Már 53 658 837 km-t sportoltatok
XIII. Hegyek Királya Hegyifutóverseny

Győzelem a hibák ellenére is

torolt_7928 | 2011-04-03 17:24:27 | 1 hozzászólás

2011. Április 3-án került megrendezésre Győrben a II. Elektromos Kupa Tájfutóverseny, aminek keretein belül kerlüt lebonyolításra a Győr-Moson-Sopron megyei Diákolimpiai Bajnokság is. A rendezvény központja a Krúdy Gyula Gimnáziumban volt. A verseny "0" ideje 11 órakor volt. A diákolimpiai kategóriánkon kívül még a férfiak és a nők is két senior, egy felnőtt és a nyílt technikás és nyílt kezdő kategóriákban méretheték meg magukat a tájfutók. A felnőtt férfi és női verseny győztesei elhódíthaták az Elektromos Kupa vándorserlegét az őszi újabb megméretetésig.

Jómagam a nyílt techhnikás kategóriában álltam rajthoz a Győri Graboplast VSE színeiben 11:38-as kezdéssel. A számban 20 db ellenőrzőpontot kellett megtalálnom, ez légvonalban 4,1 km-es távot jelentett. Ez egy városi-kiseredei vegyesterep volt minden kategória számára.

Az 1-es pont a 33-as doboz volt, melyet egy facsoport tövében találtam meg 35 mp-cel a rajt után. A 2-es pont a 32 számot viselte, ami egy erdei ösvény melletti kisgödörben volt. 38 mp kellett a megtalálásához. A 3-as EP azaz 31-es csipogót 1:04-es idővel találtam meg egy tisztás szélén. A 4-es ponthoz (34-es számú) már egy hosszabb erdeitalajos futás vezetett egy fákkal szort területhez, ahol egy fánál volt a pont. Inenn szintén egy hosszabb futás után egy sorházak közötti kis trafóház falánál találtuk meg az 5-ös EP-t, ami a 45-ös számot viselte. Az óra ekkor 5:51-es összidőt mutatott. Ennél az 5 pontnál a verseny eleji bizonytalanságot kellene javítanom illetve kicsit gyorsítanom kell az átfutásokat, bár a hosszabb távok jobban mentek. A 6-os csipogó (36-os számú) egy tömbház udvarának közepén lévő bokornál volt. amihez 47 mp alatt értem oda és innen 46 mp alatt eljutottam a 42-es jelzéssel ellátott 7-es ponthoz, ami egy játszótéri pad mögötti bokornál volt. Egy 1:22-es futóidő után értem el a 8-as EP-t (37), amit szintén egy bokorcsoportban találtam meg. A 9-es pont (44) egy vízelvezető árok utáni fákkal szort területen volt, a futóidőm 1:56 volt. A 10-es EP, ami az 52-es számot kapta egy út melletti árok bokrában volt, 1:01 volt az időm oda. A jelenlegi összidőm 11:43-om volt, ezen a szakaszon nem hibáztam és a futásaim is jól sikerültek. Most jönnek a hosszúfutások. :) A 11-es pontot egy jellegfa jelölte egy 2:10-es futás után 55-ös csipogival. Na itt jött az első nagyobb hibá, mert a 12-es EP (49) egy bozotos közepén volt és egy darabig a tisztáson kerestem. (igen, ennyire hülye voltam) Emiatt a 12. csipantás 2:58 elteltével történt meg. 47-es számú 13-as pont 1:30-as futás után egy garázs mögötti bokor tövében volt. Itt jött a másdodik (szarvas) hibám. A 14-es ponthoz légvonalban egy áthatolhatatlan fal vezetett a vasúton keresztül, de egy aluljárón keresztül az út sokkal rövidebb lett volna, de a nagyiramú futásom közben elkerülte a figyelmem a terepen így kiba....ul megkerültem az áthatolhatatlan falat ezzel legalább 2-2,5 percet vesztettem. A pont egy kalandos 5:55-ös futás után az 57-es dobozzal egy játszótér kerítésén volt. A 15-ös EP egy intézmény bejárójának jobb oldali oszlopán volt ahova 1:29 alatt értem oda. A szervezők hibája miatt a doboz száma lemaradt a térképről, de amúgy a 63-ös csipogi volt ott. :) Az összidőm 15 azaz a pontok 3/4-e után 25:45 volt. A pálya ezenrésze sikerült a legszerencsétlenebbül. A 50-es csipogi, ami a 16. pontot jelölte egy 3:35-ös hosszúfutás után találtam meg egy tereptárgyon. A 17-es EP, ami az 51-es csipogit viselte egy tömbház udvarának tisztásán volt egy remek 1:09-es futás után. Ezután egy 1:35-ös vágtatás végén a 18-as (40-es számú) pont találkozott velem egy ház oldalán. A 19. pont (38) egy tömbház körudvarának közepén volt, ez 1:10-es utásidőt vett igénybe. A vég pont, ami a 100-as számot viselte 35 mp alatt találtam meg. Innen a célig egy sprintet nyomva 19 mp alatt értem oda. A végeredményem 34:08-as idő lett. A pálya utolsó szakasza szintén nagyon jól ment. Egy-két futószakaszt kellene gyorsítanom.

A kategóriámban 1. helyezést értem el, ezúton is köszönetet szeretnék mondani felkészítő edzőmnek Kolláth Gábornak. Az verseny őszi kiírásában már az Elektromos Kupa vándorserlegéért fogok versenybe szállni.