Már 53 927 698 km-t sportoltatok
nedus szalad

8 BUCKA

nedus | 2011-07-27 19:19:28 | 1 hozzászólás

Egy régi/új terepfutó verseny . Kicsit tartottam tőle , mert egy pár éve indúltam rajta és hát ugye ....biztos emlékeztek néhány sztorira .

Nagyon előnyére vált az eseménynek az új szervező csapat/egyesület . Volt (van ) netes oldala , nevezési lehetőséggel . Így a csillaghegyi rajt helyszínen két perc alatt végeztem , kezemben volt a rajtszám és a dugóka . Lassan gyülekeztek az indúlni vágyók , természetes módon a többség a 13 km-es és 23-as távra jelentkezett . Mi 17-en voltunk a 40-re . Ott toporgott többek között Carlos , Pepe , Speró , Palibácsi , Yoyó , Gida , Reinor stb. Már teljesen otthon éreztem magam .

10-kor neki indúltunk . Eleinte , amig ki nem értünk a városból aszfalton , aztán némi szántóföld , dülők , város széli föld utak . Nem túl szemet gyönyörködtető vidék . Üröm és Pilisborosjenő szélein ( utóbbinak egyetlen , ám annál hangosabb és lelkesebb jelensége volt Flóra , Speró párja ). A Teve-sziklákig együtt mentünk a féltáv mezőnyével , már elég rendes tempóban . ( a 10 km-es időm 50 percen belűl volt ). Mi elmentünk ott két , egyenként 4.5 km-es körre a Fehér-hegy körbejárásával , az Egri-vár alatt bukkantunk ki . Ezen a körön , rögtön az elején sikerült egy kis plusz távot ( pont egy kilit ) beletennem , mert megint elméláztam egy kicsit . Mer ugye , minek a tájat bámúllja a hülye terepfutó , és nem a szalagozást ! Ami úgy egyébként teljesen korrekt volt , még földre festett nyilak és irányító emberek is segítettek . Mondom , mintha "igazi" terepfutó-versenyen lennék ! Miután sikeresen túlóráztam , elkezdhettem megpróbállni ledololgozni az összehozott kb.5 perces időveszteséget . Mivel rögtön 2 helyel kerűltem hátrébb , üldözésbe kezdtem . Az a feneség a terepen/erdőben zajló versenyeken , hogy az akár 1 perccel előtted , vagy mögötted lévő versenytársadat sem látod , akár az egéyz verseny alatt sem . Azért a körözés közben , egy emelkedő tetején megláttam Norbit (reinor) és megpróbálltam utolérni . A következő körben sikerült is , így legalább kicsit beszélgetni is tudtunk , kihasznállva a lazább terep lehetőségeit . Mert utánna a Kevély-nyereg felé vettük az irányt , viszonylag hamar elmúlt a beszélős kedvem . A Kevélyről lerohanva átmentünk a Majdány-nyeregbe , ott megint várt ránk két kőr , de az korántsem volt annyira kellemes , mint az Egri-vár környéki dimbes-dombos-fenyveses rész . Ez inkább amolyan erdőszéli-mezei-erdészeti utas volt , nem nagyon ragadott meg . Mikor a második körömet kezdtem meg kissé megdöbbenve láttam , hogy Carlos éppen befejezi azt . Pedig eddig azt hittem (képzeltem ? ) , hogy egészen jól haladok . Ez igaz is volt a pulzusomra , mert az végig 150 körűl volt ( nálam ez már jó magas érték , valahol a határon haladtam ) , de kevésbé az iramra . Innen viszont a célig ( kb.7 km ) szinte már csak lejtett , ill. sík volt . Az utolsó 3 km-er megint aszfalt és csúnya faluszéli terep volt .

Végül is a 4. helyen értem be , 3:42-vel ( Carlos 3:05 nyert ) , a harmadik helyezett 2 percet megörzött "előnyéből " , de ez mindegy is volt , mert egy pillanatra sem láttam őt . Még jó , hogy már ilyen vén vagyok , az öregek között legalább nyertem .

Összeségében jó kis verseny volt , egészen futható terepen , még kellemesnek mondtható (1150 m ) szinttel és nagyon profi szervezéssel , útvonal jelöléssel ( mondjuk a táv kimérése hagyott maga után némi kivánni valót , a meghírdetett 42 km helyet alig 38 volt ) és frissítéssel . Ha az erdményhírdetésen is javítanak még egy kicsit , akkor egy tökéletes futóverseny lesz itt , benne emészthetőbb rövid távokkal és némi hosszúval , nekünk , ínyenceknek .