katar fővárosában zajló Gymnasiadén, a középiskolások világjátékán. Máris két bajnoknak örülhetünk: Nguyen Anasztázia és Deák Nagy Marcell nem talált legyőzőre.

Atlétika: Budapest-bajnokság

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

A mindössze 16 éves Deák Nagy Marcell 47.37-es idővel nyerte a 400 méteres síkfutást az atlétikai Budapest-bajnokság szombati versenynapján. 200 méteren is jó eredmények születtek.

Atlétika: Deák Nagy Marcell fedettpályás U18-as csúcsot futott

pen | 2008-02-03 | Nincs hozzászólás!

A SYMA csarnok adott otthon a MASZ nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyének, amelyen 12 nemzet versenyzői álltak rajthoz. A férfi 400m-es sikfutásban a 16 éves gödöllői Deák Nagy Marcell U18-as fedettpályás magyar csúcsot ért el.

Bemutatjuk: Deák Nagy Marcell

pen | 2007-10-03 | Nincs hozzászólás!

Egy 15 éves tehetséges fiatal atléta, Deák Nagy Marcell edzőjével készítettem interjút még augusztusban. Alig egy hónappal az interjú után, szeptember végén Marcell háromszoros serdülő magyar bajnok lett. Majd most hétvégén, Mariborban, a SLO-CRO-HUN U16 válogatott viadalon egy egyéni és egy váltó aranyat is szerzett a magyar csapatnak.