6 órás OB - Baja

Török Töce | 2012-05-30 20:06:42 | 10 hozzászólás

Kihagy6atlon Baja
 Sárvári 12 órás után egy kis örömfutás,

Első ultrafutó országos bajnokságon vettem részt és 2 nappal a szülinapom előtt mondom, akkor ez egy igazán jó kis ajándék lehet. A legnagyobb öröm az volt számomra mióta 2004ben elkezdtem futni nem voltak még ott velem egyetlen versenyen sem a szüleim, de most IGEN. Lehet ez számomra egy kis doppingnak is volt meg a sok ultra barátom, akiket nem olyan régóta ismerek még. A verseny reggelén Zoli jött még velünk és nagyon jó kis hangulatban érkeztünk le bajára a szigetre. Lejelentkezés után még kis dumálás barátokkal és készülődés a 10 órás kezdéshez.
Olyan frissnek éreztem magam éjjel kellően kipihentem magam nem voltam fáradt és nyügős se mer nem volt korai indulás. Nem voltak olyan sokan, mint Sárváron így olyan kis családi hétvégi verseny-edzésnek éreztem a futást és ez jó érzésvolt. Az egy kicsit megnyugtató érzés volt számomra, hogy a pályát már januárba láttam szóval ismerős volt minden kanyar és tudtam mire lehet számítani.
A futásnak úgy indultam neki fejbe most az időjárás kedvező, akkor a sárvári futásnál jobbat kellene jönni és nem elrohanni az első órákat. Most a futás elején Mózsik Józsival nyomtam első 1-1,5 órát jóleső utazó futással nem éreztem erős tempót. Németh Zoli mondta minden körbe bőven 5percen belüli km-ek nagyon jók vagyunk. Anyu,apu jól érezte magát többször szembe sétáltak fotóztak minket és ez kis erőt adott nekem. Nagyon élveztem a futást végig mosolyogtam mindenkinek öröm volt minden lépés és a hangulat meg nagyon jó volt. 2 óra felénél vettem magamhoz egy kis csokit meg kis almát és narancsot és persze inni is ittam közben mikor éreztem már, hogy kell(igaz dugi kis innivaló és csoki minden nálam van). Igaz már 2-3 órában nem voltam olyan gyors, mint az elején, de még mindig jól ment a futás. remek érzésvolt mikor 29,5km-nél kaptam első lekörözést Lubics Szilvitől azt éreztem, hogy addig jól futok, ha még csak most kapok tőle kört.
34-36 km-nél volt az első komolyabb lassulásom és séta mikor a jobb lábfejnél a csont megint fájni kezdett : ( és jegelni kellett a lábam hozzá. Mikor már enyhült fájdalom mentem tovább és akkor újra élveztem a futást majd közbe verseny végig elő jött párszor és akkor kis séta és kocogás újra.
2 óra után végig a fülembe az mp3 azt hallgattam a zenét csendesen és figyeltem közbe a többieket is.  Az első 5 óra olyan gyorsan elment, mint még soha verseny közbe.
Noekkorapu mondta már csak 58 perc van a versenyből, no akkor jött valami és akkor egyre többet néztem az órát és lassan mentek a percek a körök előre nem tudom mivolt ez igazán. Ekkor már 2-3 kört kaptam Szilvitől is közbe meg Józsitól is kaptam néhány kört, de mentem saját utazó tempómban. Zoli,és Szeki folyamatosan mondta a köröket a célkapun áthaladva „Gyerünk Töce jó lenne már futnál is..” meg hogy 11-12.helyés azt hittem ez kategória helyezés mondom ezt tök jól hangzik. Mikor az volt hogy az utolsó 15 percen belül vagyunk mondom na akkor 2,6km 15 perc alatt nehogy már ne menjen és akkor lesz egy utolsókör meg egy kis tört kör hozzá.
No mikor átléptem az utolsókört még volt 2-2,5 perc mondom addig megyek még bírok és a tört kör is ér valamit. A partoldalba jártam mikor tűzoltó sziréna lefújta a 6 órát és örömmel huppantam le a fűbe. Amit kaptunk kis babzsákot azt kellett ott hagyni és az alapján mérték le a tört kört mindenkinek. A még kicsit eszméltem magamhoz, addig egy házaspár kérdezte milyen futás volt ez és elmeséltem nekik. Kis idő és jöttek lemérni a tört körömet és mikor sétáltam vissza akkor jött Éva néni és vele mentem vissza és egy jót beszélgettem közbe vele. Visszaérve a célba beszélgettem többiekkel és elmentünk krumplis tésztát enni (most megettem, de amúgy azt az egy kaját nem szeretem). A verseny végén Lencsés Éva néni megköszönte mindenkinek és elköszönt, hogy többet 6órás versenyen egyéniben nem indul, de 12 óráson szeptemberben még találkozhatunk vele.
 Vártuk az ünnepélyes eredményhirdetést és utána egy halászlét enni apuval és anyuval.
Már készültek elő mikor meglestem az eredményeket és örömömre kiderült kategória 3. helyezett lettem nagyon megörültem ennek nem gondoltam volna ezt álmomba sem. Ez egy nagyon jóérzés volt és szülinapi ajándéknak a legszebb ajándék. Olyanok közt lettem 18-39 kategóriába dobogó 3. hely ahol az első kettő egy igen rutinos ultrafutó. Mikor mindennek vége lett egy közös ebéd, vacsorára mentünk el halászcsárdába és közbe egy jót beszélgettünk és a végén örömmel tértem haza.
Ez a futás után kezdem azt érezni, hogy ez a ultrafutás egy nagyon jó kis dolog mert emberfeletti dolgokat csinálunk és közben még jól is érezheti az ember magát mikor barátaival közösen csinálja.

Az ultrafutás a táv és önmagunk leküzdéséről szól.
Ha az ember nem is rohan, de megcsinálja az már egy igen szép teljesítmény.

Gratulálok!

Szépet mentél, megérdemled azt a vacak érmet :-))

pecsenye 4347 napja
pecsenye képe

Gratulálok! Sok hasonló élményt és érmet. Akár fényesebbet is!