Már 53 863 000 km-t sportoltatok

Pályacsúcs dőlt a Prága Félmaratonon is

Bozót | 2014-04-08 | Nincs hozzászólás!

Megkezdődött az utaci versenyek szezonja, az elmúlt hétvégén több európai város utcáit futók lepték el, köztük Prágát is. Az IAAF arany cimkéjét birtokló Sportissimo Prága Félmaratonon Joyce Chepkiriu minden idők ötödik legjobb női félmaratoni idejével (hiteles pályán) nyerte a női versenyt és javított a pályacsúcson.

Tsegay visszatér a prágai félmaratonra

Bozót | 2014-01-21 | Nincs hozzászólás!

Az etióp Atsedu Tsegay ismét rajthoz áll az április 5-én megrendezendő Sportisino Prága Félmaratonon. Tsegay a futóhírnevét itt szerezte Prágában, amikor 58:47-tel pályacsúcsot futott az IAAF arany címkés utcai futóversenyen.

Prága Maraton - a meleg miatt elmaradt a csúcsdöntés

Bozót | 2013-05-16 | 2 hozzászólás

Méltatlanul mellőztük eddig a múlt hétvégén megrendezett Prága városi maratont, amely többek szerint Európa egyik legjobb pályája és bizonyára nem véletlenül birtokolja az  IAU arany cimkéjét sem.

Tadese győzött, Cherono futott pályacsúcsot Prágában

Bozót | 2013-04-08 | Nincs hozzászólás!

A szombati Prága Félmaratonon Zersenay Tadese csúcsdöntésre készült, ám kénytelen volt megelégedni a győzelemmel. A hölgyeknél azonban megdőlt a korábbi rekord.

Tadese rekorddöntésre készül Prágában

Bozót | 2013-04-05 | 2 hozzászólás

Zersenay Tadese saját rekordját tervezi megdönteni a szombaton rendezendő Prága félmaratonon. A 31 éves erireai sztár 3 éve Lisszabonban futotta az 58:23-as világcsúcsot.

Agnes Kiprop és Deressa Chimsa győzött Prágában

pen | 2012-05-15 | Nincs hozzászólás!

A kenyai Agnes Kiprop és az etióp Deressa Chimsa nyerte meg az idei Prága Maratont. Kovács Ádám, az MVSI futója jelentős egyéni csúcs javítással 2:18:48 órás eredménnyel a 15. helyen ért célba.

Magyar második és negyedik helyezés a Pozsony Maratonon

pen | 2012-04-01 | 1 hozzászólás

Bátai Réka második, Kovács Ádám negyedik helyen ért célba a Pozsony Maratonon. Prágában Atsedu Tsegay a világ idei leggyorsabb félmaratonját futotta. Papp Krisztina nyolcadik lett Berlinben.

Futás: Női pályacsúcs született vasárnap a Prága Maratonon

pen | 2011-05-10 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap új pályacsúccsal (2:22:34) nyerte meg a Prága Maraton női versenyét a kenyai Lydia Cheromei. Rakonczai Bea 2:45:41 órás eredménnyel tízedik lett. A férfiaknál szintén kenyai győzelem született, Benson Barus ideje 2:07:07 volt. A veszprémi Kovács Tamás 2:17:43-as idővel - az olimpiai B szintnél jobb eredménnyel - A 14. helyen ért célba.

Futás: Kenyai sikerek a hétvégi félmaratonokon

pen | 2011-04-03 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál és a nőknél is kenyai siker született a hétvégén a berlini és a prágai félmaratoni versenyen. Berlinben két 18 éves futó győzött. Prágában sikerült a 60 percen belüli új pályacsúcs.

Futás: Rose Kosgei címvédésre készül a hétvégén Prágában

pen | 2011-04-01 | Nincs hozzászólás!

87 országból közel 10,000 ember áll rajthoz holnap Prágában a nemzetközi félmaratonon. A kenyai Rose Kosgei idén, immár harmadszor is győzni szeretne, míg a férfiaknál 60 perc alatti győztes időeredményt remélnek a szervezők.

Atlétika: Defar ott lesz Prágában és csúcsra tör

pen | 2009-02-11 | Nincs hozzászólás!

Az etióp Meseret Defar megerősítette, hogy ott lesz a február 26-i nemzetközi fedettpályás atlétikai versenyen Prágában, és megpróbálkozik majd egy világcsúcs megdöntésével is. Azt még nem árulta el, hogy melyik rekordról van szó. Prágában igazi sztárparádé lesz, hiszen már bejelentette részvételét Yelena Isinbayeva, Blanka Vlasic, Pamela Jelimo és Dayron Robles is.