Már 53 986 459 km-t sportoltatok
Sajnos én csak egy lelkes amatör futó vagyok!
Újrakezdés
running Laca | 2009-01-31 11:59:53 | 3 hozzászólás
2008 tavaszán indultam egy tömegfutáson. A cég ahol dolgozom nevezett be rá. Legutóbb 1991-1994 között futottam. Akkoriban Nyíregyháza színeiben indultam versenyeken. OB 4. Kismaratonin 20km. 1óra 9perc volt a legjobb eredményem. 3000m 8.51, 1500m 4.21, 5000m 15.48, 10.000km 33.41, időeredményeim voltak. Szóval ez volt az én futó multam. Aztán 14 év szünet. Most 35-évesen döntöttem úgy, hogy újra elkezdek komolyan a futással foglalkozni. Maximalista tipusú ember vagyok, ezért úgy döntöttem hogy megbróbálom a maximumot kihozni magamból!! A munkabeosztásom miatt sajnos nem tudok minden nap edzeni. Novembertől március végéig próbálok egy kemény alapozást elvégezni. Az már kiderült, hogy az alap gyorsaságom nem olyan rossz. A Népliget lett a hosszab futások helyszine. Szuper kis hely. GPS-sel kimért körök, nincs tömeg, szép környezet. Résztávok, és a gyorsaságom növelése miatt a KSI-pályára járok edzeni Stepán Zsoltiékhoz. Hogy mi is valójában a célom? Én már nem fogok világcsúcsokat futni, versenyeket nyerni, de megpróbálok az amatörök között nem lemaradni. Talán ha az idén tudnék félmaratonon 1óra 20perc alatt futni elégedett lennék magammal. Tudom nem könnyű, de mindent megteszek érte!! Szeretnék még sokáig edzett, és egészséges ember maradni. A tömegfutások hangulata pedig mindig is ámulatba ejtett.